Има ли ли сте пробождания?

  • 5 625
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Здравейте мамита  Hug Hug Hug
Случвало ли ви се е по време на бременност да имате пробождания от долу ?  Embarassed  Малко неудобен въпрос.... но ще сте ми от полза.
А и да не забравя - някъде бях чула за подготвителни контракции, някой ако знае нещо за тях да сподели Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 9 973
за пробожданията-да,имаал съм,но не съм питала доки за тях

подготвителните Бракстон Хикс контракции са безчолезни,втвърдяване на корема

# 2
  • София
  • Мнения: 43 904
подготвителни контракции са по-точно безболезнени - като стяган/втвърдяване на корема....
а за твоят проблем - поговори с наблюдаващият те лекар.

# 3
  • Мнения: 1 629
Имала съм, но не бих ги оприличила като контракции Thinking по скоро боцкане с игла в матката Sunglasses

# 4
  • Мнения: 27 524
Не мисля, че е нещо тревожно, най-вероятно от притиснати съдове  Peace

Иначе аз лично не съм имала. Затова пък една сутрин се събудих, поради същата причина, с един ташак, което си е по притеснително  Shocked Laughing Не ме питай как питах в дира какво ми е  Embarassed

# 5
  • София
  • Мнения: 23 036
Затова пък една сутрин се събудих, поради същата причина, с един ташак, което си е по притеснително  Shocked Laughing Не ме питай как питах в дира какво ми е  Embarassed
Блонди, моята колежка също се беше сдобила с ташак  Mr. Green И то с доста приличен размер! Само докато ми го разказваше и ми омекнаха коленете...
По темата - имала съм пробождания, понякога по-силни, но съвсем краткотрайни. Не са приятни, защото е стряскащо изведнъж да те прониже, при мен си бяха доста болезнени, но и моят праг на болка е доста нисък  Blush

# 6
  • Мнения: 422
аз имах такива боцкания като от игла през 4 месец,така и не разбрах от какво са......и то само от1 страна
Ама вие ме шашнахте за какъв ташак говорите newsm78

# 7
  • Мнения: 1 554
да имах в 9 месец от бременността,гадничко си беше Crazy

# 8
  • Мнения: 3 634
поради същата причина, с един ташак, което си е по притеснително 

Блонди, ако не те познавах щях да реша, че си допуснала правописна грешка. К'во е това?!  Shocked

И аз имах такива пробождания през цялата бременност. Не съм споделяла с лекаря защото пиех лекарства за задържане. Сигурно съм мислела, че е свързано.

# 9
  • Мнения: 4 784
Имах такива пробождания. Не помня вече причината, но не беше нищо тревожно. Все пак говори по въпроса с наблюдаващия те лекар.

# 10
  • Мнения: 955
И пробождания имах и подготвителни контракции от 5-я месец. Подготвителните контракции са безболезнени, усеща се само стягане на корема.
Иначе аз лично не съм имала. Затова пък една сутрин се събудих, поради същата причина, с един ташак, което си е по притеснително  Shocked Laughing Не ме питай как питах в дира какво ми е  Embarassed
Joy. Прости ми некомпетнетността, ама и на мен ми е интересно какво е това.

# 11
  • Мнения: 27 524
 Joy Joy Joy

По-добре, че не знаете  Laughing Имало е теми тук и за това; в резултат на притиснат кръвоносен съд нейде из тазовото ви дъно, едната или двете вътрешни срами устни се подуват. И то с ужасяващи размери понякога  Rolling Eyes толкова, че не можете да си обуете дънките например. Ташак, та ташак  hahaha Кофти е и стряскащо, ако не знаеш, но след няколко часа или ден-два спада. До следващия път  Grinning Два пъти бях "мъж" аз  Laughing

# 12
  • Мнения: 941
Последната седмица и на мен ми се случва да имам от тези пробождания - хващат ме , ако съм се преуморира примерно от разходхи или стоене права... Вчера гладих над 1,30ч. (права) и започна да ме прибоцква...
А и като поседя доста време и при по рязко ставане..
Пия хапчета за задържане, за да не изпреваря плановото си секцио...така, че не съм много притеснена, въпреки че поглеждам багажа за болницата, като ме прибоде  Blush

# 13
  • Мнения: 955
 Joy Леле Блонди, звучи много неприятно и знам, че никак не е смешно, но начина по който го обясняваш Joy

# 14
  • Мнения: 1 354
и аз съм имала пробождания за кратко,но наистина не е приятно Flutter

Общи условия

Активация на акаунт