Един банков въпрос?

  • 701
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
Има следната питанка:
Преведох пари в лева от една банка в сметка в евро намираща се в друга банка. Когато направих превода не казах това на банковата служителка.
Питам се дали парите в лева автоматично ще се "превърнат" (ще преминат в евро равностойноста )  в евро или съм направила беля? newsm78

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 18:20 от Нев

# 1
  • Мнения: 1
Не няма да се превърна в евро Grinning

# 2
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
А какво трябваше да направя? И какво ще стане сега с тези пари , които преведох?

# 3
  • София
  • Мнения: 8 072
Значи си направила валутен превод, така ли?

# 4
  • Мнения: 304
Естествено, че ще се превалутират! Тя е видяла, че сметката на бенефициента е еврова и превода е валутен в този случай! Не се тревожи! Всичко е наред, освен ако не си попаднала на някой стажант, но не ми се вярва да са ти се обадили до сега ако е така! Peace

# 5
  • Мнения: 6 029
Няма проблем, аз съм превеждала така, обръщат се по курса.

# 6
  • Мнения: 4 300
Не е валутен. Ако сумата на нареждането е написана в лева значи е левов. Обръщат се по курса за деня на постъпването по сметката на банката на получателя.

# 7
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
Оставам с впечатление , че не съм успяла.Сега ще го опиша по подробно.
Казах на служителката  от Алфабанк , че искам да преведа парички в сметката на друг човек , която се намира в Централна Кооперативна банка. Обаче , не се сетих , че сметката  е в евро , и директно дадох на жената лева. Написах си бележка , тя взе парите и си отидох . Предположих, че като давам 40 лева те автоматично ще се превърнат в 20 евро щом влязат в другата сметка. Това е.

# 8
  • Мнения: 4 300
Сега остана да кажеш и най важното- какво си написала на бележката  Grinning

# 9
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
О-о мога да си кажа и майчиното мляко сега.Tолкова се бях притеснила , че всичко ще си кажа без бой Laughing

# 10
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
Благодаря за отговорите  bouquet
Заключвам темата. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 23
Хей Нев, според мен няма как да бъде изпълнена  тази операция като обикновен касов превод в левове по еврова сметка на получателя и то в различни банки.Моят съвет е да провериш дали наистина човекът за когото са били парите е получил сумата, и ако не е,  провери в банката от която си наредила парите.

Общи условия

Активация на акаунт