Плетена мебел

  • 5 038
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, виждам че форума е много добре посещаван и си мисля ,че мога да получа съвет от някои който вече е минал по моя път.
За мое щастие се нанасяме с приятеля ми в нова къща, искам обзавеждането ми на една от стаите и балкона да е от плетена мебел.
Може ли някои да ми каже къде във град Варна мога да разгледам такъв вид мебели. Не съм родом от Варна , за което се извинявам че не съм много запозната с града. Благодаря предварително. Hug

# 1
  • Мнения: 14 472
плетена мебел или имаш предвид ратан?
ние сме с ратанови мебели в хола, испански от мебелни къщи "Ралица" или интерсервиз Узунов. Предлагат и градински и за вътрешно обзавеждане. Не знам къде им е магазаниа във Варна но ако потърсиш с гугъл ще го намериш със сигурност

# 2
  • York
  • Мнения: 826
В Аква център срещу Метро са Wunder. Имат много добри предложения, но цените са високи.

Грийн хаус също имат красиви мебели от бамбук и ратан. Магазина е в близост до Централна поща.
http://www.greenhousebg.com/

Арт хоум ул. Селиолу

Ще помисля и за други Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4
Благодаря ви, ще погледна в google за мебелна къща Ралица мисля че съм виждала техните мебели в мол Варна, там имат голям шоурум но не предлагат разнообразие от плетена мебел, като чели са наблегнали на други видове. Смятам утре да посетя Greenhouse и Art home както виждам те са в централната част на града. Утре ще пиша какви са ми впечатленията.

 Peace Алегра може ли да споделиш с мен какви са плюсовете и минусите на този вид мебели, дали си доволна и тн.
Благодаря ти предварително

# 4
  • Мнения: 14 472
ами обикновено като ти кажат плетени мебели си мислиш, че е нещо некачествено или само за градина или тераса. всъщност сериите са си за мебели за вътрешно обзавеждане и си изглеждат точно като такива, не просто плетени маси и столове. не са мръднали въобще - нашите са трапезарна маса със стъклен плот, столове и скрин. скрина  в по-голямата си част е дървен, вратичките му са плетени.
страхотни са като дизайн и съм много много доволна Peace

# 5
# 6
  • Мнения: 4
Здравейте, вчера посветих цял ден да поразгледам препоръчаните ми от вас места. Първо посетих Арт Хоум на ул. Селиолу , имат много хубав магазин и нещата които предлагат са много красиви и елегантни. Харесах  един диван от бамбук, цената му беше около 1400 лв. По мое мнение цената е сравнително нормална при положение, че тези мебели идват от доста далече и и са ръчна изработка. Харесаха ми и приятните хора които работят там. Допаднаха ми още доста неща но реших, че това е първият магазин който посещавам и не е редно да се спирам изцяло на него.  Втората ми спирка беше Мол Варна магазин Ралица , там се разочаровах почти нищо нямаше от това което аз търся, затова и набързо си тръгнах. Магазина е много голям, има много красиви мебели но не и каквото аз търся. Третият магазин е Greenhouse, намира се на ул.Радко Димитриев 7а. Първо намерих техен телефон и едно момче ми обясни как да стигна до магазина.
Първоначално ми се стори ,че това е малък магазин който нищо не може да ми предложи но в последствие се оказа ,че магазина е точно това което търся. Greenhouse според мен е доста добре подредено и приятно магазинче. Цените са учудващо по-ниски от колкото на другите места където посетих. За сравнение бамбуков диван там намерих на цена от 900 лв, което е доста по добре от другият който харесах. Момчето което ме посрещна се оказа ,че е собственик на магазина и  вносител на мебелите. Обясни ми подробно за материалите от които са изработени мебелите, как се добиват, как се обработват и тн. Оказа се че предлагат много неща които са на склад, а и може да се поръча нещо ако го няма. Прекарах около половин час в магазина и останах много доволна от видяното там. Така моята обиколка  из Варна отдадена на плетените мебели приключи. Лично на мен най-много ми допадна Greenhouse, а това което ми направи впечатление е че момчето дори ме насочи към други магазини които са конкурентни на неговия
да разгледам и там. Единствено тук получих  каталог с мебелите на фирмата а се оказа,че Интернет сайта им www.greenhousebg.com  е най-пълният им каталог. Но за сега толкова, след някой друг ден продължавам обиколката имам още няколко магазина които ще проверя . Ще пиша пак след няколко дни да ви осведомя за моите впечатления.  Hug

# 7
  • York
  • Мнения: 826
Поздравления от мен, че си се насочила към бамбукови мебели, а не ратанови.  Peace
Много внимателно трябва да гледаш при покупката за пукнатити по бамбука и дали е лакиран добре.   

# 8
  • Мнения: 14 472
що, какво им е на ратановите мебели?

# 9
  • York
  • Мнения: 826
Алегра, нищо им няма Simple Smile
Просто харесвам повече бамбуковите  Laughing

# 10
  • Мнения: 4
На мен ми харесват и двата вида, намирам че бамбуковите носят много екзотика и настроение . Ратановите са по-консервативни като чели но това е мое мнение. Simple Smile
 Hug

