С какво се занимавате през седмицата вкъщи - вечер?

  • 5 570
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 195
Разгледах доста от темите, а и отдавна съм във форума, но ми се иска да споделите - най - вече работещите майки, на какво играете вечер с децата, след работа и тн?
И колко време се занимавате........
Малкия е на 4 години, вкъщи сме доста хора, и всеки играе с него на разни неща, но напоследък се заседява пред детските филмчета, което ме притеснява. Гледа по 1 вече, ама знам ли Confused
Доста често съм крайно уморена, както сигурно и повечето от вас. Докато оправя, сготвя и тн идва време за сън.
В детската много се занимават с тях - рисуват, играят, правят разни неща, усещам го, че вече у дома не му се правят.......
Обича да ми помага в кухнята ( повече цапа, ама здраве да е ), понеделник и четвъртък гледа Форт Боайар и нищо не може да го откъсне от тв-то, и с пластелин правим разни неща, строим ферми, гоним се, абе много неща, но понякога и аз зациклям и ще се радвам на идеи и да споделите, вие какво правите вечер с децата, особено "мъжките" майки Hug
Ако има подобна тема, давайте линк и да махаме тази, но все пак ми е интересно и се надявам на интересни неща Peace

# 1
  • Мнения: 1 983
Ами моята щерка обича да рисува, всяка вечер иска да го прави и си поставя за цел да нарисува на някой картина.
Така се улисва понякога, че с нищо не можеш да й отвлечеш вниманието.
Сега сме в процес на учене да играе "Не се сърди, човече", та това ни е голямо забавление.
Отделно има една игра Мемори, и с нея играем.
Пластелинът не й харесва. Телевизия рядко гледа, не й харесва явно Laughing.
Сега например скача по дивана, нищо друго не иска.

# 2
  • Мнения: 4 195
в момента аз изрязвам и апликирам, а той ми вика - Браво, мамо, много хубаво Crazy
каква е тази игра Мемори?
подариха му игри занимателни в една кутия за рождения ден, иска да играем, но са му трудни.
А наскоро му купих една моя любима детска игра - едни цвети пръчици, които се разпръскват и трябва да ги събереш, без да бутнеш другите, ама не го кефи особенно Confused

# 3
  • Мнения: 3 367
Редим коли в гаражи и возим влакове по релси; правим самолети от хратия които той оцетява,хвърля и после гони из къщата;играем на физически игри-гоним се,гъделичкаме,правим къмпинг(имаме постоянно опъната палатка),скачаме на ластик опънат м=у 2 стола ; син ни не е по писането и рисуването,но обича да реже та това и прави докато сестра му твори; четем като ги карам да сочат,да търсят и пр из страниците; маскираме се редовно,той е пожарникар или куче; играем на топло-студено ;редим пъзели но предимно ние със сестра му,той разтуря Grinning
занимавам се плъто от 4.30-5 до 8-8.30 ако се изключи времето за вечеря и баня
тв у дома -рядко,зяпат достатъчно при жената к ги гледа през деня

# 4
  • Мнения: 1 640
Оцветява детето,разглежда книжки и разказва по картинките,играе с кончета и куклички,плюшени животни.Щом аз седна на компютъра ,и тя веднага иска да й пусна на ДВД-то филмче.Гледа по 2-3 филма на вечер-много,но веднъж започне ли,трудно я отделям от екрана.И аз съм човек ,и аз искам да си работя на компютъра и да се възползвам от интернет,след като плащам за него.та затова сме в такова положение-детето иска внимание и игра с него, а аз искам и малко време за себе си и за своите интереси,търсим пресечната точка на интересите си.

# 5
  • Мнения: 4 195
ами ако ми е тежка седмицата, ако вечер имам много неща и у дома да свърша, наваксвам събота и неделя.
На принципа на качеството, а не на количеството съм, и вярвам, че така е по - правилно Peace
за палатката и аз се сетих, имаме истинска, но не и се е кефил никога, за това пък е в състояние, всички одеала у дома да извади и да си направи 100 палатки а ние да се опитваме да прескачаме огромни препятствия Crazy

# 6
  • Мнения: 1 983
каква е тази игра Мемори?
По две еднакви картинки, които като са много се обръщат с лицето надолу и трябва да се отварят по 2 еднакви.
Развива визуалната памет според мен.
Ние имаме със снимки на бебета-животни, виждала съм и мечета. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 3 688
каква е тази игра Мемори?
По две еднакви картинки, които като са много се обръщат с лицето надолу и трябва да се отварят по 2 еднакви.
Развива визуалната памет според мен.
Ние имаме със снимки на бебета-животни, виждала съм и мечета. Peace
Аз на светльо съм му купила такава с превозни средства-джипове,линейки,камиони и някакви други.
Момичетата си падат по тези работи и лесно запомня местата на картинките.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята дъщеря най често рисува и изрязва, играе с кукли. Намира с какво да се занимава. Обича да погледа и някое филмче или да си пусне музика и да пее.

