КОга се прави генетичен тест за бременност?

  • 2 586
  • 5
  •   1
Отговори
molq vi se nqkoi da mi kaje, moje li da mi zakusnqva po druga pri4ina osven bremennost i koga nai rano se pravi geneti4en test za potvurjdavane na ba6tata? izvinqvam se 4e ne e kum temata no nqma kum koi da se oburna

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 22:52 от БеБето

# 1
  • Мнения: 165
molq vi se nqkoi da mi kaje, moje li da mi zakusnqva po druga pri4ina osven bremennost i koga nai rano se pravi geneti4en test za potvurjdavane na ba6tata? izvinqvam se 4e ne e kum temata no nqma kum koi da se oburna

Съжалявам, но предполагам никоя от нас не може да ти каже със сигурност какъв е проблемът. Дори да има и лекари сред нас. Може да има различни причини за това, че ти закъснява. Отиди на преглед!

# 2
  • Мнения: 1 588
molq vi se nqkoi da mi kaje, moje li da mi zakusnqva po druga pri4ina osven bremennost i koga nai rano se pravi geneti4en test za potvurjdavane na ba6tata? izvinqvam se 4e ne e kum temata no nqma kum koi da se oburna

Да, може да има и други причини, например стрес, диета, хормонални проблеми. Ако си правила секс точно в периода на овулация, най-вероятната причина обаче е бременност.

Хипотезата "бременност" се проверява с тест, който се купува от аптеката. Чувала съм, че някои по-евтини тестове са по-ниско чувствителни и дават отрицателен резултат при малко закъснение даже при настъпила бременност. По-качествените тестове могат да дадат точен резултат, даже и преди да е настъпил денят, в който трябва да ти дойде. С други думи, вече можеш да се тестваш.

Генетичен тест за потвърждаване на бащата нямам идея кога се прави, но първа възможност да се вземе генетичен материал от околоплодните води на бебето е при манипулацията амниоцентеза (примерно в 16-18 седмица), но тя пък носи известен, макар и сравнително нисък риск (в 1 на 200 случаи) да доведе до спонтанен аборт. При всяко положение бащата трябва да даде съгласие да даде генетичен материал, за да бъде сравняван с генетичния материал на бебето. Чувала съм, че това обикновено става след раждане на бебето.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 477
Генетичен тест означава тест за генетични болести, прави се при определени случаи чрез амниоцентеза. А тест за определяне на бащитството - след раждането на детето и то след завеждане на дело за бащинство от майката или ако бащата иска да припознае детето, но не е сигурен, че е негово. Във всички случаи обаче трябва да има някакъв наличен баща от когото да се вземе материал за тест....в случай, че птенциалните бащи са повече - трябва от всички да се вземе днк-материал.
Иначе за тест да бременност - в първата попдната ти авптека продават

# 4
  • Мнения: 494
На мен ми го правиха 12- та седмица

# 5
  • Мнения: 9 973
Цитат на: ALFI link=topic=366832.msg995кое9009#msg9959009 date=1233110135
На мен ми го правиха 12- та седмица
кое?


детен;ето е малко и нищо не разбира,нормално е-правиш секс с тоя,с оня,а сега на земята бременна!?!
мила,поговори с АГ и дори с родителите си,и най-вече се пази

Общи условия

Активация на акаунт