Спешно:друго вместо прясно мляко??

  • 599
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Момичета, правя в момента крем за една торта, обаче отварям прясното мляко, а то пресечено или поне на такова ми прилича. Не ми се ходи да се разправям в магазина, та въпроса ми е знаете ли някакъв крем без прясно мляко? Имам в хладилника сметана, от тези дето са във флакони, може ли с нея нещо да направя?
Благодаря ако някой ми отговори бързо, че иначе ми заминава всичко Sad

# 1
  • Мнения: 1 655
Тази сметана от флакона ще спадне много бързо след като я сложиш върху блата.
Като малка правех един крем за торта - 2-3 белтъка с малко захар се разбиват на сняг, след това под непрекъснато бъркане с миксер се добавя карамелизирана (още гореща захарта). Но вече не смея да го правя този крем, защото яйцата са сурови.
Нямаш ли шоколад да направиш глазура с малко масло върху тортата.
Какъв беше крема на шоколадовата торта която се въртя на скоро - масло, пурда захар и какао, всичко добре разбито с миксер (по памет цитирам)

# 2
  • София
  • Мнения: 3 328
Крем с нишесте, но с вода ще стане по-"постен" на вкус.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Ох, закърпих положението - сложих масло и стана маслен крем  Grinning
Благодаря Светла за идеята, стана точно като шоколадова глазура

# 4
  • Мнения: 5 183
Шоколадов крем за торта

Продукти: 250 гр масло, 50 гр какао, 3 кафени 4ашки пудра захар, 2 яйца, 1 ванилия, 1 кафена 4ашка с4укани орехи

В подходящ съд се загряват, при непрекъснато разбъркване с тел или дървена лъжица, какаото, пудрата захар и маслото до разтопяването му. Съдът се отстранява от огъня и без да се спира бъркането, се прибавиат едно след друго 2 яйца. Сместа се разбива докато се полу4и гладък крем, към който се прибавят орехите.

# 5
  • Мнения: 5 183
Ох, закърпих положението - сложих масло и стана маслен крем  Grinning
Оказва се 4е съм закъсняла, но важното е 4е си се справила   chef

Общи условия

Активация на акаунт