Какво да направя за да не сънувам?

  • 14 773
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Моля ви, ако някой знае какво да направя за да спра да сънувам да пише. Просто е ужасно, имам чувството,че сънувам по цяла нощ. Не са кошмари /поне не винаги/, но вече немога.Сутрин ставам като пребита от това, част от сънищата помня, друга част не. Помогнете ако можете...

# 1
  • Мнения: 1 100
Проблемът се решава от психолог. Другият вариант е ти да се самоанализираш, да разбереш какво те тревожи и да се опиташ да преодолееш безпокойството си. Четири изречения са недостатъчни за какъвто и да било анализ, но определено имаш нужда от помощ.

П.П. Погледнато от друг ъгъл, има сънища, които се повтарят в различен вид, докато не разбереш посланието им. Някъде из форума имаше тема за тълкуване на сънищата, може да споделиш там. Може би Някой иска Нещо от теб /в езотеричен смисъл/ и когато го удовлетвориш или поне разбереш, ще започнеш да спиш спокойно.

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 11:15 от Ванилия Канелска

# 2
  • Мнения: 2 259
Пробвай преди сън,т.е. в същия ден да имаш  физически натоварвания.
При мен помагаше. Бягане основно. Hug

# 3
  • Мнения: 7 723
Пробвай преди сън,т.е. в същия ден да имаш  физически натоварвания.
При мен помагаше. Бягане основно. Hug

...и две чаши вино за вечеря Wink

# 4
  • Мнения: 2 259
Пробвай преди сън,т.е. в същия ден да имаш  физически натоварвания.
При мен помагаше. Бягане основно. Hug

...и две чаши вино за вечеря Wink
ТОЧНО Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 7 990
Откажи се от всички неща, които възбуждат нервната система - кафе, какао, шоколад, цигари, витамини и работа преди сън. Явно съзнанието ти е превъзбудено и заради това сънуваш толкова много. Опитай да освобождаваш напрежението с някакво хоби, което ти е приятно (спорт, цветарство, рисуване и т.н.)

# 6
  • Мнения: 1 100
Много хубави съвети давате, за които изобщо не се сетих, но с двама психолози в семейството, няма как да не търся причините първо в душата. Wink

Аз сънувам много рядко вече години наред и едва сега се сещам, че може би има връзка с кафето - когато сънувах много, пиех по 6-9 на ден, даже преди лягане. Сега само по 2.

# 7
  • Мнения: 2 865
Защо не се консултираш със специалист по съня. Правят някакви изследвания, спи се в една стая и с апарати следят фазите на съня.
Хъркаш ли?

# 8
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
100гр парцуца и съня няма да куца.

# 9
  • Мнения: 2 556
На мен пък това ми е основно удоволствие, от което не искам да се лишавам, сънувам постоянно и то все едни заплетени истории като филми, със страшни интриги вътре. Почти винаги сънувам напълно непознати хора и места, странни градове, че съм на други планети и т.н. Обаче това не ми пречи да се наспивам, даже понякога съжалявам, като ме събуди алармата и не успея да си довърша съня. Големи фантасмагории стават насън, никога почти не сънувам нищо от реалния свят, затова са ми толкова любими сънищата, не знам...

# 10
  • Мнения: 128
Не, не хъркам, ама то от сънища не мога да се наспя...

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ама то от сънища не мога да се наспя...

същата съм И на сутринта прозвънявам всички мои близки, които съм сунувала, да видя как са  Thinking Луда работа...

. Правят някакви изследвания, спи се в една стая и с апарати следят фазите на съня.

това пък е абсурдно  Naughty. Аз в нас не мога да спя, камо ли под наблюдение. До 3-4 денонощия да ме следят, няма да мигна. Евентуално след тях, ще капна от умора и ще заспя.

# 12
  • Мнения: 6 461
Пробвай преди сън,т.е. в същия ден да имаш  физически натоварвания.
При мен помагаше. Бягане основно. Hug

...и две чаши вино за вечеря Wink
...или 50 грама Бургас63 перлова ...  Sunglasses,  след това си пускаш един филм и още на буквите си готова ...заспала и без сънища Laughing

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
а който не може да пие?

# 14

Общи условия

Активация на акаунт