резултат от носен секрет!!!

  • 6 953
  • 7
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 88
здравейте...

имаме си резултат от носен секрет, а педи ще го види чак утре, а на мен  ми е притеснено, но не мога да разбера нищо от резултата....

бихте ли ми помогнали за разшифроването....  Embarassed Hug Hug Hug
www.svatbata.biz/bg.mamma/ciba_lab.doc

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ами имате си Ентеробактерии.
Отдолу е антибиограмата - с Р са отбелязани антибиотиците, на които е резистентна - т.е не й действат.
педиатърът ще прецени какво да изпише, но обикновено изписват Бактробан - назал - много е малък /мисля, че 8 гр. беше / и малко скъпичък, но добре действа.

# 2
  • софия
  • Мнения: 88
много ти благодаря, mari_eta , а тези Ентеробактерии опасни ли са? извинявай,че разпитвам, възможно ли е хъркотенето нощем и постоянното търкане на нослето да е от тези бактерии, аз бях на 100% , че са стафилококи... много кофти....

и пак благодаря...  Hug

# 3
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Да, хърхоренето е точно от това и най-вероятно си ги влачите още от родилното.
Малкия беше със Стафилококус ауреус /Златист стафилокок/, който по принцип се води за най-упорит, но се оправи с бактробана.
Всичко ще се оправи, няма страшно Peace!

# 4
  • софия
  • Мнения: 88
много много ти благодаря... аз си знаех,че има нещо, но преди да поискам секрет педи не си направи труда, ама ... търкането на нослето , и започна да  е буди нощем и го търка... аз мислех че са зъбки, но единя изби а тя не спира да се буди... явно е от това... наистина много благодаря за отговора...

# 5
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Е, мънички сте още, колко неща ще ви минат през главата. Това са бели кахъри.
Аз половин доктор станах с мойте синковци Wink...

# 6
# 7
  • Мнения: 1 984
повторете. и педиатъра да напише възможни антибиотици. че от това което видях един панцеф е използваем. много прилича на замърсена проба.

Общи условия

Активация на акаунт