Какво правят децата ви в свободното им време

  • 1 465
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 871
Всъщност нямам предвид извънкласните занимания от тип родителски инциативи - спортни, музикално-артистични и езикови занимания, а просто как си губят времето децата ви. Едно време ние доста играехме пред блоковете си, скитахме надалеч от ранна детска възраст /по мои спомени/, ходехме сами на кино, а в сегашната ми действителност децата прекарват почти цялото си време в училище от 8 до 5-6 вечерта, всеки ден има домашни, а през зимата е почти лукс да излезеш след 8 часа вечерта на "разходка" в Канада. По мои наблюдения децата ми прекарват времето си или затворени в къщи - компютър, телевизор, книжка или са поканени на гости при някое приятелче - почти същите занимания. Вече почвам да се притеснявам, че общуването става он-лайн и няма характерния човешки вид.

# 1
  • Мнения: 780
След училище имаме време за следобедна закуска у нас, малко телевизия или игра с любими играчки. Ако е топло, набързо игра в детския басейн или дъъъъълга вана с играчки. Или обиколка с колелата или скутерите. После домашно (около 15-30 минути), вечеря и по леглата. Мисълта ми е, че през учебната година се прибираме към 16-16.30 от училище (ако няма извънкласно занимание) и до лягане имаме само 4 часа, които не са достатъчно време за свършване на задълженията + някакво по-съществено занимание.
Иначе ваканциите и уикендите ходим много на басейн или на детски център; кино, детски игрални зали, библиотека, детски площадки, ферми, плаж, еднодневни екскурзии, музеи, аквариум, концерт - повече сме навън. У нас обичат най-много да рисуват, да режат и правят колажи, филмчета, любими играчки.
Моите деца са много общителни и навсякъде бързо си намират другарчета за игра.

Он-лайн общуването сякаш е повече при възрастните (и при тинейджърите). Не го намирам за ненормално или загубило човешкия си вид. Такива са времената: по-заети сме, разстоянията са големи. Бързо е, удобно е, евтино е. За мен възможността да общуваш он-лайн с някого е голямо предимство. Спомням си времената когато баща ми работеше в чужбина и разчитахме само на обикновената поща. Спомням си и "дружбата" с приятелчета от социалистическите страни  Laughing. За мен си беше тръпка. Но това не означава, че за децата ми ще е по-малка тръпка очакването на e-mail от някое "другарче" или "срещата" в някой форум.

Със съпруга ми се запознахме на интернет и поддържахме ежедневна връзка чрез интернет в продължение на 3 години, преди да се видим на живо.

# 2
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Всъщност нямам предвид извънкласните занимания от тип родителски инциативи - спортни, музикално-артистични и езикови занимания, а просто как си губят времето децата ви. Едно време ние доста играехме пред блоковете си, скитахме надалеч от ранна детска възраст /по мои спомени/, ходехме сами на кино, а в сегашната ми действителност децата прекарват почти цялото си време в училище от 8 до 5-6 вечерта, всеки ден има домашни, а през зимата е почти лукс да излезеш след 8 часа вечерта на "разходка" в Канада. По мои наблюдения децата ми прекарват времето си или затворени в къщи - компютър, телевизор, книжка или са поканени на гости при някое приятелче - почти същите занимания. Вече почвам да се притеснявам, че общуването става он-лайн и няма характерния човешки вид.

каква болна тема подхвана  Confused
говоря за голямата (13г.), заЩото ми се струва, 4е такава е насоката на въпроса ти... малката, естествено си "губи времето", губейки и моето  Laughing

лятно време, добре, има огромна градина, обединяваЩа 3 блока, в задната 4аст на която децата могат да играят, без никой да им се кара, 4е развалят тревата  Laughing (специално съм го търсила с такава екстра, след като ми беШе ясно ве4е, 4е на улицата тук не се играе и или трябва да ги водиШ по паркове, или да ги държиШ в къЩи). от миналата година оба4е не е достатъ4ен дворът  Laughing, излизат на разходка до центъра, ядат по сладолед и (предполагам) се заглеждат по мом4етата   ooooh! Laughing

иска да се движи с колело и ми пла4е сърцето като си помисля какви обиколки из София сме правили на времето, но тук, с това движение, не се 4увствам спокойна да я пусна, освен ако не е с мен (рядко) или с баЩа си (4есто).

