Температура-37.4

  • 4 208
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 401
Помагайте!!! Става въпрос за дете на 3год.   Миналата седмица започнахме с повръщане-1ден, след това червено гърло , хрема и температура ,като не е вдигала повече от 37,5.  Започнахме с Суметролим, вече го пием 6 дена. Направихме изследвания , всичко е в норма. Жизнена е , сутрин и през деня няма температура, но около 18ч вдига до 37,4. Какво е това чудо?  Забравих да напиша,че имаше и кашлица , която овладяхме.

# 1
  • Мнения: 283
Моля те, обърни се към хомеопат.

# 2
  • Мнения: 46 492
Каква беше диагнозата? Суметролим не се изписва за обикновен вирус, нито за ентеровирус.

Според мен е най-добре е да потърсиш друг лекар!

Т при децата е по-висока от нашата, при физическа активност може да стане и 37.5, без да има никакъв проблем със здравето. Щом всичко е в норма - едва ли има проблем.

# 3
  • Мнения: 145
Никол, не шашкай така жената.
Суметролим се изписва и при инфекции на стомашно-чревния тракт и при възпалено гърло!
Лекарите често го предпочитат като по-лек вариант, за да не изписват антибиотик!


По темата: гърлен секрет взехте ли? Възможно е да не се е доизлекувало детето. И все още да има огнище на инфекция в организма!
Успех и бързо оздравяване!

# 4
  • Мнения: 46 492
Jil2003, много добре знам, че го изписват за всеки сопол, което не помага, а вреди на детето, за мен е абсурд, но щом ви устройва ...
Ако имаше нещо в гърлото, нямаше ли да има отражение в/у кръв и урина?

# 5
  • Мнения: 401
Диагноза-вирус! Суметролима го изписаха защото много кашляше, но пък гърдите й бяха чисти. След 5дена направихме изследванията и всичко беше в норма. Притеснявам се възможно ли е вече втора седмица и да вдига такава температура и то само привечер. Като си легне вечер температурата е под 37.

# 6
  • Мнения: 2 821
Този Суметролим го изписват за да си връзват гащите явно. Няма по-гаден сироп на вкус.

# 7
  • Мнения: 401
Гаден или не на вкус, го пие! Според педиатъра това че вдига еднократно през деня такава  температура не е проблем. И пак според него вече е здрава. А дали е така?  На какво може да се дължи това нещо? За протокола- няма хрема, не кашля, жизнена е и вече не я  свърта на едно място.

# 8
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Съвсем нормално е както за деца така и за възрастни вечер температурата да е по-висока. Просто до сега не си е мерила без нищо и за това не си и засякла

# 9
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
Във форума ще те объркат,търси друго мнение,но от специални хора в бели престилки,дето им плащат за това. Peace

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Възможно е да е "опашка" на вируса. Преди известно време дъщеря ми така караше някои вирусни инфекции - уж оздравяла, пък вдига Т 37,2 - 37,4 още няколко дни.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
...
Ако имаше нещо в гърлото, нямаше ли да има отражение в/у кръв и урина?

Едва ли ще даде отражение в урината  Simple Smile

Аз лично винаги се притеснявам от такава Т. Изчакай още няколко дни и отново вземете кръв за кръвна картина.

# 12
  • София
  • Мнения: 9 850
Дъщеря ми/7г/ преди две седмици изкара много странен вирус.Започна само с кашлица.След два дни започна да вдига точно такава темп-не по-висока от 37,5 и то само сутрин и вечер.Детето си беше напълно жизнено,играеше,хранеше се.Водих я на няколко пъти на лекар-нищо,кашлицата я овладяхме бързо.Само Т и то само сутрин и вечер.Сиропи за Т не давах.и това продължи 6дни Rolling EyesИ така си отмина.Странна работа!

# 13
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
Аз самата вдигах такава Т в продължение на 4 дни миналата седмица. И то съвсем случайно я измерих, не я усещах изобщо. Та си мисля колко ли пъти сме имали някакво възпаление, без да го усетим ooooh! Май-добре е, щом нямаме видим проблем, да не мерим Т, да не се шашкаме Grinning

И все пак, ако те притеснява /което е разбираемо, когато става въпрос за детето ни/, пусни една пълна кръвна картина. Не знам какви кръвни изследвания сте правили, но направете ги пълни. Ако има някъде някакво възпаление, ще се отрази върху някой от кръвните параметри Peace

# 14
  • Мнения: 401
Благодаря Ви! От вчера вече не е вдигала температура! Станах параноичка, меря, меря и винаги 36,2-36,3.  Дано да няма повече болести, че се видях в приключение! Лек ден!!!

Общи условия

Активация на акаунт