Какво друго мога да дам на 6м. бебе, освен каша, кисел и елда?

  • 2 069
  • 8
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Мами имам нужда от помощ. Прочетох темата „Меню на 6 месечните бебоци?”, но съвсем се обърках, там мамите дават, попара, кисело мляко, някакви бисквити, бишкоти Плазмон, грис, кус-кус и какво ли още не? А аз въобще не знам кое от тях може и кое не? Нашата педиатърка каза, да не давам попара, докато не станем на 7 месеца!? А какво друго мога да дам, освен каши, кисели и елда? Мога ли да дам овесени ядки, грис, жито, обикновени ядки, (като пасирани семки, сусам и др. към пюретата) А какви са тези бишкоти, бисквити, някакъв кус-кус, грис и кога мога да ги дам? И как ги правите вие? Май стана много объркано, дано да сте ме разбрали.

Последна редакция: пт, 29 юли 2005, 13:58 от Tinka79

# 1
  • София
  • Мнения: 2 157
Здравей!
Ограниченията за различните бебчета издват от това, дали е въведен в храненето им глутена или не. Повечето българските педиатри разрешават след 6-ти месец глутен.
Ако си решила да даваш глутен - може всичко гореизброено, като го пасираш.
Ако искаш да изчакаш още - не може овесени ядки, пшеничен грис, жито, кус-кус, обикновени бисквити. Иначе може царевичен грис и безглутенови бисквити / освен безглутеновите Плазмон има и други по диетичните магазини, не толкова скъпи/.

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Здравей!
Ограниченията за различните бебчета издват от това, дали е въведен в храненето им глутена или не. Повечето българските педиатри разрешават след 6-ти месец глутен.
Ако си решила да даваш глутен - може всичко гореизброено, като го пасираш.
Ако искаш да изчакаш още - не може овесени ядки, пшеничен грис, жито, кус-кус, обикновени бисквити. Иначе може царевичен грис и безглутенови бисквити / освен безглутеновите Плазмон има и други по диетичните магазини, не толкова скъпи/.

Ами ние по неволя захранихме с глутен по препоръка на педиатърката преди да разбера, че може да е опасно. Така, че нямаме проблеми с глутена. Това значили, че мога да дам и нещата за които си писала по долу, че не може?

# 3
  • София
  • Мнения: 2 157
Щом не сте имали някаква реакция - давай смело!
Да ви е сладко eat!

# 4
  • Мнения: 2 657
Ние ядем по4ти вси4ко от това което си изброила.Единственото нещо дето не му харесва е гриса,който аз пък много оби4ам.Предполагам 4е си про4ела написаното от мен както в декемврийската,така и в януарската тема-освен тези работи и какви други вкусотиики си хапваме Grinning

# 5
  • Мнения: 3 663
тинка, има такова разнообразие от каши по магазините, че не виждам защо се притесняваш, че менюто ви е бедно Simple Smile
какво да кажа аз като Таня не яде нито попара, нито кисел, нито елда, нито бишкоти .... Simple Smile
на обед - зеленчуково или месно пюре - вече сме тествали всевъзможни комбинации на зеленчуци и меса
и следобед каша - пак се редуват всички възможни видове каши, които се намират по магазинчетата
сутрин и вечер - мляко
и по някое време привечер плодово пюре
рядко се случва да и дам бисквитка да гризка - обикновени житен дар
виждаш на лентичката колко е голяма Таня Simple Smile
изобщо не мисля, че менюто и не е разнообразно
та тя няма два дни поред да е яла едно и също
като се има предвид сезона мисля, че е по-добра идея да разнообразиш менюто с плодове Simple Smile мисля, че вече можете да ядете сурови плодове и за мен това е по-добрият вариант Simple Smile
глутен - след 7навършени мес - тоест за овесени ядки например ви е рано

# 6
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Можеш да даваш намачкани или пасирани банан, пъпеш, ябълка и други плодове според сезона. Ако стане рядко сгъсти със смяли бисквите или каша.

# 7
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Давам пасирани плодове, но между храненията, мисля, че не могат да заместят едно хранене. Слагам му пасирани плодове и в десертите. Моя син се оказа голям фен на овесените ядки, яде ги като невидял, пък аз винаги съм си мислила, че няма да ги хареса.

# 8
  • Мнения: 5 500
Банан пасиран с авокадо.

Замествала съм с него цяло хранене.

И сега за следобедна закуска яде по 2 банана. Достатъчно му е.

Общи условия

Активация на акаунт