през зимата е по4ти винаги в къЩи, свикнах да не смятам Интернет за такава напаст, всъЩност това е днеШният на4ин на комуникация... живеят дале4 една от друга, не могат да се събират постоянно пред блока, както правехме ние... няма лоШо. единственото, което ме дразни безобразно е на4инът на писане в мсн, понякога даже не мога да разбера за какво става дума  Embarassed Confused

на кино ходят от време на време, ако е следобедно сами, ако е ве4ер някой родител ги кара и друг ги прибира. но съм с късмет, заЩото има мултиплекс на 5 мин от къЩи.
съЩата работа за басейн през лятото (срам не срам, Ще си призная 4е не помнех, 4е се пиШе с "й"  Embarassed)

# 3
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Има нещо такова, greendream  Thinking Основно в къщи, сам или с приятелче, за сина говоря. И наистина, голяма част от контактите му са онлайн. Оня ден приятел му се обади по телефона, не говориха повече от 1 мин, през която се разбраха да минат на Skype. Пускат си линкове с музика, разни онлайн игри. Въобще не мога да го сравнявам с моето детство.

# 4
  • Мнения: 5 183
играе със съседските деца по цял ден в двора, кара скутер, колело, ходим по разходки, на плаж, басейна до нас ... все пак сега е лято
Зимата пак със съседските деца у нас, у тях ... играят разни игри. Пеят на Плейстейшъна "Сингинг Старс"... когато е сам у нас зимно време, играе на разни игри, реди пъзели, чете, помага ми да готвя, простирам, чистя, излизаме ... Каним гостенчета с приспиване...

# 5
  • Canada
  • Мнения: 1 773
И при нас най-привлекателни са телевизора и компютъра, но гледам да я ограничавам иначе може денонощно да е пред тях (голямата дъщеря). Хубавото е, че с удоволствие чете книги и енциклопедии и с още по-голямо играе със сестра си - на учителки, на ресторант, танцуват и пеят, рисуват и лепят. За разнообразие ги водим на басейн и да поиграе тенис на маса (имаме си ги в блока). Ходене на слийп оувър не практикуваме - тя самата не издържа дълго време на чуждо място без нас, а съм забранила същото у нас по ред причини. От време на време ходим само двете с нея на кино.

# 6
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
И при нас най-привлекателни са телевизора и компютъра, но гледам да я ограничавам иначе може денонощно да е пред тях (голямата дъщеря). Хубавото е, че с удоволствие чете книги и енциклопедии и с още по-голямо играе със сестра си - на учителки, на ресторант, танцуват и пеят, рисуват и лепят. За разнообразие ги водим на басейн и да поиграе тенис на маса (имаме си ги в блока). Ходене на слийп оувър не практикуваме - тя самата не издържа дълго време на чуждо място без нас, а съм забранила същото у нас по ред причини. От време на време ходим само двете с нея на кино.

това 3 годиШната от лентата ли?  Shocked

# 7
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И при нас най-привлекателни са телевизора и компютъра, но гледам да я ограничавам иначе може денонощно да е пред тях (голямата дъщеря). Хубавото е, че с удоволствие чете книги и енциклопедии и с още по-голямо играе със сестра си - на учителки, на ресторант, танцуват и пеят, рисуват и лепят. За разнообразие ги водим на басейн и да поиграе тенис на маса (имаме си ги в блока). Ходене на слийп оувър не практикуваме - тя самата не издържа дълго време на чуждо място без нас, а съм забранила същото у нас по ред причини. От време на време ходим само двете с нея на кино.

това 3 годиШната от лентата ли?  Shocked

Не съм Снежи,но мисля,4е тя имаШе предвид голямата си дъЩеря,която Ще стане на 11 години. Wink

# 8
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
И при нас най-привлекателни са телевизора и компютъра, но гледам да я ограничавам иначе може денонощно да е пред тях (голямата дъщеря). Хубавото е, че с удоволствие чете книги и енциклопедии и с още по-голямо играе със сестра си - на учителки, на ресторант, танцуват и пеят, рисуват и лепят. За разнообразие ги водим на басейн и да поиграе тенис на маса (имаме си ги в блока). Ходене на слийп оувър не практикуваме - тя самата не издържа дълго време на чуждо място без нас, а съм забранила същото у нас по ред причини. От време на време ходим само двете с нея на кино.

