Пюрета?

  • 1 854
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
Здравейте-рових се доста из търсачката,но не открих отговори на това което ме интересува.
 На 1-ви правим 4 месеца,и от няколко дена давам картофено пюре на беба,но не съм много сигурна дали го харесва(ако изобщо може да се разбере със сигурност) Давам го с лъжичка и тя го хапва,но прави едни такива муцунки Sick-дали по това мога да определя,че не и харесва вкуса? Първият път сложих малко захар,а следващите пъти не сложих изобщо.Дали да пробвам с друго пюре,или да спра и това?Много ми е трудно да реша..Освен това имам и едно плодово(ябълки с морков)-кога мога да и дам от него и добавя ли се нещо към купените пюретА или се дават така от бурканчето? newsm78

# 1
  • Мнения: 46 437
Аз започнах с плодово пюре. В началото всички бебета правят физиономии все едно всеки момент ще повърнат Laughing на нас ни мина чак след 6 месец. Захар не слагай, опитай първо с купешките, защото консистенцията им е еднородна, не е нужно да добавяш нищо.И най-добре да е само от едно плод, а не комбинация от много.

# 2
  • Мнения: 1 427
Здравей,ние също от няколко дни се захранваме с картофено пюре.Значи в началото(първата лъжичка)правим отвратена физиономия,но после яде с апетит.Захар не добавям,само морковче,но Йоана поначало много обича моркови.Та затова може би й харесва.Вече папка по 50-60 г.на обяд,останалото мляко.Постепенно ще заместим млякото с пюре.Ти най-добре ще прецениш за детенце,но моето мнение ако е възможно да се избягва захарта.Успех Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Повечето бебета правят физиономии в началото. Не забравяй, че за бебчо нов е не само вкуса, но и консистенцията. Сега разбира, че за ядене става и нещо твърдо. Повярвай ми, ако не му харесва със сигурност ще разбереш  Wink. Щом си решила да захранваш, а детето яде това което му даваш - продължавай.
Съветвам те само при захранване да спазваш основните принципи, поне в началото. Даваш по един нов под или зеленчук, за поне седмица, като ви се съберат повече опитани неща, без неприятни реакции, може да започнеш да ги смесваш. Ако детето яде, не те съветвам да добавяш захар или плод в зеленчуковите пюрета.
Големия си син захраних с купешки пюрета, малкия с домашни. Как ще постъпиш ти, е въпрос на личен избор  Wink. Ако решиш да готвиш има доста теми за това как да постигнеш гладкост и подходяща консистенция на домашните пюрета.
Докато захранвах освен пюре после давах и мляко, когато заместих обедното хранене и махнах шишето започнах да добавям мляко в пюретата. После добавях и жълтък и сирене, но на вас ви е рано още за екстри  Wink.
Успех  Grinning.

# 4
  • Мнения: 5 299
Благодаря момичета за съветите-определено ще се възползвам Mr. Greenот тях

# 5
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Отначало физиономиите не са критерий за това дали и харесва или не, по късно като свикне да яде пюрета, сама ще разбереш, че нещо не и харесва и обратното. Но пир нас при всяка нова храна има по 1 физиономия докато свикне с вкуса, но със всяка следваща лъжица се вижда разликата. Мое да не и е приятно това, че яде с лъжица, ние в началото няколко пъти голям рев дърпахме докато свикнем с яденето с лъжица. Но е нормално да не обича много зеленчуците, повечето бебета предпочитат плодовите пюрета, защото са по сладки. Не и слагай захар във зеленчуковото пюре, после ще свикне всичко да и е сладко и отвикване няма след това. Аз на моя все гледам по блудкави неща да му давам, и яде всичко, даже не обича много сладките неща.

# 6
  • Мнения: 5 500
Ми така е, щото му е рано още на детето.
Следващия път и аз няма да започна да давам пюрета на 4 месеца.
То още няма тоя дъвкателен рефлекс горкото, а ние му набутваме лъжичка в устата и то се чуди к`во става.
Аз не съм слагала захара и други подобни нещица, които да го накарат да яде. Отчитам го като груба грешка от моя старана да захраня толкова рано. Цецо просто сучеше самата лъжичка с пюрето.
Като се сетя и лошо ми става.
Искаме да накараме децата ни да пораснат бързо, а после им казваме, че са още малки.
Пародия!

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
Виждам, че никой не ти е отговорил за това дали можеш да даваш направо от бурканчето - НЕ  Naughty, защото микроорганизмите от слюнката на бебето се връщат в храната, където настава едно размножаване - не ти е работа. Това в случай, че даваш само част от бурканчето, а другата пазиш за следващо хранене.

И аз като Афродита да ти кажа, че физиономиите са от това, че не е "узряло" бебето ти за захранване. Аз захраних на 5 месеца някъде, но бебка вече проявяваше диво любопитство и правеше физиономии на доволство главно. Е, спанака и броколите ги посрещна така  Sick, но и до сега не ги яде.

# 8
  • Мнения: 5 299
Ами колкото до захарта в картофеното пюре-ми казаха 2 приятелки.И аз бях много изненадана.и затова сложих само 1-я път-след това го давах натурално.А колкото до физиономиите -на мен първата ми мисъл беше,че детето още не е готово.За това в крайна сметка реших да из4акам и след месец ще пробваме пак.Благодаря ви за отговорите.

# 9
Здрасвейте, отскоро  и ние започнахме с картофеното пюре. Мисля, че си го хапва добре. Но имам 1 въпрос. Направих го с прясно мляко, защото GP-то каза, че с адаптирано ставало много тежко. Вие как го правите?

# 10
  • Мнения: 7 831
Здрасвейте, отскоро  и ние започнахме с картофеното пюре. Мисля, че си го хапва добре. Но имам 1 въпрос. Направих го с прясно мляко, защото GP-то каза, че с адаптирано ставало много тежко. Вие как го правите?

А адаптирано, прясно дадох доста по-късно.

# 11
  • Мнения: 472
Mir4a ,
na kolko meseca ste , kak prqsno mlqko na malkodete za zahranvane  newsm78 ?

tova za pyrvi pyt go 4uvam

# 12
  • Мнения: 844
И аз го правя с адаптирано. Това изкзаване, че ставало по-тежко ми се струва нелогично. То излиза, че като ги храним с адаптирано ги храним с тежка храна.  :35:wsm78

# 13
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз като Афродита да ти кажа, че физиономиите са от това, че не е "узряло" бебето ти за захранване. Аз захраних на 5 месеца някъде, но бебка вече проявяваше диво любопитство и правеше физиономии на доволство главно. Е, спанака и броколите ги посрещна така  Sick, но и до сега не ги яде.
И аз съм на мнението, че сама ще разбереш кога бебето ти е готово за друга храна различна от мляко. Моя също беше на 5 месеца когато захраних, може би щях още да отложа ако беше на кърма, но уви... Както и да е, той беше готов за захранване, самото му поведение го подсказваше, проявяваше интерес към нашата храна, дърпаше ми от ръката храната която ядях и я лапаше, опитваше се да докопа дори и пиенето което пиехме. Така, че сама ще усетиш кога иска да пробва и друга храна освен любимото си мляко.

Общи условия

Активация на акаунт