2,5 месечно бебе-колко често да ака?

  • 3 462
  • 20
  •   1
Отговори
Понеже имаме запек и без моята помощ с термометъра не може да ака.Правим го два пъти на ден през 12 часа. той тогава почва да се напъва,създаде си такъв навик.Пробвала съм и по-често, понеже ми казаха че на 12 часа е много рядко за такова малко бебе, но не иска. така че на 12 часа акаме. вие как мислите?
Колко често акат вашите 2,5-3 месечни бебета, които нямат запек?

# 1
  • Мнения: 1 763
Моето дете от раждането си, докато захраня, акаше веднъж на 2-3 дни. Не е имал запек. Никога не съм ползвала термометър, само от време на време му масажирах коремчето и правехме гимнастика.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 711
Не вярвам педиатър да е "предписал" това приложение на термометъра по няколко пъти на ден.
На тази възраст бебето може все още да има колики. Напъването на тази възраст не е навик.
За термометърът... признавам си прилагала съм метода веднъж при Дияна (беше запечена) и веднъж при Алекс (не беше запечен, проблемите му бяха от коликите).
Навремето бях се притеснила с Дияна, аз млада майка, щерката запечена. Педиатърката ми каза да използвам термометър, но това да не стане навик, защото "ще й докараш лениви черва". Накратко ми обясни, че идва момент, в който бебето престава да се "напъва", понеже има кой да свърши работата вместо него.

Видях, че си писала в кърмаческия. Ако все пак бебето е запечено, попитай девойките какви храни да консумираш и какво да пиеш.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 387
Понеже имаме запек и без моята помощ с термометъра не може да ака.Правим го два пъти на ден през 12 часа. той тогава почва да се напъва,създаде си такъв навик.

Струва ми се, че малко прекалявате с термометъра. Това не е начин ежедневно да изаквате бебето всеки доктор ще ти го каже, а това , че си е създал навик е още по-лошо. Колкото до честотата - няма норма. Първо зависи от това дали е на кърма или на АМ, а също и ако детето ти изглежда весело и в добро настроение няма защо да го мъчиш.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 545
Понеже имаме запек и без моята помощ с термометъра не може да ака.Правим го два пъти на ден през 12 часа. той тогава почва да се напъва,създаде си такъв навик.Пробвала съм и по-често, понеже ми казаха че на 12 часа е много рядко за такова малко бебе, но не иска. така че на 12 часа акаме. вие как мислите?
Колко често акат вашите 2,5-3 месечни бебета, които нямат запек?

Първо доказано ли е, че е запек или ти си мислиш така? Акото какво е - твърдо или кашесто? Защото, ако е с нормална за бебето консистенция, а ти му пъхаш термометри в дупето - му вредиш, а не му помагаш. На първо място не всяко бебе, както не всеки човек ходи еднакво до тоалетната. Има бебета, които акат по 1 път на ден, има бебета, които го правят по 8. Зависи до каква степен усвоява храната.
И мисля, че е абсолютно задължително да спреш да пъхаш несвойствени предмети в дупето на бебето. Можеш да му нанесеш такива вреди на дебелото черво и перисталтиката, че после да се чудиш как до го оправяш.  #Cussing out

# 5
  • Мнения: 9 973
може  и по веднъж на ден да ака

# 6
  • Мнения: 40
 Моят син на тази възраст акаше по 3-4 пъти на ден

# 7
  • София
  • Мнения: 1 946
моята акаше веднъж на 4 дни. не съм й слагала термометър или каквото и да е ... напъваше се и се сърдеше от 3тия ден, но винаги я оставям сама да си се иазака. честото ползване на такива методи не е препоръчително.
моя прителка правеше като теб и сега детето й е на 2 години и още не може да се изака само.  Naughty

# 8
  • Мнения: 1 558
Моето бебе е почти на 3 месеца и ака веднъж на ден,а понякога и веднъж на 2 дни

# 9
  • Мнения: 345
Първо: Изобщо не е препоръчително да се практикува толкова често метода с термометъра.Можещш да облекчиш детето за момента ( ако изобщо има запек ),но му правиш мечешка услуга.Друго освен лениви черва не можеш да постигнеш като дълготраен ефект.
Второ: Детето на кърма ли е? Да не би да не му стига кърмата и затова да не ака толкова често?Питам от личен опит понеже моето бебе докато беше изцяло на кърма беше започнало горе долу по това време да не ходо по 4-5 дни и аз се притеснявах за запек,но всъщност се оказа,че кърмата не стига.Е откакто сме на АМ си ходи всеки ден.
Моят съвет е първо да се посъветваш с лекар и него го претеглят. Ако много се притесняваш,термометърче на 4-5 дни най-малко,а най-добре никога.Нека детето само се научи.

# 10
  • Мнения: 1 740
Моят син като беше на тази възраст също акаше на няколко дни , но не беше запекан и винаги си го изчаквах да се изака.

# 11
  • Мнения: 805
Нормално е бебе на кърма да не ака всеки ден. Кърмата се усвоява по-добре от АМ.

# 12
  • Мнения: 2 110
Всяко детенце е различно. Аз бих оставила неговият организам да си реши. С този термометър ми е малко грубо, а се чудя дали така не го привикваш и после да не може да се справи само !?

# 13
  • София
  • Мнения: 1 998
Косьо е на 2,5 месеца и е изцяло на кърма. Ака от 1 път на ден до 5-6 пъти.  Не съм го изаквала с термометър, защото не е нужно да ака на всеки 12 часа. По-скоро масаж на коремчето и свиване на крачетата към корема и веднага свършва работата.

# 14
  • Мнения: 2 100
Мамите са ти казали, че не е добре да се предизвиква така детенцето да ака...Това дали е запек или не, кой го каза? Всяко дете е различно. Моето дете винаги е акало след всяко хранене, т.е. между 4-7 пъти на ден. Други деца пък акат на няколко дни 1 път. С какво го храниш - кърма, АМ...надявам се не си започнала да го захранваш...? Изчаквай го само да си върши работата.

Общи условия

Активация на акаунт