За развитието

  • 940
  • 2
  •   1
Отговори
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Здравейте д-р Слънчева!
Отново Ви моля за мнение - синът ми е на 10 месеца и половина / коригирани 8 и половина /, но все още не маха с ръчичка за чао, не пляска за браво и т.н. Сочи лампата, когато първо аз му я посоча с пръст и дава боц, но по скоро подава ръчичка. Когато го питат къде е тати или мама понякога поглежда, но го отдавам по скоро на случайност. Той е недоносен и се развива към коригораната възраст, т.е. седи от коригирана възраст 7месеца, тогава и започна да се влачи, сега от половин месец лази на 4 крака и се изправя (още е нестабилен прав ) В двигателно отношение е дори по напреднал от други бебета на 8 и половина месеца, но съм много разтервожена за умственото му развитие. Сякаш не разбира и дума от това което му говоря, не повтаря като други деца жестове и звуци. Дали е по своенравен или може да е знак за проблем в развитието му? Не знам дали това има значение, но бутайки играчка от масата, замижава преди да чуе трясъка, т.е. от опит знае, че ще издрънчи. Ако има други реакции, които мога да наблюдавам, за да разбера дали се развива добре психически, моля да ме посъветвате.

# 1
  • Мнения: 5 760
Нищо му няма на бебето по описанието!  bouquet Всяко дете е със своята индивидуалност и това всъшност е най-хубавото. Laughing

# 2
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Благодаря Ви, д-р Слънчева. Дай Боже да се окажете права, като миналия път! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт