пърхот

  • 1 941
  • 16
  •   1
Отговори
Дайте малко мнения! Проблемът си е проблем. Смятам, че назнайвам доста, но все пак опитът на другите си е важен. Поровил съм из нета, но съм срещал какви ли не неща - от сериозни до пълни глупости. Наскоро намерих един бг сайт кетозал.ком с доста инфо в него. Абе накратко.... моля за знения и съвети

# 1
  • Мнения: 7 186
Темата е за Красива мама.
Ето теми за пърхота:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13992.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5512.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7784.0

Последна редакция: нд, 31 юли 2005, 15:07 от Lady Marmalade

# 2
  • София
  • Мнения: 2 623
Понякога пърхута е безобидно лющене на кожата, но понякога дори е на нервна почва. От приятели и познати чувам, че при някои се повлиява от даден шампоан, докато при друг със същия ефекта е нулев. Купували са си доста скъпи шампоани от които няма ефект. Само това мога да кажа, но щом Лейди ти е написала линкове попрочети, може да има нещо полезно.
Успех в борбата !!!

# 3
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Най-лесно и евтино е да се настърже"Нистатин"(около 5 таблетки)в какъвто и да е шампоан.

# 4
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Низорал - шампоан и крем,който втривах в кожата (за по-сигурен ефект) - 100% гарантиран ефект при мен. Преди това положението беше плачевно.

# 5
  • Мнения: 7 186
Мъжа ми също е доволен от шампоана "Низорал", много добре му действа. Продават го в аптеките.

# 6
  • Мнения: 2 550
Аз съм много доволна от шампоана на Виши против пърхота.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз бях супер доволна от Фруктис против пърхот. Използвах един шампоан и после нямах пърхот 2-3 години! Сега обаче пак ще си купя, че нещо започва да се появява.

# 8
  • Мнения: 6 869
При мен Низорал нямаше ефект. Но за коса аз признавам всичко на Phyto, имат си и за пърхот шампоани, много ми харесват.

# 9
  • Мнения: 367
100% za VICHY - DERCOS newsm10 . Има за различни типове скалп. Струва около 13.00лв за 200мл., но е изпитан и с гарантиран резултат.

# 10
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Низорал - шампоан и крем,който втривах в кожата (за по-сигурен ефект) - 100% гарантиран ефект при мен. Преди това положението беше плачевно.

"Нистатин"-а е БГ вариянта на "Низорал"-а,само че струва 2.50лв блистера,а не 8-10лв.,колкото е "Низорал"-а

# 11
  • София
  • Мнения: 3 328
"Селсън блу" - различни варианти - за сух, за мазен скалп и за всеки тип коса. Цена - около 12 лв.
И понеже виждам доста и все хубави отзиви и за Деркос на Виши, да добавя само, че и аз съм доволна от този противопърхотен шампоан, но той и Селсън блу имат еднаква активна съставка - селениево съединение. Именно то е, което спомага пърхотът да изчезне бързо и трайно. Шампоанът на Виши е с около 2 лв. по-скъп от Селсън блу, но това едва ли е от съществено значение - който е решил да даде 12, ще даде и 14 лв., стига да има ефект.
Проблемът при ползването на тези два шампоана /поне при мен, но и колежки споменават за подобно нещо/ е, че много изсушават косъма. Затова го ползвам два пъти седмично, понякога даже веднъж, а в останалите случаи, когато мия косата си /още веднъж или два пъти/ ползвам мек шампоан за честа употреба - в момента - Натурия на Рене Фюртрер. Доволна съм.

Последна редакция: пн, 01 авг 2005, 16:13 от Karimma

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
При мен Низорал нямаше ефект. Но за коса аз признавам всичко на Phyto, имат си и за пърхот шампоани, много ми харесват.
И аз съм за тях. От низорал ефект нулев, пърхотът ми не е на гъбична основа. Мисля, че понякога ми се получава или от нерви или от липса на витамини, а и разни шампоани са ми го предизвиквали, независимо, че при мои познати са действали много добре. Но сега ползвам само на Phyto и съм много доволна.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Допълвам, че съм пробвала и на Vichi DERCOS, но определено Phyto ми действа по-добре. Сега имат и нови продукти, вярно, че са почти двойно по-скъпи от Vichy, но не бих го сменила.
Колкото това, че Нистатин = Низорал, не съм много съгласна. Вярно, че и двете са противогъбични, нсо смея да твърдя, че низорала е много по-добър.

# 14
  • Мнения: 1 111
 PeaceОпределено Селсун блу върши работа.Съпругът ми го ползва от доста време,дори е и икономичен,сегашната опаковка я ползва от март месец.Ефекта е страхотен,няма пърхут,няма сърбежи,няма зачервявания п оглавата.Шампоанът е и икономичен,както споменах,прави обилна пяна,дори да сипеш само няколко капки.
Гласувам за него.
По аптеките е между 11-12 лв.

Общи условия

Активация на акаунт