# 11
Специално за Арт Хоум в гр.Варна мога да кажа само лоши неща.Не ходете да пазарувате оттам,а още по-малко да поръчвате интериор на така наречената им "дизайнерка"! Запозната съм отблизо  с историята на фирмата и  мога да кажа,че въпросните им "бутикови" мебели не са нищо повече от третокласен боклук ,купен на едро от Близкия изток,който след като имате наблагоразумието да закупите ще Ви върши полза не повече от 2 месеца преди да се разпадне.
За "дизайнерката" Калина Пантелеева пък изобщо няма какво да коментирам - уж завършила нещо си там,ама къде и каки дали изобщо  го е завършила само тя си знае...В Русия ли в Узбекистан ли...никой не знае,ама е решила жената ,че ще се прави на дизайнерка и това е.Цените на "великите" й проекти са безбожно скъпи,макар че Ви се носи от 9 кладенеца вода,за да Ви убедят ,че не е така,а интериорите са под всякаква критика - изобилие от кич и претрупана руска "елегантност", и естествено целият Ви интериор ще  е зает от техните "хубави" мебели,защото ще бъдете всячески убедени,че едва ли не единствено и само те са подходящи!
Моят съвет е да се обърнете към по-малко известни фирми или да се поразровите достатъчно из интернет и сами да откриете "вашите мебели на вашата цена".Казвам го от позицията на  лично напатила се...

# 12
Специално за Арт Хоум в гр.Варна мога да кажа само лоши неща.Не ходете да пазарувате оттам,а още по-малко да поръчвате интериор на така наречената им "дизайнерка"! Запозната съм отблизо  с историята на фирмата и  мога да кажа,че въпросните им "бутикови" мебели не са нищо повече от третокласен боклук ,купен на едро от Близкия изток,който след като имате наблагоразумието да закупите ще Ви върши полза не повече от 2 месеца преди да се разпадне.
За "дизайнерката" Калина Пантелеева пък изобщо няма какво да коментирам - уж завършила нещо си там,ама къде и каки дали изобщо  го е завършила само тя си знае...В Русия ли в Узбекистан ли...никой не знае,ама е решила жената ,че ще се прави на дизайнерка и това е.Цените на "великите" й проекти са безбожно скъпи,макар че Ви се носи от 9 кладенеца вода,за да Ви убедят ,че не е така,а интериорите са под всякаква критика - изобилие от кич и претрупана руска "елегантност", и естествено целият Ви интериор ще  е зает от техните "хубави" мебели,защото ще бъдете всячески убедени,че едва ли не единствено и само те са подходящи!
Моят съвет е да се обърнете към по-малко известни фирми или да се поразровите достатъчно из интернет и сами да откриете "вашите мебели на вашата цена".Казвам го от позицията на  лично напатила се...

Не мисля че "немезида"е запозната с дейността на АРТ Хоум България,нито пък с мебелите и декоративните  аксесоари както твърди.Считам че поста и цели да опетни безупречното име на фирмата.Колектива на тази фирма е подбиран през "сито"и  има изключителни специалисти . Портфолиото им говори доста красноречиво.Несъмнено ще има   хора на  които някои от проектите
няма да им се понравят,НО такива са били изискванията на клиентите и ВАЖНОТО е те(клиентите) да одобрят и да харесат проектите си.Колкото  до рекламациите УВЕРЯВАМ ВИ  че подменят дефектните стоки,за радост такива  са ГОЛЯМА рядкост тъй като за дефекти се проверяват веднага след като пристигнат ,А дефектните изделия биват връщани  към заводите производител.

# 13
  • Мнения: 8 999
Не мога да разбера как става така, че някой "новак" публикува отрицателни отзиви за нещо, а следващият пост е пак на "новак", който го опровергава. Мистерия някаква.

# 14
Здравейте на всички участници в чата!

Радвам се, че нашата фирма предизвиква интерес  Simple Smile . Благодаря на потребител skyiliano за добрите думи.
По повод на коментара на г-жа Валентина Джамбазова, искам да Ви уверя, че проверихме договорите за доставка на мебели и издадените гаранционни карти, но клиент с такова име не съществува. Също така по договорите за интериорни проекти, нямаме такъв клиент. При цялото ми уважение, коментарът й звучи странно   Thinking .
Не е постъпвала рекламация от клиент, макар че ние осигуряваме минимум 1 година гаранционно обслужване в зависимост от вида на артикула.

Предлагам на г-жа Джамбазова лично да се свърже с мен в следващите 3 дни, за да уточним как мога да й помогна в ситуацията, която твърди, че е преживяла. Телефоният ми номер е 052/ 739404 и ще очаквам с радост нейното обаждане. Ако не го направи, на 23.02. ще Ви известя в чата и на всички ще бъде ясно за какво става дума  Simple Smile.

По повод на интериорните ни проекти, благодаря на всички наши десетки клиенти в страната и чужбина, които ни се довериха: http://www.arthome.bg/BG/portfolio_bg.html
Осъзнавайки, че стилът на обзавеждане е въпрос на лично възприятие, усещане за естетика, възпитание и ако щете традиции в семейството, ще игнорирам коментарите й. Убедена съм, че ще се съгласите, че всеки човек има право на избор и слава богу, че е така!
Наши мебели се включват в проектите, когато клиентите ни изрично са харесали конкретни такива и са пожелали да бъдат включени в интериора. В останалите случаи работим с под-изпълнители.

За главния дизайнер на нашето студио не прави чест на г-жа Джамбазова да се изказва напълно неподготвена, но това, естествено, е нейно лично решение. Цялостната реконструкция и обзавеждане на единствения 5-звезден хотел във Варна „Гранд Хотел Мусала Палас” е дело на г-жа Пантелеева. И едва ли всички организации (местни и чуждестранни), които наградиха хотела разбират по-малко от тези неща от г-жа Джамбазова!
Тя едва ли познава фирмата ни толкова отблизо, колкото твърди. Вероятно и това, че клевета по адрес на гражданин на страната ни е наказуемо деяние.

Желая приятна вечер на участниците в чата!

Стоянка Йорданова
Мениджър
„Арт Хоум България”ЕООД

Общи условия

Активация на акаунт