Безсъние!!!

  • 4 900
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
Страдам от безсъние. Моля препоръчайте ми някакви хапчета!

# 1
  • Мнения: 2 603
Пробвай с мента, глог и валериан, преди да пристъпиш към някои по-силни.

# 2
  • Мнения: 105
Миришат ужасно, а и не ми действат  Sad

# 3
  • Мнения: 636
Има едни - "Седанакс форти", билкови, на мен ми действат. Пробвай! Иначе, хапчета за безсъние има много, но не знам доколко сериозен ти е проблемът. Щото и те не са безобидни...

# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
Направи консултация с лекар.
Във форума едва ли някой ще ти предпише сънотворни лекарства. Тези медикаменти не са безобидни. При грешка можеш и да не се събудиш.

# 5
  • Мнения: 105
Като за начало ще пробвам да спя по-малко. Ако и с това не стане ще се обърна към джи пи-то.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Чувала съм за Мелатонин, вчера една приятелка ми казваше как добре са й действали. Не знам обаче с рецепта ли са, или свободно могат да се закупят.

# 7
  • Мнения: 105
В някакъв форум четох за Мелатонина, че такова нещо произвеждал организма и като почнеш да го приемаш под формата на хапчета или там каквото е, организма спирал да го произвежда   Confused ух много замотано го написах  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 39 718
Наистина можеш да пробваш да спиш по-малко. Но понякога и това не е решение. Т.е. ако си влязла в някакъв смахнат режим на денонощие...
Чела съм за топло прясно мляко преди лягане. Аз мляко не обичам, не съм изтествала този метод.
При мен проблема е да "не изпусна момента", т.е. спи ми се, но си намирам някаква занимавка, в следващият момент съм нощна Фтица.

# 9
Топлото мляко го тествах - при мен работи. И аз не обичам мляко, но имах нужда от сън все пак, така спрях да се будя 2 часа след заспиване. Но никога не съм пила дори валериян...
Поне е безвредно, дори и да "предозираш".

# 10
  • Мнения: 105
Малкият имаше един период, в който през 1 час се будеше постоянно и аз тъкмо го приспя и легна и се мъча да заспя и той ревне и така се бях превъзбудила, че оттогава ме подгони това безсъние. Сега Криси заспива към 1-2 през нощта, а аз към 4-5...

# 11
  • София, център
  • Мнения: 3 455
За да имаш добър сън първо трябва да си изградиш режим, който да се опитваш да спазваш. На първо място трябва да лягаш и да се настройваш за сън в определено време. Да правиш неща, които те разтоварват (книга, музика, филм и др.) Да не приемаш тежка и трудносмилаема храна преди сън, както и да ограничиш приема на течности непорсредствено преди лягане. Можеш да вземаш и билкови таблетки, като Седакур форте, примерно преди лягане.

# 12
  • Мнения: 317
Малкият имаше един период, в който през 1 час се будеше постоянно и аз тъкмо го приспя и легна и се мъча да заспя и той ревне и така се бях превъзбудила, че оттогава ме подгони това безсъние. Сега Криси заспива към 1-2 през нощта, а аз към 4-5...
Искренно ти съчувствам,при нас беше същото ooooh!, този период продължи докато не му излязоха всички зъби.Много трудно беше ,но ме беше страх ,че ако пия някакви лекарства за сън няма да го чуя през ноща ако ми извика.

Последна редакция: вт, 27 яну 2009, 22:08 от mamagali_vanko

# 13
  • Мнения: 64
И аз съм в същото положение,снощи взех две таблетки мелатонин,и долу горе спах.И моя бебо започна да заспива към един след полунощ и след това забравям за сън.Сутринта съм направо като парцал.ще продължа с мелатонина а също ще взема маточина да си правя запарки.Маточината действа много добре на нервната система.Не те съветвам да взимаш приспивателни-едно ,че се привиква към тях , накрая пак няма да има ефект .Дано да се успокоиш

# 14
  • Мнения: 64
Чувала съм за Мелатонин, вчера една приятелка ми казваше как добре са й действали. Не знам обаче с рецепта ли са, или свободно могат да се закупят.
Без рецепта са ,струват към 9лв

Общи условия

Активация на акаунт