Бихте ли приели фамилия , която звучи странно или смешно ?

  • 5 859
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
Рових се в темата за странните имена , а се сетих за един познат на мъжа ми , който не се оженил за една жена на име Фуйка  Rolling Eyes - били гаджета , ама не могъл да се пречупи да я вземе с това име ...

Питам се какво е отношението ви към имената ? В смисъл , ако мъжът / жената / , който харесвате носи странна фамилия , това ще ви притесни ли ?
Ще приемете ли фамилията на мъж , която ви звучи странно или смешно ?

Не мога да не се сетя за една моя клиентка , която с гордост се представяще с фамилията Газибарова / взета от мъжа и / ...

И така ...
Аз взех фамилията на мъжа си , но тя е съвсем стандартна и нормална ...
Вие сте  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Нямам проблем да се омъжа за такъв, но аз по принцип не исках и не съм си сменила фамилията, след като се омъжих. Моята фамилия е рядка и исках да си я запазя, а мъжът ми нямаше нищо против. Освен това доста се улесняваш документално. Майка ми също не си е сменяла фамилията.

А Газибарови е известен род и няма нищо срамно да носиш това име.

# 2
  • Мнения: 4 668
А Газибарови е известен род и няма нищо срамно да носиш това име.
Ами , аз може би съм закостеняла и с предрасъдъци , ама не бих взела тази фамилия  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 448
Не, не бих.
Аз с радост взех фамилията на мъжа ми, защото ми харесваше повече от моминската ми.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 668
Аз с радост взех фамилията на мъжа ми, защото ми харесваше повече от моминската ми.  Simple Smile
И при мен беше така  Grinning

# 5
  • Мнения: 156
Не мисля,че едно име прави човека

# 6
  • Мнения: 7 186
Не бих приела странна фамилия, за да не си усложнявам живота. Ама чак пък да разкарам някой, само защото името му е смешно, ми се вижда доста крайно Grinning

# 7
  • Мнения: 2 448
Аз не разбрах, че става дума да разкараш човека, а просто да не приемеш фамилията му.  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 7 186
Ами аз заради това го разбрах и така Simple Smile

...а се сетих за един познат на мъжа ми , който не се оженил за една жена на име Фуйка  Rolling Eyes - били гаджета , ама не могъл да се пречупи да я вземе с това име ...

# 9
  • Мнения: 581
Питам се какво е отношението ви към имената ? В смисъл , ако мъжът / жената / , който харесвате носи странна фамилия , това ще ви притесни ли ?
Ще приемете ли фамилията на мъж , която ви звучи странно или смешно ?


Ни най- малко не би ме притеснило името на човек, който харесвам.Глупаво е според мен да зарежеш някой заради това как се казва.Въпреки това обаче не бих приела фамилия, която звучи абсурдно и смешно.Не си представям как ще си лепна фамилия от рода на Кокошкова, Курухубева, Тъпанарова, Плюнкова, Лайнарова, Дришльова, Кукуригова, Вампирска и подобни.Е ще ме прощава моя любим, ама няма да си причиня това.
 Приела съм фамилното име на мъжа ми, което е странно, но не е нито смешно, нито абсурдно като примерите по-горе и звучи хубаво.
 
 

# 10
  • Мнения: 4 668
Аз не разбрах, че става дума да разкараш човека, а просто да не приемеш фамилията му.  Rolling Eyes
Не става дума да го разкараш разбира се . Правилно си разбрала - питах дали бихте приели такава фамилия .

Просто дадох примера с жената на име Фуйка , като много краен ... И аз не приемам да оставиш някого заради едно име .

# 11
  • Мнения: 1 045
Не бих се разделила с човека защото името не ми харесва.
Фамилията обаче не съм си сменяла, не че не ми харесва,а и е супер популярна,а защото съм си свикнала с моята.Така че каквато и да е фамилията не бих си я сменила.

# 12
  • София
  • Мнения: 175
Нямам проблем да се омъжа за такъв, но аз по принцип не исках и не съм си сменила фамилията, след като се омъжих. Моята фамилия е рядка и исках да си я запазя, а мъжът ми нямаше нищо против. Освен това доста се улесняваш документално. Майка ми също не си е сменяла фамилията.

Аз също си запазих фамилията и си опростих документално живота, въпреки че фамилията на съпруга ми е интересна. И по темата: Не не бих приела такава фамилия  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 3 645
Аз си запазих фамилията и добавих тази на мъжа ми с тире....
По темата - ако беше много странна- не бих я приела...че защо нали не съм длъжна д го правя...

# 14
  • Мнения: 2 388
Не бих. По принцип едва ли ще наложи някога да приемам нечия фамилия, но отговора ми е не.

Общи условия

Активация на акаунт