Възможно ли е забременяване?

  • 1 728
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте мами!

Началото на този месец се сблъсках със най-лошото нещо за една бъдеща майка-изгубих детенцето си в следствие на Missed abort SadВъзтанових се сравнително бързо от загубата и абразиото.Питането ми е следното:значи още не ми е дошъл цикъла след аборта и преди няколко дни с мъжът ми правихме секс със презерватив/понеже знам че трябва да се пазим 1-2 месеца/обаче презервативът се скъса и той е свършил в мен.Възможно ли е да забременея веднага след аборт или не мога,ако съм бременна какви ще са последствията за бебето?
Моля Ви ако някой знае или се е сблъскал с подобен проблем да ми пише,ще съм Ви благодарна Hug

# 1
  • Мнения: 7 723
Възможно е да се забременее.
Последствия за бебето, които може да са
в следствие от това, че не си изчакала месец- два,
няма да има. Ако има нещо (недай си Боже),
то това няма общо с аборта. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 10 233
Съжалявам за загубата ти.
А иначе - възможно е .Confused
Най-добре отиди на лекар и обстойно обсъдете какво ще стане, ако случайно си забременяла. След аборт хормоните са доста разбъркани и МЦ може да не се е регулирал още. Може да си е редовен, а може и да закъснее доста. Ти закъснение имаш ли вече?

# 3
  • Мнения: 444
и аз смятам, че може да забременееш. Относно последствията за бебчо - консултирай се със специалист! Thinking

# 4
# 5
  • Мнения: 27 524
Много, много малко вероятно е  Peace

# 6
  • Мнения: 14
Ами още нямам закъснеие на цикъла,смисъл че още не са минали 40те дни в който трябва да ми дойде първия цикъл след аборта.Мисля да изчакам да мината и ако нямам цикъл да направя тест.Дали ще отчете правилно обаче?

# 7
  • София
  • Мнения: 1 946
Възможно е, а са ти казали да изчакаш не защото ще му има нещо на евентуалното бебе, а за да се възстанови организмът ти. Тестът отчита 14 дни след възможното оплождане, ако не се приемат хормонални лекарства, които да окажат влияние на резултата.
Пожелавам ти да забременееш след няколко месеца и да износиш здраво и хубаво бебе!  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 10 233
На самият тест, ако не се лъжа, пише, че е възможно да отчете положителен резултат, заради вналичието на хормони от предишна скорошна бременност. Без сегашна такава.
А състоянието на стените на матакта не знам какво е след абразио.

# 9
  • Мнения: 654
При положителен тест, аз бих отишла на вагинален ехограф- със сигурност ще се вижда..
Късмет, мила..

# 10
  • Мнения: 31
жената на мой добър приятел забременя след аборт и износи здраво момченце, имаше сравнително лека бременност, но аз лично мисля че трябва да се консултираш с лекар!

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
още не са минали 40те дни в който трябва да ми дойде първия цикъл след аборта.

Нормално на 40 дни ли ти идва?
И да, можеш да забременееш при описаното от теб положение. Но дали на бебето може или не може да му има нещо... Това не може да се предвиди от сега. Има си методи за пренатална диагностика.

# 12
  • Мнения: 1 354
и аз смятам, че може да забременее,но все пак се  консултирай се със специалист! Успех  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 14
още не са минали 40те дни в който трябва да ми дойде първия цикъл след аборта.

Нормално на 40 дни ли ти идва?
И да, можеш да забременееш при описаното от теб положение. Но дали на бебето може или не може да му има нещо... Това не може да се предвиди от сега. Има си методи за пренатална диагностика.
Значи,след аборта ми казаха че до 40 дни трябва да ми дойде цикъла,а по принцип не ми е редовен и ми идва на 32-36 дни

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аха, ясно.
Ми изчакай си дните и тогава, при липса на М. ще мислиш за по-натам.
Желая ти късмет  Peace и дано нещата да са така, както ги искаш ти.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт