Лазаня?

  • 9 858
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 408
Хайде да споделите как приготвяте лазаня?Ще си призная ,че никога не съм яла Embarassed.Когато майка ми  я правеше не исках и да я опитам(не ми изглеждаше вкусна Sick)Сега обаче ми се иска да опитам,рових из снимки и като я гледам и мммммм.Споделете рецептите си Praynig.Много ще съм ви благодарна и ще опитам рецептите Ви!!! Hug

# 1
  • Мнения: 110
  Аз я правя със сос Болонезе и сос Бешамел, които смесвам и в тавата редувам, като започвам със сос, кори, сос, кори и се завършва със сос. На всеки ред слагам пармиджано, но може да използваш и кашкавал. Често слагам и моцарела на две места между корите. Рецепти за сосовете са пускани много пъти, затова не задълбавам.

# 2
# 3
  • гр.София
  • Мнения: 380
Необходими продукти:
-пакет готови кори за баница
-кайма/400-500 гр/
-глава лук
-1 ч.чаша доматено пюре
-2 яйца
-1 ч.чаша газирана вода
-кашкавал
-други/всичко, което се въргаля из хладилника-маслини, тиквички,чушки, моркови, кисели краставички, гъби и всичко, за което можеш да се сетиш/
-подправки/по избор/-аз използвам, риган, друг път босилек. Не използвам сол, защото в каймата има достатъчно.
Приготвя се по следния начин:корите се разделят на три части-на око, не ги броя, но гледам в първите две части да са с еднаква дебелина, а за последния пласт-около 4 кори. Запържвам смес като за приготвянето на мусака/лук, доматено пюре и кайма, като прибавям и някой от продуктите, посочени в графата"други". Половината от тази смес се изсипва върху първия пласт кори, поставени в намазнена тавичка. Следва вторият пласт кори и отгоре се изсипва другата половина от сместа. Отгоре се поставя третият, най-тънък пласт кори, върху него се изсипват предварително разбитите 2 яйца с чашата газирана вода. Върху тях се вастъргва кашкавал, поръсва се с подправки и се поставя във фурната. Пече се около 30-40 мин. на около 220 градуса. Щом кашкавалът се зачерви-значи е готова. След изваждането от фурната, тавата се покрива с кърпа, докато изстине и се реже след това-иначе се губи формата. Става много вкусно!

# 4
  • Мнения: 321
приготвям така: задушавам 1 глава лук,нарязан на ситно,добавям 500 кайма, намачкана с малко вода ,пообърквам я и слагам девесил на прах, чесън 1-2 скил.,сол или вегета. Доливам 1 чаша бульон от кубче.  Когато е готова добавям 2 с.л. заквасена сметана и 100 гр.настърган кашкавал. Готова ще рече,да остане на мазнина. отделно приготвям доматен сос от настъргани пресни домати или 1 голяма консерва белени. и в двата случая добавям щипка захар ,сол и малко чесън на прах. приготвям си и бешамел. 500 гр.мляко,на 50 гр. масло и 50 гр.брашно,по класическия начин. на дъното на тавата,/предпочитам йенска/ ,слагам пласт от дом. сос,отгоре кори/без да ги варя/върху тях кайма и пак сос от домати. следват кори,кайма,бешамел,пак кори кайма ,домати и пак кори кайма бешамел.Настъргвам кашкавал и завивам с фолио. пека 15 мин на 200 гр.в загрята фурна, махам фолиото и пека но 170 гр. още около 25-30 мин,докато отгоре се зачерви.

