Необходим капитал за регистрация на ЕООД

  • 1 158
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 742
Имаше някаква идея капитала да бъде 100 лева... дали го приеха?

# 1
  • Мнения: 20
Все още не са го приели, а и не вярвам някога да приемат такова нещо!
Капитала за ЕООД е 5000лв., като трябва да се внесе минимум 70% и до определен срок останалите 30%.

# 2
  • Мнения: 183
Не! Най-много това да е цената на 1 дял, иначе ти трябват 5000лв., но имаше някаква врътка че може да не е 100% внесен а примерно 70% (ама това трябва да се провери)

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
брой 100 на ДВ от 2008г. - дружество може да се учреди и при внасяне на 35% от уставния капитал - 35Х5000/100= 1750 лв. Максимално позволения срок за"довнасяне" на уставния капитал е 2 години.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
И аз мисля, че не са го приели още, но има такова предложение....

# 5
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Не, не са го приели. Имаше внесен проект да го направят 500, но все още не е минал второ четене.
Аз внесох само 3,500 и си регистрирах фирмата. Изтеглих ги в деня, в който ми излезе регистрацията. Сега процедурата е ускорена и ще можеш да си ги изтеглиш буквално още същия ден, стига да си си направила печат.

# 6
  • Мнения: 3 634
И аз така като Лого5ка, но с точно 5 хил лв.  Peace

# 7
  • Мнения: 212
Аз внесох само 3,500 и си регистрирах фирмата. Изтеглих ги в деня, в който ми излезе регистрацията. Сега процедурата е ускорена и ще можеш да си ги изтеглиш буквално още същия ден, стига да си си направила печат.

Не разбирам много от финанси, но това ме учуди. Какъв е смисъла да внесеш някакви пари в банката и на другия ден да си ги изтеглиш. Тия пари не са ли гаранция за нещо щом се внасят в банката. Не би ли трябвало да не могат да се пипат. И ако могат да се теглят още на другия ден защо изобщо е необходимо да се внасят. Само ще си играем на "внеси - изтегли"

# 8
  • Мнения: 4 300
В България е възприет такъв подход, Борисе, а и не само у нас. Когато запишеш капитал 5 хиляди лева, това означава че в баланса ти ще има активи на такава стойност. В други страни- Германия доколкото ми е известно- капиталът в този му вид се блокира и служи за обезпечение на кредиторите. На практика няма разлика, и в двата случая капиталът се определя и с тази цел ( защита), единия път е във вид на пари, в другия - на активи.

Общи условия

Активация на акаунт