Небивалици-вчера и днес

  • 1 385
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
Здравейте бъдещи родители  bouquet
Всеки съвременен човек, който очаква дете се интересува от правилното му отглеждане и търси информация от училищата за родители, от самите ни родители,от форуми и интернет изобщо,от педиатрите и т.н. С какви отживелици и суеверия се сблъсквате вие?Кои сте склонни да приемете донякъде за правилни и кои категорично заклеймявате?Моля,аргументирайте се!
Ще използвам възможността да дам първа пример-когато моято майка е била бременна наблюдаващите я лекари са й направили ренгтенова снимка на корема.Да,ама доколкото чета според съвременните теории дори снимка на зъб е вредно да си правиш през бременността.
Небивалици-и още как. Също като бибероните с мед,водата със захар,даването на сокове от 2ри месец....и още какво ли не...Давайте примери за това,което вие се сещате!!!

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 16:11 от magica1983

# 1
  • Мнения: 5 592
Осоляването на бебето-жестоко ( но практикувано) безумие .

# 2
  • Мнения: 7 723
Мазането с мас.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 698
Небивалици за мен са неща от сорта , да не се подстригваш докато си бременна, да не подстригваш бебето , докато не стане на една година, да не го извеждаш до 40-тия ден навън и разни подобни.
За бибероните с мед, рентгеновите снимки и ранното даване на сокове си има научни обяснения, защо е по - добре да се избягват. Всеки, разбира се сам решава, кое е добре за детето му и кое - не  Peace

# 4
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
рентГенова снимка на корема.Да,ама доколкото чета според съвременните теории дори снимка на зъб е вредно да си правиш през бременността.

При условие, че навремето е нямало ехограф, или това е бил някакъв лукс, може би е оправдано с цел да се види костната система на бебето...Не съм лекар, но така си го обяснявам...
А за най-безумното нещо, което съм чувала е как в Добружата на новородените им режат гръбчетата с бръснарски ножчета, че да им изтече мръсната  #Crazy кръв и да избягат дяволите от тях... Shocked

# 5
  • Разград
  • Мнения: 2 102
А за наи-безумното нещо което съм чувала е как в добружата на новородените им режат гръбчетата с бръсналски ножчета, че да им изтече мръсната  #Crazy кръв и да избягат дяволите от тях... Shocked
Ама това наистина ли е ставало. Shocked

# 6
  • Мнения: 3 481
Оле, ужас това за рязането #2gunfire

Прескачането на кабели за да не се омотае пъпната връв Laughing

Обрязването на момченцата в БГ. В горещите страни е по медицински причини, ама тука.....   пълна глупост....

# 7
  • Мнения: 521
ай ай това с гръбчетата  #Crazy .
Ама нищо и на моята свекърва дето искаше да опъва вратлето на бебо след баня че да му станел хубав и дълъг  #Crazy .Сега уж се е отказала,ама дано ако не е да не се случи да я видя,че  #2gunfire

# 8
  • Мнения: 3 481
ай ай това с гръбчетата  #Crazy .
Ама нищо и на моята свекърва дето искаше да опъва вратлето на бебо след баня че да му станел хубав и дълъг  #Crazy .Сега уж се е отказала,ама дано ако не е да не се случи да я видя,че  #2gunfire

ЕЕЕЕ, уби ме Joy  То не е за смях, ама...

# 9
  • Мнения: 4 784
Едно необяснимо за мен безумие от времето, когато аз съм била бебе и майка ми е била принудена да изпълнява - дрешките на бебето не е хубаво да се перат в пералня, а само на ръка! Да имаш автоматична пералня на ония времена, а да триеш като ненормална наакани бебешки пелени, щото бабите така казвали... думи нямам!

# 10
  • Мнения: 228
А за наи-безумното нещо което съм чувала е как в добружата на новородените им режат гръбчетата с бръсналски ножчета, че да им изтече мръсната  #Crazy кръв и да избягат дяволите от тях... Shocked
Ама това наистина ли е ставало. Shocked
дяволи са имали тези които са извършвали това беззумие  #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 11
  • София
  • Мнения: 1 735
То не е чак небивалица,но свекърите и майка ми ме съветваха да гледам детето си при Т 25 градуса в стаята.Като излизах направо ме втрисаше от хлад в коридора.Въобще няма да пиша защо това е безсмислено,ама като не знаех в началото им се връзвах.

# 12
  • Мнения: 4 496
След всичко изброено мога да добавя вадене на бебето от коритото с показалец на небцето. Без да го държиш с ръце за тялото, само с пръст в устата. Не знам защо се е правело. Свекърва ми искаше да правя така... Tired

# 13
  • Мнения: 7 723
....
Ама нищо и на моята свекърва дето искаше да опъва вратлето на бебо след баня че да му станел хубав и дълъг  #Crazy .Сега уж се е отказала,ама дано ако не е да не се случи да я видя,че  #2gunfire
...сетих се за една тема преди време,
в която се пишеше да им се дърпат пишлетата на момченцата,
че да се сдобият с по- величествено мъжко достойнство... ooooh!

# 14
  • Мнения: 577
Не приемам мазането на бебе с мас и ракия, къпането със сол и яйце. Не вярвам в Урочасване,
Не вярвам че телевизора е толкова вреден. Детето ми си гледа когато поиска. ТВ е включен непрекъснато.
Слагала съм захар във водата до 2-рия месец. Дадох сок на 3 месеца. Подстригвам сина си преди да е направил годинка. Извеждах го преди 40-тия ден.
Не вярвам че като шиеш през бременността пъпната връв ще се увие.  уших 3 гоблена.

Общи условия

Активация на акаунт