Мини роза

  • 9 891
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 718
Моля ви за съвет! Вече втори път ми подаряват мини роза, която след 1-2 седмици загива  Sad Има ли някакви особености в отглеждането и? Кога трябва да се пресади, да се реже ли, как да се полива? Много са красиви, но за съжаление не могат да се хванат...
Благодаря за съветите  bouquet

# 1
  • Мнения: 791
Здравей!
Интересното е, че при мен не изискваше никакви грижи - купих си жълта мини розичка 4 стръкчета бяха; смених саксията и добавих пръст, без да махам старата от корените; само съм поливала и се скъсваше да цъфти. Но пусто, да спазя указанията, че трябвало да спи зимен сън, изкарах я на студено и загина  Sad Направо умрях от яд, сега не мога да си намеря същия цвят.
Успех!

# 2
  • Мнения: 718
Да, жълтите са рядкост. Аз все отлагам момента с пресаждането, но явно там е проблема:-( Сега имам една нова, ще опитам да я пресадя след като прецъфти! Peace

# 3
  • Мнения: 791
Аз цъфтяща я пресадих  Peace

# 4
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
felicidad17 и аз изхвърлих доста, но последния път реших да рискувам,
като и окапаха листата я пресадих в малко по голяма саксия, отрязах драстично
стеблата /стърчат от пръста около 1 см/ продължих да поливам, но по рядко, махнах я от
прякото слънце до прозореца и о чудо  Joy взе че тръгна да расте
пробвай!  Peace

# 5
  • Мнения: 718
Аntom - ще пробвам и така, тъкмо имам 2 бр. готови за експерименти   Wink
Ще се похваля, ако постигна успех! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 791
Само да ви се похваля, че днес успях да си намеря жълта Мини розичка и цял ден й се любувам. Има 4 стръкчета в саксията, много пъпки и дано  Praynig да потръгне!
Лека вечер!

# 7
  • Мнения: 718
Браво, успех! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт