Образувание върху белега от секцио

  • 1 482
  • 11
  •   1
Отговори
  • Временно
  • Мнения: 788
Не знам как да го обясня ясно..
Вчера забелязах върху белега от секциото една много малка подутинка,мястото около нея е зачервено и е много леко болезнена на допир.Обадих се на лекарката,която ми прави операцията и и обясних това.Тя каза,че това е конец.Да мажа с Ихтиол и ако имам възможност да отида на радар.
На някой случвало ли му се е нещо подобно?

# 1
  • Мнения: 7 723
На мене лично- не.
На голямата ми дъщеря, обаче й е правена операция на корема.
Беше й се образувало нещо подобно и наистина се оказа конец.
Организма сам си го избута и нямаше проблем.
Не се притеснявай. Мажи с Ихтиол, щом така са ти казали.

# 2
  • Мнения: 306
Да, при мен беше така, но около седмица след секциото. За около месец организма си го избута конеца, с много неприятни болки Sick Мажи с ихтиол, може и йодасепт.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 508
Понеже на мене забравиха да ми извадят конците, те излизаха на части доста дълго време. Нямаше никакви болки или възпалителни процеси, не съм се мазала с нищо.

# 4
  • Мнения: 1 155
На мен ми махнаха конците още в болницата на 4-тия ден.

# 5
  • Мнения: 132
и аз бях така.след около месец конеца сам излиза.при мен беше сложен копринен вътрешен,заради по-голямо разкъсване,но само един.странно ми беше на секцио какво разкъсване,но докторите си знаят.
аз мазах с йодасепт и марличка с лепенка от горе

# 6
  • Мнения: 683
Не знам как да го обясня ясно..
Вчера забелязах върху белега от секциото една много малка подутинка,мястото около нея е зачервено и е много леко болезнена на допир.Обадих се на лекарката,която ми прави операцията и и обясних това.Тя каза,че това е конец.Да мажа с Ихтиол и ако имам възможност да отида на радар.
На някой случвало ли му се е нещо подобно?


Да, конец е, ще се махне, аз дори с нищо не се мазах. Конците са резорбиращи и след време подутината ще изчезне.

# 7
  • Мнения: 1 629
А 9 месеца след раждането не е ли късно много вече за подобни неща? На мен преди няколко дни ми излезна в единия край точно където са рязани конците, едно подуто и ме сърбеше и си помислих, че е пъпка нещо. Ама сега като чета може и конец да е било Thinking

# 8
  • Мнения: 10 982
И на мен ми се случи, но около седмица след операцията. Чаках организма сам да го резорбира или да го избута нагоре, но не се получи и отидох на хирург да го извади.

# 9
  • Временно
  • Мнения: 788
А 9 месеца след раждането не е ли късно много вече за подобни неща? На мен преди няколко дни ми излезна в единия край точно където са рязани конците, едно подуто и ме сърбеше и си помислих, че е пъпка нещо. Ама сега като чета може и конец да е било Thinking
Първоначално си помислих,че няма връзка с операцията.На за всеки случай звъннах на лекарката.И аз така реагирах-не е ли минало вече достатъчно време.Но тя каза,че понякога се случва и след години. Rolling Eyes
Ще наблюдавам дали има развитие.Ако не изчезне ще търся отново лекарско мнение.

Благодаря за отговорите.

# 10
  • Мнения: 955
И при мен така се получи. Около месец след секциото леко ми се поду един участък от белега и започна да ме сърби. Оказа се конец от вътрешния шев и ходих да ми го извадят. Явно не са извадили целия обаче, защото вече 6 месеца след операцията пак ми щръкна едно конче на същото място. Не ме боли, не ме сърби, просто му се вижда връхчето, но няма да ходя повече да ме дърпат, че много неприятно. Би трябвала да си излезе само с времето.

# 11
  • Мнения: 494
При мен на едно място е червено, но още не е подуто. Сега се замислям, че може и аз да го имам, ще следя дали ще се подуе. Thinking Дано бързо да ти мине и без болка  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт