Отговори
  • Мнения: 505
Дъщеря ми е в първи клас и от доста време настоява да и купим микроскоп. Щяла да става лаборантка. Казва, че и е много интересно и човешкото тяло - иска книга или нещо друго, за да разбере, какво има вътре в човека  Rolling Eyes Аз потърсих микроскопи, но освен детски и такива от по 1000 лв. друго не открих. А идея си нямам от къде да и намеря някаква литература за анатомията на човека, но да е подходяща за нейната възраст.

# 1
# 2
  • Мнения: 258
Виждала съм книги за анатомията с илюстрации във книжарницата на ФЮТ- на ул."Любен Каравелов". Подходящи са за деца! Детският микроскоп също е интересен!
 55
Приятни забавления!

# 3
  • Мнения: 505
Благодаря ви много   bouquet
Ще избера една- две енциклопедии за начало, мисля че много ще и хареса. Но за микроскопа ще изчакам до рождения и ден - не мога да и направя подарък от 300лв. без повод, за другите модели да не говоря  Tired

# 4
  • София
  • Мнения: 17 261
Микроспопа, който купих на сина ми миналата година (точно в първи клас) струваше около 60-70 лева в Хиполенд - все пак е детски, да не се увличаме!  Wink
Много му е интересен и наистина няма смисъл от по-скъп на тоя етап. Има си в комплекта стъкълца и всякакви джунджурии, а той редовно събира дечурлигата да правят "експерименти" - което ще рече да слагат под микроскопа каквото намерят - пръст от цветята ми, пипер, кафе, сокче .... купон голям  Mr. Green
Микроскопа има и една малка лампичка отдолу, която е загасена и се светва сама като я врътнеш към микроскопа - много е готино, само се заредете с батерии Simple Smile
По повод анатомията, тази година му купих скелет, като тези учебните, само че мъничкък, може би около 30 см, пак от Хипо, за около 20 и нещо лева беше. Придружих го с една страхотна Фют-ска книжка Тракащата анатомия - страхотен успех беше Simple Smile

Пожелавам ви забавления  Hug

# 5
  • Мнения: 505
Бърди, благодаря   bouquet
Този детския увеличава ли добре или е като лупа?

Снощи с малката избрахме заедно енциклопедия и сега чакаме да пристигне. Аз съм се видяла в чудо - моята дъщеря ми обяснява как ще слага неща, за изследване,  на ПРЕДМЕТНОТО стъкло, при което и аз и баща и само се споглеждаме - уверявам ви не го е чула от нас  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 17 261
Дааа, увеличава си доста добре.
Сигурна съм, че много ще се забавлявате  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 272
Наскоро купих от Джъмбо доста сполучлив детски микроскоп за 20лв.
Увеличава си и то доста сериозно.Мисля че ще свърши работа.Има един препарат от крило на пчела, няколко предметни стъкла и покривни такива.В комплекта има още и пинсети и пипета, които вършат работа и една лупа която също увеличава.Неизползваем е единствено скалпела, защото е пластмасов, но все пак е играчка.В момента не мога са ти цитирам точно увеличението, но наблюдавахме кръвни клетки така, че си е супер когато си на 7  .Това което ме изуми беше че има и отледало и лампичка която се захранва с две батерии.
Препоръчвам го, защото не е много скъп, а е доста сполучливо направен.Даже ако ще ти е от полза - намерих го на първото ниво до пъзелите.

# 8
  • Мнения: 505
ttedkata благодаря много. Не съм от София, но има на кой да поръчам. А щом става въпрос за 20 лв. няма да чакаме рождения ден  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 39 747
И Дияна се сдоби есента с енциклопедия. И тя иска микроскоп, но не е толкова запалена като твоята щерка.
Голямата анатомия в Хеликон струваше 80лв. Рекох, че Дияна е малка за нея. Купихме на поредицата "Откривател".
Чета аз Simple Smile
Гледала съм детските микроскопи, но и аз като теб се замислих дали стават за нещо.
Пожелавам на щерка ти да направи големи открития Simple Smile

# 10
# 11
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
Мин. седмица по реповете излезе 1-ви брой на едно списание на ДеАгостини за човешкото тяло. Написано е добре и готиното е, че крайния резултат ще бъде, освен списанието, пластмасови анатомични модели на тяло на мъж и жена, в които всички части - скелет, дробове, сърце, мускули и т.н. се сглобяват. Кофтито е, че списанието ще е за 6лв. броя, а броевете ще са 50 и нещо.
Иначе аз много харесах ето този комплект за дъщеря ми, но още не съм й го поръчала
http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DE … SKU=de_DE-1431571

# 12
  • Мнения: 2 641
добре че попаднах на тази тема. дъщеря ми съвсем скоро навърши 4 години и изрови една детска  енциклопедия на тялото. има големи снимки на очи, език и какво ли, но тя адски се впечатли от скелета. даже някакси като че ли се постресна като и казах че това са костите ни и така изглеждаме без мускулите и кожата, които бяха обрисувани наследващите страници. после 2 дена си пипаше ръцете и намираше "твърдите" си кости. някакси н еи вярваше че ги има. дали не се постресна, те скелитите изглеждат доста зле, помня че в училище аз едва свикнах с нашия с училищната стая. та тези детски енциклопедии за каква възраст са, аз незнам тази книга как е попаднала у нас  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт