Над окото..

  • 7 518
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Здравейте,става въпрос за мен и надявам се темата да е за тук.
Забелязах че над двете ми очи,на самия клепач имам нещо,наподобяващо като пъпка.Сигурна съм че не е ечемик,не ме боли,нито расте,но си стои там.Някой има ли представа какво би могло да бъде...?Бяха ми споменали,че това са нещо като мастни пъпки,които минавали от само себе си Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 2 127
Моите са на долните клепачи.След силна преумора на очите ми се появяват.Казаха ми ,че са станали хронични и спасение няма.Така съм от 3 години.Вече не им обръщам внимание и за 3 дена си минават от самосебе си Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 39 744
Може да са мастни образования. Аз имам под долния клепач, няколко мънички.
Консултирай се с офталмолог.

# 3
  • Мнения: 496
Момичета, с каква големина са при вас? Аз имам нещо подобно до вътрешното ъгълче на окото - не е съвсем близо, не е подуто; сякаш кожата е поозсветляла. По едно време стана релефно, след ден-два изчезна, пак се появи... Но от началото на бременността ми си стои все там.

Личния лекар казва, че не е страшно, щяло да мине. Да, ама не минава! Чудех се дали на кожен или на очен да отида...

# 4
  • София
  • Мнения: 1 802
Влезнах да търся информация по този проблем за детето ми. Има на горния клепач, топченце с големината на грахче.
Иначе преди години имах на двата долни клепачи такива топченца. Не ми пречеха, но си ги имах, ходих на преглед при офталмолог - от грима било, спрях да се гримирам, но те си останаха. Спрях да им обръщам внимание и сега покрай детето установих, че са изчезнали.

# 5
  • Мнения: 1 820
И аз имах една,но ходих на козметик и ми я махна. Peace

# 6
  • Мнения: 356
Майка ми има подобни мастни образувания и на двете очи.Преди време и ги махнах,но пак се появиха.Лекар е беше посъветвал да си изследва холестерола.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 802
И аз имах една,но ходих на козметик и ми я махна. Peace
Козметик?! Аз предполагах, че е донякъде сложна хирургична операция.

# 8
  • Мнения: 1 820
И аз имах една,но ходих на козметик и ми я махна. Peace
Козметик?! Аз предполагах, че е донякъде сложна хирургична операция.
Да,но моето не беше дълбоко.На големина беше голямо,но тя каза че не е дълбоко. Hug

# 9
  • Мнения: 786
Аз имах израстък в ъгъла на едното око, в събота ми го махна оперативно офталмоложка. Като дете също са ми го махали, преди година, две се беше появил пак, но тогава изглежда от търкане е паднало само.
Детето ми пък има като мехурче с бял връх от вътрешната страна на клепача, преди година му назначиха нагревки, но не изчезна, а няма как да се отстрани оперативно, защото е от вътрешна страна. Консултирах се с две офталмоложки и нищо, на този етап ми казват да чакам само да изчезне, то май няма и как иначе. Като сме много светли и по принцип сме предразположени към всякакви алергии, по-чувствителни сме към много неща (лекари са ми го казвали).

Общи условия

Активация на акаунт