# 5
  • Мнения: 1 906
Аз в червения сос винаги слагам пресни гъби и моркови  Flutter

# 6
# 7
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
250 гр кайма,3 скилидки чесън,глава лук,доматен сос,2 моркова,1/2 чаша червено вино,подправки на вкус,кори за лазаня. Лукът,моркова и чесъна се нарязват на ситно и се запържват.Прибавя се каймата,след това доматеният сос и накрая виното,вари се още малко.В зависимост от корите -някой си накисват за малко във вода.Реди се ред кори  и се покриват със сместа.Слага се във фурната на умерена температура.Залива се със сос Бешамел и се пече Peace

# 8
  • Мнения: 930
пробвала съм лазаня с кори за баница и кори за лазаня от замръзените, не става хубава Sick
от тези в кутиите, които обаче не са замръзени и ги продават на щандовете с макоронени изделия са много хубави bowuu

# 9
  • Мнения: 1 906
Аз със замразени кори не съм пробвала. Използвам само от тези в кутиите.
Веднъж инцидентно си купих едни вакуумирани с яйца (малотрайни), на чиято опаковка изрично пишеше да се сварят предварително. Ами лазанята стана просто невероятна. Изключително вкусна   chef . Ето я:

# 10
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
пробвала съм лазаня с кори за баница и кори за лазаня от замръзените, не става хубава Sick
от тези в кутиите, които обаче не са замръзени и ги продават на щандовете с макоронени изделия са много хубави bowuu
Peace на същото мнение съм,правя я само с тези от кутия

# 11
  • Мнения: 940
Хайде да споделите как приготвяте лазаня?Ще си призная ,че никога не съм яла Embarassed.Когато майка ми  я правеше не исках и да я опитам(не ми изглеждаше вкусна Sick)Сега обаче ми се иска да опитам,рових из снимки и като я гледам и мммммм.Споделете рецептите си Praynig.Много ще съм ви благодарна и ще опитам рецептите Ви!!! Hug

Една различна, но доста сполучлива лазаня: http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.3541.html

# 12
  • Мнения: 389
Необходими продукти:
-пакет готови кори за баница
-кайма/400-500 гр/
-глава лук
-1 ч.чаша доматено пюре
-2 яйца
-1 ч.чаша газирана вода
-кашкавал
-други/всичко, което се въргаля из хладилника-маслини, тиквички,чушки, моркови, кисели краставички, гъби и всичко, за което можеш да се сетиш/
-подправки/по избор/-аз използвам, риган, друг път босилек. Не използвам сол, защото в каймата има достатъчно.
Приготвя се по следния начин:корите се разделят на три части-на око, не ги броя, но гледам в първите две части да са с еднаква дебелина, а за последния пласт-около 4 кори. Запържвам смес като за приготвянето на мусака/лук, доматено пюре и кайма, като прибавям и някой от продуктите, посочени в графата"други". Половината от тази смес се изсипва върху първия пласт кори, поставени в намазнена тавичка. Следва вторият пласт кори и отгоре се изсипва другата половина от сместа. Отгоре се поставя третият, най-тънък пласт кори, върху него се изсипват предварително разбитите 2 яйца с чашата газирана вода. Върху тях се вастъргва кашкавал, поръсва се с подправки и се поставя във фурната. Пече се около 30-40 мин. на около 220 градуса. Щом кашкавалът се зачерви-значи е готова. След изваждането от фурната, тавата се покрива с кърпа, докато изстине и се реже след това-иначе се губи формата. Става много вкусно!

А газираната вода за какво е?

# 13
  • Мнения: 506
моята лазаня е супер мързелива
наливам в купа вряла вода и слагам в нея корите да омекнат
след това редя в гюведжета кора- кайма,кора -гъби,кора -сирене,кора-лук и т.н каквото ви има в хладилника и отгоре кашкавал
водата,в която са киснали изливам от горе да покрие всичко и слагам за печене около 1/2 час след завиране
като престоят след печенето малко те си поемат цялата вода и готово

# 14
  • Мнения: 4 629
Аз вчера намерих и правих тази рецепта:

http://allrecipes.com/Recipe/Worlds-Best-Lasagna/Detail.aspx


Стана много вкусна, но соса беше в повече. За в бъдеще ще правя само 2/3 от рецептата за соса и мисля, че ще е точно. Дълго време се приготвя, но си струва!

Общи условия

Активация на акаунт