Киселото мляко

  • 1 261
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте, става въпрос за 7 месечно бебе което не иска да яде АМ и сега ще се захранваме с кисело мляко ,Въпросът ми е как се приготвя киселото мляко ,разрежда ли се с вода ,или то достатъчно си е разредено Laughingи дали се слага захар и колко ? Благодаря предварително за отговорите!

# 1
  • Мнения: 4 433
Аз не съм слагала захар в млякото,разреждах на око.

# 2
  • Мнения: 411
Разреждах на око,колкото да потича нормално от дупчицата на биберона.Захар слагах,ако млякото ми се стори прекалено кисело.Например "на баба" е добро,според мен,и не е нужно да му се добавя захар.Последно от магазина бях взела "Тонус",нямаше друго,и е кисело,че малкия не ще да го яде.Затова разбивам отделно бисквити с малко вода,колкото да се разбият добре и прибавям в млякото,или слагам плодово пюре,или разбивам банан...
По-добре недей да слагаш захар.

# 3
  • Мнения: 1 512
Лошо че не иска АМ.Мисля,че като за начало е добре да го разредиш с вода ( например 2 части мляко, 1 част вода) и  след това можеш да го даваш неразредено, пробвай без захар.

# 4
  • Мнения: 1 558
Лошо че не иска АМ.Мисля,че като за начало е добре да го разредиш с вода ( например 2 части мляко, 1 част вода) и  след това можеш да го даваш неразредено, пробвай без захар.
Peace

# 5
  • Мнения: 6 029
Съвсем ли не ще АМ?
За кисело е малко рано, изчакай да стане на 10тина месеца.
Аз давам следобед, с лъжичка. За съжаление не хареса натуралния вкус на млякото и го яде с бисквити.

# 6
  • Мнения: 15 379
Защо не опиташ с друга марка АМ? Доста рано е за кисело мляко според мен.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 271
Не го разреждам, слагам по 1/2 чаен лъжица захар, но понякога.

# 8
  • Мнения: 764
Наложи се да давам кисело мляко вместо АМ само по време на един обрив (няколко вечери). Синът ми беше на 1г. и 2 м. Разреждах го с много малко вода и прибавях по една бисквита на Плазмон (от разтворимите), без никаква захар. Гледах да е по-гъсто, за да го засища.

# 9
  • Мнения: 306
Не разреждам киселото мляко, давам го с лъжичка.

# 10
  • Мнения: 6 713
Пробвай с друго АМ първо. Все пак АМ с всичките му добавки, витамини и т.н. е едно, а едно кисело мляко разредено с вода съвсем друго. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 5 940
Според мен е много рано за кисело мляко. Пробвай всякакъв варианти да предизвикаш интерес, адаптирано мляко в нещо, бебешки каши и т.н. Иначе никога не съм разреждала, не съм слагала захар или вода. Чисто, с лъжичка, от кофичката.

# 12
  • Мнения: 71
Ние бяхме по същият начин на 8м.започнах с киселото мляко.С захар не и хареса много и сега го правя с бисквита и малко го разреждам.

# 13
  • Мнения: 707
Не бих разреждала млякото с вода. Та то на какво ще прилича тогава? Захар също не бих сложила. Ще подсладя с плод и ще добавя лъжица оризова каша за засищане. Ще храня с лъжичка.
Давай кашички.

# 14
  • Мнения: 1 477
На пазара има голям избор на АМ.Защо не пробваш други марки.И аз мисля,че е рано за кисело мляко.

Общи условия

Активация на акаунт