За зъболекарите и касата

  • 1 067
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
За щастие не ми се налага често да ползвам услугите на стоматолог, но днес ходих и ми предложи да ми почисти зъбния камък. До тук добреее, но нали съм леееко отнесена и хич и не попитах аджеба колко струва това ми ти удоволствие и поема ли се от касата и има ли смисъл да го чисти или да си ходя грозна, но с пълен джоб /макар, че като се ухиля и ми лъсва оградата чак до кътниците, ooooh! та не върви/.

Та ако някой има инфо по въпроса, много, много, много съм благодарна.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Сигурно не е много ,незнам точно,но миналата година по време на бременността ходих на зъболекар и понеже ми нямаше нищо мойта зъболекарка ми предложи да ми изчисти зъбния камък и да го мине през касата,вместо бломба и там каквото друго поемаше касата(нещо минимално),та нищо не съм плащала.

# 2
  • Мнения: 7 186
Аз моя зъбен камък си го чистих миналата година с ултразвук и не ми го поеха от касата. Платих си 30 лв. Мисля, че от касата поемат годишно по 2 пломби амалгама и някакви прегледи май. Не съм сигурна, но нещо такова ми се върти в главата. newsm78

# 3
  • Мнения: 3 205
Януари беше 10 лева и зъболекарката ме осветли, че махането на зъбния камък не се поема от здравната каса. Преди две седмици, при друг зъболекар, една колежка плати 15 лв (при това за чегъртане на ръка, не за цивилизованата обработка с ултразвук!).

От здравната поемат 2 пломби, т.е. поемат по 7 или 8 лв от цената на една пломба, ако е керамична. Поемат и по един преглед годишно.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Аз моя зъбен камък си го чистих миналата година с ултразвук и не ми го поеха от касата. Платих си 30 лв. Мисля, че от касата поемат годишно по 2 пломби амалгама и някакви прегледи май. Не съм сигурна, но нещо такова ми се върти в главата. newsm78

Да, здравната каса не поема чистенето на зъбния камък. Нашия семеен стоматолог взима 40 лв. за цялата уста.
Питала съм го специялно. За пломбите е така.

# 5
  • Мнения: X
Цък, цък.....ами благодаря ви.

# 6
  • Мнения: 3 042
Наскоро и аз ходих да го почистя, взеха ми 35 лв (ултразвук), не се поема от Касата.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Като ви чета - ми аз май доста се минавам. Чистя си зъбен камък веднъж годишно и последния път ми излезе 60лв (с ултразвук)

# 8
  • Мнения: 7 186
Като ви чета - ми аз май доста се минавам. Чистя си зъбен камък веднъж годишно и последния път ми излезе 60лв (с ултразвук)

 newsm81
Яка брадва са ти заковали. Зарежи ги тия.

# 9
  • Мнения: 2 755
Като ви чета - ми аз май доста се минавам. Чистя си зъбен камък веднъж годишно и последния път ми излезе 60лв (с ултразвук)
Не мисля че си се минала. Почистването на зъбният камък, със всичките му процедури - ултразвук + полиране със специална за целта паста + почистване на междузъбните пространства ( с едни лентички ), наистина върви между 50-60 лева за цяла уста. Друг е въпросът, че в някои стоматологични кабинети, спестяват по някоя от изброените процедури и следователно и цената е по-ниска. А, има и още нещо при определяне на крайната цена - количеството на натрупаният зъбен камък. В по-тежките случаи, когато се налага стоматологът да "кърти като в каменоломна", цената е по-висока. Дори в някои кабинети цената за почистване е на зъб - 2,50 лв.
И не на последно място, цената зависи и от материалите с които се работи и от стоматологичният кабинет ( има стоматолози, които работят без сестра, а при това условие хигиената е доста съмнителна. Просто, ако стоматологът "губи" време и в почистването на целият инструментариум.....отиде му целият ден).

Общи условия

Активация на акаунт