Как е по-добре да проходжа детето - босо или с буйки?

  • 4 315
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 354
Започвам тази тема, но ако Хера прецени, може да я затрие.

Рових се в архивите каква информация има за прохождането на децата - как е по-добре - дали боси или с обувки за прохождане. Всичко, което намерих е доста старо и ми се иска да чуя вашите мнения по въпроса. Спорим вкъщи кой е по-добрият вариант...

# 1
  • Мнения: 1 763
Босо, естествено с терлици или чорапи през студения сезон. Моят син така проходи, вече е стабилен, миналата седмица го водихме на профилактичен преглед на ортопед и той каза, че дори за проходило дете няма по-хубаво от ходенето бос вкъщи.

# 2
  • Мнения: 354
Ами и аз съм на това мнение, но как да оборя родата - те твърдят, че трябвало обувката да поддържа петичката, за да ходи правилно  Shocked

# 3
  • Мнения: 1 763
Това по принцип е така, но за навън. Аз му бях взела буйки на Колев и Колев с ципче за разходки, но той така и не проходи с тях. Колкото и да не ми се искаше, през периода на прохождането навън беше с ботуши и за мен беше немислимо и вкъщи нещо да му стяга краката.

# 4
  • Мнения: 1 217
Аз също бях купила буйките на КК,но той не искаше да ходи с тях.
Случайно попаднах на едни чорапки с кожена подметка и купих от тях.
Детето ми не искаше да ги сваля от краката си.
С тези чорапи и проходи.Даже и до сега ходи с такива.
Буйки така и не ползвахме.

# 5
  • Мнения: 636
Ортопед от Горна Баня ми каза, че е най-добре детето да проходи босо. Същият преди време за дъщеря ми, която има леко плоскостъпие, каза, че не са необходими специални стелки и поддържане на петата. Май укрепената пета и специалните супинаторни стелки са бошлаф работа, или, може би, бизнес...

# 6
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Нито стелките са бошлаф работа /разбира се специализираните, които се правят индивидуално след направена подолограма/,
нито детето трябва да прохожда босо.
А в Горна баня отдавна добрите лекари са единици.

Обувката трябва да е мека, но отзад на петичката трябва да е твърда, здраво да я обхваща и да държи глезена.

Босо е полезно да ходи детето едва след като стане стабилно в ходенето.

# 7
  • Мнения: 10
Извинявам се, че използвам и аз темата, но... Имам същия проблем, дъщеричката ми вече се опитва да се изправя самичка, но от една страна стъпва само на пръсти, а от друга някак си е решила и пръстчетата да си свива Wink Доста и е трудно и неудобно, но си мислех, че нещата ще се оправят от само себе си, т.е. в един момент тя ще усети как да стъпи по-стабилно. Проблема е, че сега на свеки и е хрумнало, че тя трябва да носи през цялото време обувки, дори и в къщи, а според мен това не е много удачна идея. Sick  И другото, за което се чудя е какви точно обувки да и купя? До сега съм взела едни буйки с цип отдолу и едни маратонки, но те не обхващат глезена  Crazy 

# 8
  • На плажа
  • Мнения: 1 104
Моето мнение съвпада с това на Гери.Вярно е ,че няма нищо по хубаво от това детето да ходи босо,но не и преди да е проходило стабилно.Та тогава точно започва да пренася цялата си тежест на крачетата и ако не е обхванат здраво глезена може да му е по-трудно да проходи.Все пак крачетата им са меки като глина и нестабилни.Дъщеря ми проходи три дни преди първия рожден ден с обувки с твърда подметка и връзки.Никога не е ходила на пръсти,може би точно поради тази причина.Не налагам мнение просто изказвам своето виждане по въпроса Peace
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=340528-ето и самата обувчица

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 12:57 от tina1801

# 9
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Извинявам се, че използвам и аз темата, но... Имам същия проблем, дъщеричката ми вече се опитва да се изправя самичка, но от една страна стъпва само на пръсти, а от друга някак си е решила и пръстчетата да си свива Wink Доста и е трудно и неудобно, но си мислех, че нещата ще се оправят от само себе си, т.е. в един момент тя ще усети как да стъпи по-стабилно. Проблема е, че сега на свеки и е хрумнало, че тя трябва да носи през цялото време обувки, дори и в къщи, а според мен това не е много удачна идея. Sick  И другото, за което се чудя е какви точно обувки да и купя? До сега съм взела едни буйки с цип отдолу и едни маратонки, но те не обхващат глезена  Crazy 

Много е права свекърва ти.

# 10
  • Мнения: 9 973
проходи бос,но беше лято.Сега не бих оставила детето босо Naughty

# 11
  • Мнения: 4 335
В момента има такава темичка,погледни,ако искаш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=371028.0
Аз бос не го оставам да ходи,не казвам,че е по-добре с буйки,а просто аз така правя.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Хората са прохождали боси много преди да измислят обувката. Simple Smile
Според мен, най-естественият начин е най-добрият! Всичко изброено, като изискване към обувките е така, но само когато се налага да се ползват обувки. Колкото повече време прекрва босо, толкова по- добре. По ред причини, не ми се изброяват сега.

# 13
  • Мнения: 46 437
Боси.


Много е права свекърва ти.

Защо?
Не намирам за добре краката цял ден да са в обувки, те имат нужда от почивка, да дишат, поне според лекарите.
Вкъщи никой не ползва обувки.

# 14
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Боси.


Много е права свекърва ти.

Защо?
Не намирам за добре краката цял ден да са в обувки, те имат нужда от почивка, да дишат, поне според лекарите.
Вкъщи никой не ползва обувки.

Защото, когато прохожда крачето му е слабо.
Трябва нещо твърдо да го придържа.

Босо може да ходи, когато заякне крачето и се оформи.
И в къщи всички ходим боси, но не сме на 1,5 години.

Общи условия

Активация на акаунт