това 3 годиШната от лентата ли?  Shocked

Не съм Снежи,но мисля,4е тя имаШе предвид голямата си дъЩеря,която Ще стане на 11 години. Wink

абе предположих аз, 4е има скрито_покрито, ама не се сдържах  Laughing

# 9
  • Мнения: 1 049
Добре, че имам баба дето го гледа, приключва училище в 16,30. За съжаление аз се прибирам в 19,30,  за да улесня задачата на баба ,го записах 3 пъти в седмицата ходи на джудо и един път на басейн. Докато той  кара  курса в басейна, баба му и тя влиза вътре/в хотел е басейна/ , но няма ангажименти и може спокойно да се гмурка в якудзито, като приключи курса го взема и се прибират. Само в четвъртък е у дома и си "почива", гледайки телевизора.  Peace
Майтапа беше като каза, че иска да ходи на курсове по музика в четвъртък, защото баба няма сателитна телевизия скай и няма игри за компа за него.  Joy hahaha
Иначе каним приятелчетата у дома, но живеем в къща с двор и няма проблеми.  Peace

# 10
  • Мнения: 3 367
Играят у дома 2та или каним приятелчета,инак ходим къде ли не (паркове,градинки,ски,бъджи,басейни,мол с катерушки,библиотеки,книжарници и пр),но аз ги водя.
Описаното в 1 пост, за жалост, е факт на доста места по света,до тиин възраст поне.
След 8 са си по легалта,зиме  и лете,независимо на кой континент сме.

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 19:58 от anette1104

# 11
  • Canada
  • Мнения: 1 773
И при нас най-привлекателни са телевизора и компютъра, но гледам да я ограничавам иначе може денонощно да е пред тях (голямата дъщеря). Хубавото е, че с удоволствие чете книги и енциклопедии и с още по-голямо играе със сестра си - на учителки, на ресторант, танцуват и пеят, рисуват и лепят. За разнообразие ги водим на басейн и да поиграе тенис на маса (имаме си ги в блока). Ходене на слийп оувър не практикуваме - тя самата не издържа дълго време на чуждо място без нас, а съм забранила същото у нас по ред причини. От време на време ходим само двете с нея на кино.

това 3 годиШната от лентата ли?  Shocked

Не съм Снежи,но мисля,4е тя имаШе предвид голямата си дъЩеря,която Ще стане на 11 години. Wink
Хе хе, Макдирокова е отговорила вместо мен Hug За голямата става въпрос, аз и в скоби съм добавила "голямата дъщеря".
Малката не може да чете, но пък знае цялата латинска азбука и цифрите от 1 до 15 на български и английски. Също много обича да виси пред компютъра с кака си или да си играе с детския такъв. Изобщо мойте щерки много си играят една с друга. Дори вечер си лягат час по-рано, в леглото на каката, което е на 2-я етаж (в смисъл двуетажно е и тя спи на 2-я етаж). Приказват си и гледат от високо през прозореца. Душата ми пее, като ги слушам как се смеят. Да са ми живи и здрави!

# 12
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Хе хе, Макдирокова е отговорила вместо мен Hug За голямата става въпрос, аз и в скоби съм добавила "голямата дъщеря".
Малката не може да чете, но пък знае цялата латинска азбука и цифрите от 1 до 15 на български и английски. Също много обича да виси пред компютъра с кака си или да си играе с детския такъв. Изобщо мойте щерки много си играят една с друга. Дори вечер си лягат час по-рано, в леглото на каката, което е на 2-я етаж (в смисъл двуетажно е и тя спи на 2-я етаж). Приказват си и гледат от високо през прозореца. Душата ми пее, като ги слушам как се смеят. Да са ми живи и здрави!

много съм работела в4ера, 4ак сега забелязах то4ния надпис на първата лента  Shocked doh Laughing

# 13
  • Мнения: 6 390
зимата в къщи - разни игри като домино и пексесо за сега вървят, играе си сама, или пък гледа тв, към 20ч са в леглата децата, лятото сме на вън до последно , при съседите, или пък те при нас... на разменни гостувания сме  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 3 461
При нас е зле, защото времето не позволява, има 4 месеца сносни условия, няма и голямо ранообразие от места за игри.

Общи условия

Активация на акаунт