За детските

  • 1 573
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте мамчета,с приятеля ми живеем заедно с моите родители нямаме брак,но той ще го припознае.Но трябвали в молбата за детските да вписвам неговите и на родителите ми доходи.Адресната му регистрация е на стария адрес.Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 4 496
Неговите доходи не са необходими щом нямате брак, нито на родителите ти. Само твоите.

# 2
  • Мнения: 9 390
Аз съм в същото положение.
Ти се водиш като самотна майка и доходите на приятеля ти не се вписват никъде.Вземат се само твоите и се делят на две-ти и бебчо.

# 3
  • Мнения: 9 814
Ти си облагодетелствана от закона, защото както вече са ти казали се водиш самотна майка и държавата не се интересува от доходите на бащата на детето ти.

# 4
  • Мнения: 1 558
Неговите доходи не са необходими щом нямате брак, нито на родителите ти. Само твоите.
Peace

# 5
  • Мнения: 367
а тези детски от кога се взимат и какви са изискванията?

# 6
  • Мнения: 1 817
Само твоите доходи за 1 година назад са необходими. Щом още се водите на стар адрес, трябва да подадеш молбата в социалната служба в този район.
Ако си получавала доходи от НОИ /майчински, болнични/ , данните ще ти ги дадат от социалното. Те ги получават по служебен път.
==========
а тези детски от кога се взимат и какви са изискванията?
детските се получават всеки месец /по банков път, ако така си заявила в молбата/
Изискванията са , доходите ти да не надвишават 350 лв. на месец за  всеки член от семейството. т.е. в твоя случай /за 1 дете/ доходите ти не трябва да са повече от 700 лв./месец. За теб и детето.
Детските са по 35 лв. на дете.
Успех!

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 18:29 от _Venera

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Вземат дохода една година назад

# 8
  • Мнения: 6 274
Да, наистина не са необходими доходите на таткото и родителите ти, но ти НЕ СЕ водиш самотна майка, щом детето ще носи името на баща си...
Това е обсъждано безброй пъти и в безброй теми...

# 9
  • Мнения: 1 322
Не са необходими неговите доходи, нито на родителите ти. И ние сме така.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 843
Само да попитам от кога започват да се изплащат детстките - от момента на раждането или след като свърши майчинството?

# 11
  • Мнения: 1 305
Не са необходими неговите доходи, нито на родителите ти. И ние сме така.
Peace
От момента на раждането или по точно след като подадеш документи за детски

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
след като подадеш молба, след раждането на детето или след като започнеш да отговаряш на условията, трябва да имате акт за раждане издаден

# 13
  • Мнения: 121
Взимат се доходите 12 месеца назад-ами аз имам само 8 месеца назад трудов стаж и доходи...В такъв случай какво се прави? newsm78

# 14
  • Мнения: 2 447
Взимат се доходите 12 месеца назад-ами аз имам само 8 месеца назад трудов стаж и доходи...В такъв случай какво се прави? newsm78
В такъв случай за другите 4 месеца пишеш доход 0лв

Общи условия

Активация на акаунт