Слънчеви очила с диоптър

  • 13 337
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте на всички!От много време искам да си направя слънчеви очила с диоптър дори вече съм си избрала няколко рамки,искам да попитам тези мацки ,които имат такива очила нека кажат къде са си правили очилата  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 8
хайде момичетаа  Hug Rolling Eyes Hug Hug

# 2
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Не си ги прави в оптика "Фокс" (Младост4-Бизнес парк).Ще ти вземат парите само.
Аз си направих слънчеви очила с диоптър при тях,дадох 400 лева и не мога да ги използвам.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 398
Кажи от кой град си, за да можем да помогнем с конкретна информация. Аз мога да кажа от коя оптика съм доволна в Пловдив.

# 4
  • Мнения: 310
Аз непрекъснато съм с такива очила. Просто когато купувам слънчеви ги оставям в оптиката да им сменят стъклата /малко скъпичко излиза, но пък иначе не виждам/.Мисля, че всички оптики могат да го правят, но . . . не на всички рамки стъклата могат да се сменят успешно, по тази причина ми се налага да се придържам към по- класическите модели.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 692
В повечето (да не кажа всички) оптики могат да заменят стъклата на обикновени слънчеви очила с диоптрични тъмни. Харесай си някоя оптика, в която си си правила диоптрични очила и питай. Разгледай всички възможни нюанси на тъмните стъкла и така... В някой оптики изборът е по-беден, в други имат какво да ти предложат.

, но . . . не на всички рамки стъклата могат да се сменят успешно, по тази причина ми се налага да се придържам към по- класическите модели.
Peace И с това трябва да се съобразиш - ако моделът е по-завъртян, тип "маска" или нещо друго, вероятно няма да стане.

# 6
  • Мнения: 1 045
И аз се интересувам от темата През пролетта мисля да си правя такива очила. Имам хелиоматик, но не са ми достатъчно тъмни. Много ми сълзят очите от слънцето, снега  и водата. Посъветваха ме да си направя тъмни слънчеви очила с диоптър. milena1979 кажи от коя оптика в Пловдив си доволна.

# 7
  • Мнения: 130
Имам такива направени в София. Не бяха скъпи, тъй като рамката бе евтина и тогава не бяха хит. Стъклата са оцветени в тъмно кафяво, но защитата не е от най-високите. Когато ги нося, полу4авам комплименти и никой не вярва, че са с диоптър. Но на мен не са ми удобни и определено зрението се затруднява.

# 8
  • Мнения: 137
аз миналото лято си правих в Гранд Оптики слънчеви. взех си хубава и скъпа рамка - черна пластмасова(уж да се доближава по вид до слънчевите) и сложих 75%затъмнени черни стъкла. не можах да свикна, а дадох доста пари и много ме беше яд.аз обвинявах оптиката,че не са ми ги направили добре, ама вече подозирам,че е заради тъмните стъкла-з пръв път в живота ми нося тъмни очила и може би очите ми не са свикнали, не знам.
тази година също имам горчив опит с очила,които не мога да нося - болят ме очите от тях,ама ще се връщам в оптиката(в Леонардо ги правих тях).
аз лично мога да ти препоръчам оптики Оптиклаза(тази на Солунска по-специално). предпослените очила са ми оттам и са супер направени. там гледах да си правя и слънчевите,но за съжаление не можах да намеря нешо по джоба си(това,което ми хареса беше слънчеви очила,които да им се сменят стъклата -700лв)

# 9
  • Мнения: 410
Така и не стана ясно, за кой град се отнася запитването.

Аз имам добър опит с оптиката на д-р Калчева в Русе, избрах си рамки оттам в любимия ми цвят - тъмно бордо, стъклата са преливащо оцветени в 70% сиво, станаха перфектни.
Знам, че има възможност за допълнително потъмняване на стъклата, ако след първоначалното са останали мн.светли, така че не бързайте да ги правите с голям процент.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Също препоръчвам OPTICLASA, но аз съм клиент на тази, която се намира на ул."Алабин".
Всичките ми очила - и слънчеви и обикновени, са от там, нямам никакви забележки. В други оптики не смея да рискувам, защото ми се е случвало да правя рекламации и да връщам очила/слънчеви спец./

Общи условия

Активация на акаунт