Много твърдо ако

  • 8 217
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Моето дете от известно време ака много трудно - акото и е много твърдо и много се мъчи.

Храни се така:

около 7 часа кърмя
ок. 10 ябълка
11 - кърма
13-14 ч зеленчуково пюре - картофи, тиква, малко краставица. Редувам - един ден 2/3 тиква, един ден 2/3 картоф. Краставицата я въвеждам още
15 ч - кърма
19 ч кърма
21 ч и оттам през час - кърма

Почти не пие вода - не повече от 250 гр, не иска.

За овесени ядки мисля че сме малки... Кърменията не са в голямо количество като грамаж. Посъветвайте ме....

# 1
  • София
  • Мнения: 3 742
Давай плодово пюре от круша или сини сливи между храненията.Може и сок от круша/почти на 7 мес. сте/.

# 2
  • Мнения: 8 242
Спри малко с картофа..
Въведи броколи .. Ще пооправи нещата Simple Smile
И давай плодове между храненията  Peace
Много рано с таз краставица.. Още повече, че никак не й е сезона  Confused

# 3
  • Мнения: 636
 И аз бих пробвала с круши и сливи.
А краставицата защо?  newsm78 Като махнем кората / предполагам, че я белиш/ в нея няма нищо, което да е полезно... Особено в този сезон...

# 4
  • Мнения: 2 660
В книгите, които ползвам, дават краставицата като една от първите храни, които могат да се дават на бебето. Мит е, че в краставицата има само вода: http://www.lekar.bg/news-142/info-1839/%D0%9A%D1%80%D0%B0%D1%81% … 0%B8%D1%86%D0%B0/

Много малко неща има сезонни, не давам храна от бурканчета, а купувам или от био магазини или от познати производители. За това каквато чиста храна намеря, я давам, ако е подходяща за възрастта.

# 5
  • Мнения: 494
Защо не наблегнеш на нещо по- разхлабващо  Thinking

# 6
  • Мнения: 6 711
Значи бебка акаше твърдо в продължение на 2 месеца близо. Режимът ни беше - сутрин кърма/АМ, плодово пюре в 10.00, месно/зеленчуково пюре, 16.00 млечна каша, 20.00 АМ.
В моментът, когато започнахме глутенът, вече ака нормално и само понякога е твърдо акото, ако е яла запичащи храни. Peace
Според мен не сте малки за глутен, точно време си ви е. Peace

# 7
  • Мнения: 49
За овесени ядки мисля че сме малки...
Защо да сте малки за овесени ядки?
Ако не си въвела все още глутен сега е удобен момент. Препоръчително глутенът се въвежда между 6-8 мес.
Друго за разхлабване е цвеклото.

# 8
  • у нас
  • Мнения: 5 696
Давам бифидус и разхлабващи пюрета. Даже и аз пия примерно сок от круша и бифидус и чрез кърмата да вземе малко и от мен Peace

# 9
  • Мнения: 148
Моята щерка беше така ,акаше рядко и като козичка -едни топчета,независимо какво ядеше.Сега беба не е така ,а пак по същия начин я храня.Предполагам ,че просто си е до дете,някои са по запечени,а други не.

# 10
  • Мнения: 4 343
ЯБЪЛКАТА И КАРТОФЪТ-запичат
казали са ти мамите давай круша,тиква,не прекалявай със синята слива че товари бъбреците,спанак,тиквичка броколи,шипки..
Виждам че се кърмите доста : 1ч преди кърмене изяж 1 кг круши .....при нас това помагаше Peace.Само дето моя дзвер не щеше да яде нито вода нито сок  #Crazy основно на кърма разчиташе и като се запече да не го мъча него аз се разхлабвах безобразно Embarassed та да може тя да е добре  Grinning чрез кърмата  ooooh!

# 11
  • Мнения: 931
Правилно са те посъветвали - ограничи ябълката и картофите. Аз оправях проблема със сини сливи и тиква

# 12
  • Мнения: 433
Освен въвеждането на разхлабващи плодове/зеленчуци, увери се със сигурност, че детето не е обезводнено. Кърменията не са малко като брой, но ти пишеш, че като количество са малко -  по какво съдиш?  Ако наистина е така и детето не пие допълнително вода (а само близва), може и в това да се корени проблема (в комбинацията със запичащите храни).
Моят съвет:  Пий сок от круша  - разхлабващият му ефект преминава в кърмата, съобщава се от много майки, такъв е и моят опит. И започни въвеждане на по-разхлабващи храни - момичетата вече са написали кои. И се опитай да увеличиш количеството поемани течности - кърма, вода, ако трябва - разреждай картофа или тиквата с повечко вода, щом детето не иска да я пие отделно.
И сподели какво се случва нататък, моля!
Успех!

# 13
  • Мнения: 6 711
Как е бебчо, все още ли ака твърдо? Пиши ни, да не ви мислим!  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 660
Не бях видяла, че има още отговори по темата ми, извинявам се, че не съм писала толкова отдавна.
При нас нещата са малко по-добре, но не мога да си обясня от какво. Все още не ака всеки ден, а през ден, но тя ака така откакто се е родила. Метнала се е на някого.  Blush

Иначе вече е нормално като консистенция. Яде още банан, което пък запича, овесени ядки и давам по малко от време на време. Иначе основната съставка в пюретата си е елдата и картофа. Пийва си водичка по малко - едва ли е повече от 150 мл на ден, но пък и предлагам редовно и тя си изпива по собствено желание по няколко глътки. Смятам, че и стигат течностите заедно с кърмата, щом не иска повече.

Това е. Като цяло положението е по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт