За нашите "по-пухкави" кърмачета!!!

  • 37 906
  • 240
  •   1
Отговори
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
След като днес претеглиха дъщеря ми (на 2 месеца и няколко дни) и се установи, че е качила 1500 гр през последния месец (и също толкова през първия месец)  се оказа, че е 6300 гр на два месеца. Тя се роди 3650 гр, едро бебе, но не чак толкова.
Прочетох темите и мненията за едрите кърмачета и реших да попитам мамите на "пухкави" кърмачета -
Притеснява ли ви, че вашето кърмено бебе е над "нормата"?

Последна редакция: сб, 10 яну 2015, 10:06 от Редактор*

# 1
  • София
  • Мнения: 1 078
Малкия в първите два месеца качи около 2 кг. Предполагам, че щеше и 3 да качи, но е повръщал страшни количества заради силното потичане на кърма. Не съм се притеснила и за миг Peace Радвах му се, защото не се е помпал от нещо изкуствено, а усвоявал максимално най-доброто, което можем да предложим  Hug
 Освен това, постепенно ще спре да качва толкова, така че не се замисляй за това  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 428
И моята госпожица качваше по килограм и нещо първите месеци, на 5.5 месеца е 8 кг Grinning
В горната граница на килограмите е, но пък в никакъв случай не е дебела, даже не и пухкава. Радвам и се и не се притеснявам изобщо.

# 3
  • Мнения: 5 582
И моето ( вече порастнало) кърмаче беше доста пухкаво,но съм си го кърмила,не съм го лишавала( въпреки безумните съвети да му ограничавам кърмата).После като проходи,отслабна и сега си е един слабушко.Лекарката му  чак се учуди и ме пита дали яде  Mr. Green

# 4
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
  И моето дете мязаше на лоена топка, пък сега пак си има страховит апетит, но е общо взето стройно и дори  по-дребничко от връстниците си. Спря да наддава главоломно, като го позахраних 6 - 7 месец, а когато проходи даже върна 200-300 грама назад.

# 5
  • Мнения: 285
Все едно сте прочели моите мисли! Моята малка хубавица на 4 месеца беше 8кг.,а бяхме на консултация преди повече от 20 дни. Доста са килограмите,но...Дали това се отразява на двигателното им развитие...обръщане,сядане...дали ще се забавят?!  newsm78 Нека мамите на по-големи "пухчета" споделят! Благодаря!   bouquet

# 6
  • Мнения: 543
Моето поне се роди дребно Simple Smile До шестия месец включително качваше по кило, само в третия беше качила по-малко, защото преживяхме кърмаческа стачка. Докато я захраних в шестия месец, сучеше на два часа, максимум на два и половина. Лекарката ни не ме е карала да й ограничавам кърмата, нито пък аз съм се притеснявала нещо.

Детелина, в нашия случай наистина има някакво забавяне - още не ходи самичка, само се подпира и бръмчи по мебелите. Но пък познавам и по-сериозни дебелачковци, които си проходиха рано. Иначе моята дъщеря се обърна на 4 месеца и малко и седна на 7, което е в рамките на нормалното, струва ми се.

# 7
  • Мнения: 117
Моето се роди 2.900 но като започна едно мощно наддаване мина и по големите бебета.Не се притеснявам въобще ,защото с каката пък имах точно противоположния случай.Не наддаваше много и сега си имаме проблем с яденето,а и вирусите не ни подминаваха.От опит знам, че по-пухкавите се гледат по лесно.

# 8
  • Мнения: 306
ние се родихме 2920, сега сме на два месеца и сме 5 кг. личната лекарска ни съветваше да ограничим храненето до 10 минути на гърда, ама аз разбира се не съм ограничавала... напоследък сама си ограничи времето, но суче доста силно, а млякото ми тече бързо и по много, така че смятам пак изсуква същото количество. а от кърмата няма да качи нещо вредно- да не яде сланинки?!?! така че споко!

# 9
  • Мнения: 2 829
И моето момче наддаваше главоломно през първите месеци-роди се 3.200 а на 3 месеца беше 7.100 кг.
Не съм се притеснявала, защото беше само на кърма. Не е изоставал в двигателното развитие, дори напротив.
Към годинката вече си беше станал слабушко- т.е. нито пухкав нито кльощав Simple Smile

# 10
  • Мнения: 117
И на нас докито ни каза, че има коремче, а фунтанелата си зараства много добре.Все пак напълнява от кърма не от манджа.Дори не ни е изписвала витамин Д ,защото нямало нужда.

# 11
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
И моето момче наддаваше главоломно през първите месеци-роди се 3.200 а на 3 месеца беше 7.100 кг.

И мен ме предупредиха, че на три месеца ще сме прескочили 7 кг  #Crazy, което било удвоеното рожденно тегло. Според таблиците то се достигало през 4-5 месец. Аз казах, че не мога нищо да направя. Кърмим се на поискване, но поне през 2 часа, бебата спи през нощта поне 5-6 часа и на всичкото отгоре яде по 5-10 минути и то само от едната гърда. Явно кърмата си ми е такава...с висока масленост  Grinning

# 12
  • Мнения: 2 829
А какъв е проблема ако си удвои теглото по-рано?

# 13
  • Мнения: 2 376
Моята госпожица на 5 месеца си утрои теглото  Laughing роди се 2600 на 5 месеца я претеглихме, беше задминала 8 килца Simple Smile Докторката спомена нещо а диета, но аз не я чух   Laughing
на два месеца си беше удвоила теглото Simple Smile)
за дигателните възмжности, според доки е много активна и доста напред с материала - сядане и т.н.

# 14
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
А какъв е проблема ако си удвои теглото по-рано?
В същност това ми го каза сестрата от поликлиниката. Тук те се занимават с теглене и мерене на бебетата. Педиатър виждаме един път в месеца за фонтанелата, сърцето, ушичките или по спешност. Та сестрата не коментира, тя няма и право де, аз за това пуснах темата. Да питам другите мами. Като видим педито ще попитам. Да видим какво ще каже.

Общи условия

Активация на акаунт