сукането като хоби

  • 1 451
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 896
Май точно тоя вариант не сме го описвали, а пък преди известно време попаднах на израза "хоби кърмаче" и много точно ми прилегна на нашия случай.
Жоро е на 4 години, а сестра му на 16 месеца почти. Съответно кърмих ги в тандем в началото, но той беше спрял да суче в края на бременността и след раждането й сучеше доста по-малко от нея. Сега си е вече наистина само хоби кърмаче - сеща се примерно в седмицата веднъж и само по 1 минута, колкото да се гушне и да види, че ше му дам и на него. Като е болен суче повече, то и аз тогава му предлагам, иначе не знам дали ще се сети. Обикновено не се присеща, освен ако не види бебето да суче. Понякога се налага да му откажа, ако примерно тя е заспала на гърдата и трябва да я сложа в леглото или ако трябва да излизаме и бързаме. Много леко го приема и не настоява. Изобщо не е зависим от кърменето, но го прави отвреме-навреме за разнообразие и за кеф.
Има ли и други такива като нас?

# 1
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ех, че готино!  Crazy Аз отдавна не съм в отбора на кърмачките, но такива истории са ми много интересни!  Wink

# 2
  • Мнения: 585
да вкъщи имам две хоби кърмачета едното е на 1и 4 месеца и суче и за основно хранене и за хоби , ако може само това ще прави като се удари идва и суче като няма какво да прави май и от скука идва да суче , кака му е на 2 и 4 месеца , тя беше кърмена само 3 месеца и като се роди бебето беше на 1 годинка не успях да я науча пак да суче , но преди 4 месеца май от ревност сама започна да суче в повечето случай само се прави че суче май за да се гушка в мен , но преди 3 дни беше болна и сука наистина и то доста често

# 3
  • Мнения: 2 614
Да, имам едно такова момиченце, което е със съзнанието на малка дама, но това не и пречи да суче, ей така за разнообразие. Когато е болна и знам, че трябва да получава по-голямо количество течности и аз и предлагам, никога насила, разбира се. Понякога си иска и вечер, понякога и сутрин. Денем не сме заедно, затова няма как да суче за хоби Simple Smile Понякога минават по 2-3 дни без да се сети въобще....
Еха, кейт888, много ме изненада как си е спомнила сученето и пак е започнала! Супер....
Интересна тема, благодаря ти, basilisk!  Hug

# 4
  • Мнения: 585
да ,и мен ме изненада , когато е здрава суче само да е  по- назад от брат си , и ако тръгне млякото казваше "а вече има мляко , не искам " и се дърпаше, а сега когато беше болна сучеше точно заради млякото , с радост съобщаваше " има мляко " и продължаваше  да суче докато не свърши млякото . Явно инстинктите им добре работят на мъниците .

# 5
  • Мнения: 1 896
Хехе, мойте са големи скици и те - всеки си мисли, че другия е на по-хубавата цица и иска от неговата. Но малката не е хоби кърмаче, щото тя още не може без цица. Докато за баткото е просто нещо между другото - хоби демек. Той когато опитва, много бързо и точно ме светка - никво мляко нямаш тука. Или оо, има много. Или тука няма, дай ми другата. Докато малката ще суче ако трябва половин час, докато млякото не тръгне или докато тя не заспи, което стане първо, тя си е бебе още практически.
Да, още нещо се сетих - Сия суче от необходимост, а за Жоро сукането е лайфстайл  Joy

# 6
  • Мнения: 8 242
м... Имам чувството, че всички кърмачета над 2-3 години са си асъл Хоби-кърмачета..
Мойто като му доскучае.. и веднага мамооо дай малко цокна.. Може и 20 секунди само ..
Ама като се отплесне понякога.. и с часове откарва  Crazy

# 7
  • Мнения: 543
Много миличко ми стана това определение сукането като хоби.

За мен мога да кажа, че кърменето е хоби.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 064
м... Имам чувството, че всички кърмачета над 2-3 години са си асъл Хоби-кърмачета..
Мойто като му доскучае.. и веднага мамооо дай малко цокна.. Може и 20 секунди само ..
Ама като се отплесне понякога.. и с часове откарва  Crazy

И моят е така Simple Smile

# 9
  • Мнения: 494
Явно иска внимание, ако не ти пречи защо не

# 10
  • Мнения: 1 896
Не ми пречи и не се оплаквам, просто споделям  Grinning

# 11
  • Мнения: 2 614
Темата е с весел характер, никой не се оплаква от прекрасните пристрастени! НА мен ми е кеф даже! Предполагам и на останалите! Жалко, че повече хора не споделят емоциите покрай техните пристрастени кърмачета Simple Smile

# 12
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
При нас сукането все още не е хоби, а необходимост! Naughty
Един ден, обаче, каката реши и тя да пробва какво е да сучеш.Нея я кърмих около 3 месеца само. Sad
И аз съответно се съгласих да й дам да опита.Задигнах блузката, тя се приближи, но явно я досрамя и се отказа.
Предполагам възрастта при нея си оказа влиянието. Беше на окло 4.6 г. и със сигурност е забравила как става това (сукането).
Но ми беше и интересно , и мило да видя как ще реагира. Hug Hug Hug


Базилиск, много ни липсваш! Hug Hug Hug
Целувки за теб и прекрасните ти дечица! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 1 766
Цитат
Сега си е вече наистина само хоби кърмаче - сеща се примерно в седмицата веднъж и само по 1 минута, колкото да се гушне и да види, че ше му дам и на него.
ех, че сладко  Laughing не се бях замисляла за това - значи Никола може да се отбие и после живот и здраве като имаме второ бебе пак да се присети...е тогава вече свеки ще получи удар  Mr. Green

А какво значи сученето да е необходимост? Ако суче само за приспиване такова ли е?

# 14
  • Мнения: 961
За моето диване мога да кажа, че се вписва и в двете определения!  Laughing Все ое може да се каже, че това е единственият й източник на млечни продукти. Вчера за първи път изпи около 50гр АМ и уж й хареса, но днес си игра с него и го разипа из цялата къща. Та кърменето си е необходимост.
От друга страна доста често идва и повдига блузата за да си посуче ей така, за кеф или да се успокои, или защото й е скучно и да се намира в действие!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт