Отговори
  • Мнения: 356
Здравейте мами, навсякъде пише, че се дава след като се замести едно хранене млечно зеленчуково пюре. Това какво значи да добавям кърма(АМ или краве мляко) към готово зеленчуково пюре, така ли?

# 1
  • Мнения: 1 558
Аз не съм добавяла нищо,детето си ги обичаше така Peace

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Здравейте мами, навсякъде пише, че се дава след като се замести едно хранене млечно зеленчуково пюре. Това какво значи да добавям кърма(АМ или краве мляко) към готово зеленчуково пюре, така ли?
Ако заместваш млечно хранене изцяло с пюре или каша, да, най-разумно е да добавяш в пюрето/кашата кърма или АМ, за да има бебето пълноценен млечен прием дневно.

Ако просто си захранила с пюре/каша, без да заместваш хранене, няма нужда да добавяш кърма или АМ, освен от съображения детето да хареса повече познатия вкус, които не винаги са валидни Peace (много бебета нямат нищо против вкуса на не-млечна каша или пюре)

Повечето майки предпочитат да не заместват млечно хранене, освен ако не се налага (ще остъстват през деня редовно, например). Съчетават кърмене и даване на други храни, като предлагат каши и пюрета между кърменията по време, в което детето е леко гладно (примерно 30-60 минути след кърмене) и е склонно да яде друга храна, но не е за сметка на общия дневен прием на мляко.

До годинка се смята, че съотношението кърма (или АМ) : твърда храна е 75-85% на 15-25%, т.е. млякото значително преобладава в менюто на детето. През втората година съотношението плавно се изменя и постепенно стига 50:50, тоест млякото (кърма или АМ) все още представлява значителен процент от дневното хранене на детето.

# 3
  • Мнения: 312
във началото моята педиатърка ми каза да слагам прясно мляко във зеленчуковото пюре което сама приготвям-нали ще измествам 1 хранене!обаче след 1-2 седмици забелязах да и излизат пъпчици по гръбчето и се оказа че е от прясното мляко Sad Sad Sadсега правя пюрето без никакво мляко нито прясно, нито АМ!кърма не добавям защото прочетох че бързо се втечнявало.бебка за сега го хапва Hug

# 4
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
нееееее! не четете ли за Бога. толкова информация има в библиотеката. какво ПРЯСНО МЛЯКО  на 6-месечно бебе!!!  smile3512

# 5
  • Мнения: 316
Добавям АМ към всички пюренца, защото съм заместила две хранения. По този начин набавям нужното количедтво мляко за детето. NaughtyДобавям АМ непосредствено преди консумация.

# 6
  • Мнения: 6 713
В началото на захранването (края на 4-ти месец), до края на 6-ти месец съм добавяла кърма, не е имала немлечно хранене. След края на 6-ия месец не добавям нищо. Peace

# 7
  • Мнения: 2 467
Добре де, не е ли по-добре/по-лесно/по-приятно да дадеш пюрето и след това да си накърмиш детето? 
Къде е смисъла да цедиш за да сложиш в пюрето, за да има млечно хранене?

# 8
  • Мнения: 4 290
Добре де, не е ли по-добре/по-лесно/по-приятно да дадеш пюрето и след това да си накърмиш детето? 
Къде е смисъла да цедиш за да сложиш в пюрето, за да има млечно хранене?
Аз мисля така да правя. Тоест, няма да замествам хранене, пък и не вярвам, че ще успея и да искам.  Laughing

# 9
  • Мнения: 428
Добре де, не е ли по-добре/по-лесно/по-приятно да дадеш пюрето и след това да си накърмиш детето? 
Къде е смисъла да цедиш за да сложиш в пюрето, за да има млечно хранене?
Това е и моето мнение, особено що се отнася до кърмено бебе. Да добавиш АМ - ок, но да цедиш и бъркаш в пюрето Thinking, бих добавила кърма единствено с цел подобряване на вкуса(но лично аз не го правя).
Захраних преди месец, като давам половин пюре (60гр) и след това си се кърмим. Не смятам да замествам хранене скоро.

# 10
  • Мнения: 312
нееееее! не четете ли за Бога. толкова информация има в библиотеката. какво ПРЯСНО МЛЯКО  на 6-месечно бебе!!!  smile3512
мислиш ли ако бях знаела за млякото бих дала на детето си?а до това дали съм чела информацията от  библиотеката-знаеш ли дали съм била във форума за да прочета??? Naughty

# 11
  • Мнения: 2 005
Ако си кърмиш детето на поискване,няма нужда да добавяш нищо.

# 12
  • Мнения: 543
Не съм добавяла, но се кърмим на поискване! Нямаме заместено хранене.

# 13
  • Мнения: 204
И ние се захранваме вече трети месец,но не съм замествала хранене,и не добавям нищо. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 157
Когато започнах да захранвам добавях,да.Започнах с картоф,размит  с кърма,след това тиква и други зеленчуци.

Общи условия

Активация на акаунт