# 9
  • Мнения: 7 640
хубава идея е тази Мемори, къде да я потърся?
Други игри за 3годишни да се сещате, моля

# 10
  • Мнения: 166
Играем с пластелин,оцветяваме/или по-често надраскваме с боички,играем с коли,с кукли,правми си театър ,маскираме се по дадена приказка-напр.дъщерятя-Червената щапчица,синът-лловеца,аз-разказвам и разбира се-лошия вълк.Напоследък искат да пишат букви и упражняваме това умение,играем на криеница,борба върху спалнята.Обичат да сядат пред компютъра и да играят на някои игри или да гледат анимации-но!!това удоволствие е строго/поне засега/дозирано.На три години са и гледам игрите,които предлагам да ангажират вниманието и на двамата.Изрязваме от гланцирани блокчета фигурки и правим апликации,играем с конструктори.

# 11
  • Мнения: 2 491
Отдавна търсих такава тема и като не намерих, мислех и аз да пусна, ама докато се ослушвам и Чут ме изпреварила-браво!
Моят син е на 4 години(е прави ги на 1-ви февруари де Grinning), като се приберем вечер гледам да го занимавам с нещо, например рисуваме, четем, играем с пластелин или нареждаме конструктора ама това всичкото аз го правя, а той само ме напътства, мамо тук или така Grinning Ако го оставя ще стои цяла вечер на компютъра, а аз не искам и не разрешавам де. Играе около половин час и след това след големи уговорки и след неколкократно повтаряне слиза Rolling Eyes Преди манията му беше да гледа филми, сега е компютъра ooooh! Ограничавам го естествено и се опитвам да му намирам разни занимания, обаче много бързо му става безинтересно Sad Най-обича да играем на войници(да се стреляме с пушките) или на криеница, по скоро такива игри живи го впечатляват, отколкото играчките. Ама пуста домакинска работа ooooh!, докато приготвя за ядене, да сложа масата(тук малкият съм го "впрегнала" да ми помага) и др. работи...и все няма време за нищо Rolling Eyes Която домакинска работа търпи отлагане я оставям за почивните дни, а със спестеното време гледам да се занимавам със сина ми.
Приемам всякакви идеи за забавление Peace

каква е тази игра Мемори?
По две еднакви картинки, които като са много се обръщат с лицето надолу и трябва да се отварят по 2 еднакви.
Развива визуалната памет според мен.
Ние имаме със снимки на бебета-животни, виждала съм и мечета. Peace
Пинти, моят син е "господ" на тая игра, ама на компютъра. За отрицателно време минава първо ниво, аз пък го зяпам слисана, ама играе по лесното ниво де.

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 13:12 от Гигова

# 12
  • Мнения: 542
моята дъщеричка след градина или рисува или пее и танцува!много обича да пее!

# 13
  • Мнения: 592
И аз така, като всички работещи. Връщам се вечер и започвам да готвя и време за детето не ми остава. Но като момиченце, гледам да я включа да ми помага, и готвененот става нашата игра. Например давам и да мие, да включва блендера, обича да бели яйца, да разбива с бъркалка. Не винаги успявам, но идеята ми е че щом за немога да играя с нея, тя да играе с мен - доколкото може в кухнята Simple Smile

# 14
  • Мнения: 320
моята дъщеричка след градина или рисува или пее и танцува!много обича да пее!
И моята също - и чалга клипове да гледа. Две седмици при баба и всички фолк певици знае, даже и репертоара им припява. От петък си е у дома и бързо ще ги забрави Mr. Green.
Иначе играем на различни игри - купили сме 3,4 чифта карти. Правим къщи с конструктори, оцветяваме книжки, рисуваме с водни боички, моливи, от месец шием рокли на куклите (аз шия, тя гледа).

Общи условия

Активация на акаунт