Страховете при децата

  • 2 733
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Здравейте и от мен!!!Искам и аз да споделя моите тревоги.Синът ми е на 3г.и4м.и отскоро започна да се оплаква от болки в корема.На няколко пъти след като се оплака ,че го боли корем сяда да ака на гърнето,става му осилно пребледнява,разтреперва се и повръща.И след 10мин. вече е добре.Правихме какви ли не изследвания всички са нормални и няма от какво да го боли корема.Просто казаха,че е по чувствителен.Това с корема започна да поотшумява и да не го споменава толкова често,но започна друго.Сега казва,че се страхува от мечки,че щяли да го изядът.Никога до сега не съм го плашила с мечки.Незнам какво да правя .Записах си час при д-р. Ишкиева.Незнам към кого да се обърна за помощ.Дайте ми съвет моля!!!

# 1
  • Мнения: 1 484
Някой  е  наплашил  детето.може  да  не  му  е  казано  на  сериозно  но  той  го  възприел  така.И  от  притеснение  го  прави.Аз  самата  съм  така,винаги  когато  се  притесня  ме  присвива  стомаха.А  моята  кръстница  почва  веднага  да  повръща.Поговори  с  него  успокой го  че  няма  страшно  .Ще  се  оправи  детенцето  но  трябва  малко  да  мине  време  да  позабрави  за страховете  си.Успех  ви  желая.

# 2
  • Мнения: 1 820
Мисля че е някаква фаза.Децата на тази възраст започват да изпитват страхове.Някой от мечки,други от чудовища.Зависи какво им  е в главиците.Всяко дете вижда света различно,по своему.И аз едно време не исках да лягам в леглото си защото ме беше страх от баба яга,бях гледала приказката.После ме беше страх от кучета,после от някакви измислени чудовища....Ще мине не се притеснявай.А за гърнето-може просто и това е от страх.Няма лошо да отидете на лекар,за твое успокоение и да разбереш дали всичко е наред,но според мен ще мине и друго ще дойде.... Laughing

# 3
  • Мнения: 317
Ако вярваш в такива неща отиди и му леи куршум,при нас винаги има ефект.В децката градина постоянно ги плашат с нещо и от време на време ни се налага да лекуваме по бабишки Peace

# 4
  • Мнения: 135
Много Ви благодаря!!!Дано сте прави.А за леене на крошум не се бях сетила,но ще го направя!!!Дано по скоро се успокои и този страх да отмине.

# 5
  • Мнения: 3 929
Синът ми в момента изпитва страх от Кумчо Вълчо. Групата им се казва "Червената шапчица" и явно се е уплашил от героя вълк и сутрин, като го заведа на градина и види нарисуваните герои от приказката, започва да реве и ми казва, че го е страх. А тялото веднага реагира по различен начин на страха, явно така реагира детето ти.
не съм ползвала услугите на психолог и се надявам да не ми се налага, но упорито му повтарям, че Кумчо Вълчо не съществува и който му казва, че ще го изяде, го лъже.

# 6
  • Мнения: 317
Пак се намесвам но ме извинете.Когато го забележа,че го е страх от нещо,което дават по телевизията почуквам леко по екрана за да види,че нищо неможе да излезе от там . Ако пробваш да му нарисуваш един Кумчо Вълчо на един лист и му дадеш да го накъса или да му се скара дали няма да има ефект newsm78
Синът ми в момента изпитва страх от Кумчо Вълчо. Групата им се казва "Червената шапчица" и явно се е уплашил от героя вълк и сутрин, като го заведа на градина и види нарисуваните герои от приказката, започва да реве и ми казва, че го е страх.

# 7
  • Мнения: 1 820
Ако вярваш в такива неща отиди и му леи куршум,при нас винаги има ефект.В децката градина постоянно ги плашат с нещо и от време на време ни се налага да лекуваме по бабишки Peace
И аз съм ляла куршум и съм лекувала по бабЕшки.В ДЕЦКАТА градина е много лошо като те плашат,а за у-ще много лошо като не те учат  ooooh!Оправи си правописа бе момиче,това са адски груби грешки.Не че нещо,ама поне ползвай проверката за правопис,като не знаеш  #Crazy

# 8
  • Мнения: 1 174
Ще премине с времето. Засега просто има нужда от повече гушкане и любов. Ще ти дам пример с племенника ми /моя син е още малък/: Веднъж се пошегувах, че в хола е студено и казах "Леле там има бели мечки  Wink". Доста време след това той не искаше да влиза в хола, казваше че там има мечки, колкото и да се опитвахме да обясняваме  Embarassed Понякога плашим децата неволно. Нормално е да се плаши и не можеш да направиш кой знае какво.

# 9
  • Мнения: 135
Благодаря Ви мили мами!!!

# 10
  • Най-зеленият остров
  • Мнения: 50
Ако може и аз да се включа с въпрос. Имам дъщеря на пет години, която се страхува от всичко непознато. Само да чуе нещо което не знае какво е и се започва: няма, не искам няма да го направя. От малка често боледуваше и сега и от доктори я е страх. Обяснявам, говоря тя уж разбира и накрая първо сигнално рев и се крие. Не знам вече какво да направя. Снощи се наложи да посетим специалист УНГ, ами тя и от фунийката се стресна и разрева. Ако има майки с подобни проблеми да споделят опит  Praynig

# 11
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
и аз съм пробвала леенето на коршум. Незнам дали си внушавам , но мисля че има успех.
Моето дете е на 4 години и се страхува от копчета. Никога не разрешава да му се обличат дрехи с копче. Laughing

# 12
  • Мнения: 1 820
Ако може и аз да се включа с въпрос. Имам дъщеря на пет години, която се страхува от всичко непознато. Само да чуе нещо което не знае какво е и се започва: няма, не искам няма да го направя. От малка често боледуваше и сега и от доктори я е страх. Обяснявам, говоря тя уж разбира и накрая първо сигнално рев и се крие. Не знам вече какво да направя. Снощи се наложи да посетим специалист УНГ, ами тя и от фунийката се стресна и разрева. Ако има майки с подобни проблеми да споделят опит  Praynig

Нормално е,дори и на 5,тя си е дете.Всичко което е ново,в някаква степен е страшно.Ти ако я заведеш на зъболекар,да видиш тогава какво се вика страх и какво е цирк. LaughingЩе мине,няма страшно  Peace

# 13
  • Най-зеленият остров
  • Мнения: 50
Paneva, и през този "цирк" минахме. Миналата година през ден бяхме на зъболекарския стол. Сега като минаваме по тази улица от далеч я познава. Благодаря за окуражителните думи.

# 14
  • Мнения: 1 820
Paneva, и през този "цирк" минахме. Миналата година през ден бяхме на зъболекарския стол. Сега като минаваме по тази улица от далеч я познава. Благодаря за окуражителните думи.
Е,аз не знаех че сте минали  и през там! SadИсках да те успокоя,защото го намирам за нормално това поведение,но щом се впрягаш,какво очакваше да ти каже някой-заведи детето на лекар? newsm78Ами направи го тогава!Нали не мислиш че някой тук,независимо аз или друг би ти дал точна и конкретна диагноза(информация)за твоето/моето/ дете.Тук само даваме предположения и изказваме мнения  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 21:01 от paneva

Общи условия

Активация на акаунт