Захранено бебе отказва твърда храна

  • 1 255
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 322
Здравейте мами, имам проблем и се надявам ако има някой, минал по моя път да сподели.
Детето ми е почти на 6 месеца, на навършени 5 започнах да давам по малко пюренце, тиква, след това тиква с картоф. Малката го прие много добре и хапваше по половин бурканче, умишлено не давах по повече, защото се кърмим и искам да продължаваме все така без да заместваме хранене. Първо давам от пюрето, а след това си дояждаме с кърмичка.
По-късно въведох и био безмлечна оризова каша, която също добре се прие. И така, както си хапвахме сладко на обяд и на вечеря, изведнъж спря да яде, стисна устичка и вече една седмица не мога да я накарам да хапне нищо. Притеснявам се много да не би да и има нещо, а на всичкото отгоре имам чувството, че кърмата ми не стига. Тя преди се засищаше на обяд и вечер и сучеше по-малко и сега естествено нуждите и нарастнаха. Надявам се да се урегулира, но другият проблем си остава. Моля за съвет от препатили.
П.П. Ако това е важно, ака си редовно, естествено не толкова гъсто от времето, когато ядеше пюре.

# 1
  • Мнения: 249
А  дали не са зъби?  Повечето бебчета отказват твърда храна и предпочитат само млекцето. Не я насилвай. Колкото-толкова Peace

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
И аз си мисля, че проблемът идва от зъбите. Моят син вече е на годинка, но винаги преди да му излезе някой зъб значително намалява твърдата храна и предпочита мляко. След този период отново "прояжда" и другите храни. Не я насилвай - предлагай, колкото хапне, толкова  Peace

# 3
  • Мнения: 322
Благодаря, и аз имах такива съмнения, но нали знаете поговорката "Питай патило." Все пак за пръв път се сблъсквам с това и незнам още симптомите. Надявам се скоро да се нормализират нещата, благодаря   bouquet.

# 4
  • Мнения: 2 401
Нищо притеснително няма в ситуацията, до годинката основна храна си остава млякото, а при моята дъщеря  като гледам и след годинката ще е така, има периоди в които ми е трудно да я накарам да яде твърда храна, след това период през който горе-долу яде, като цяло обаче все още си предпочита да суче. За кърмата не се притеснявай, ако бебчо суче по-начесто няма опасност да не му стига!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 252
Неведнъж е отказвал твърдата храна и сме се връщали изцяло на кърма - било заради зъбки, било заради болест. Спирала съм захранването за няколко дни и пак съм започвала след като детето се пооправи. Аз започнах да захранвам синчето с твърда храна след като навърши 7м и до годинката нямахме заместено кърмене. Не насилвай детето да яде, остави го то да ти показва от какво има нужда. Щом иска кърма и ти имаш не го ограничавай.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт