В търсене на добрата новина

  • 2 096
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Тъй като напоследък постваме теми за изключително кофти новини - справка за убийствата, отвличанията, кучешките лайна и т.н., реших да направя и една тема, в която всеки да пише, ако иска и да поства снимки, за добрите новини и положителните неща, които се случват в България. А и не само тук. Сигурна съм, че има и такива събития. Можете да пишете за каквото ви душа иска, стига да показва, че можем да вървим и в по-добра посока.

Аз започвам с една добра новина:


Връщат незаконно взетите глоби от КАТ

29 януари 2009 / News.dir.bg

Неправомерно платените от шофьори глоби вече ще се връщат от КАТ.
Това решиха ръководители от Пътната полиция и от Националната агенция по приходите само ден след публикация за млад мъж от София, който не може да си върне парите от наказателно постановление, отменено от съда, съобщава в. "24 часа".
Оказа се, че след промените в данъчните служби в края на 2005 г. и приемането на техен процесуален кодекс те спрели да събират глобите за нарушения по пътищата. Освен това никъде не било описано и на книга кой точно трябва да върне незаконно взети пари от шофьори.
Според статистиката на КАТ всяка година около 10 хиляди души обжалват наказателни постановления. Съдът пък уважава исковете на около 1000 от тях. В същото време няма ясен механизъм кой да ти върне парите, ако междувременно си платил глобата, за да си получиш талона.
Читателят на в. "24 часа" Любомир Гусев е предоставил две писма - от НАП, както и от Пътна полиция, в които всяка от двете институции обяснява, че не връща пари от неправомерно платени глоби. НАП се оправдава, че вече не събира тези средства, а КАТ, че парите отиват директно по сметка в бюджета и те ги виждат физически единствено на банковото гише в кв. "Дървеница".
"Всичко се изясни изключително бързо в присъствието на ръководители и от двете ведомства, парите ще се възстановяват от КАТ, защото те налагат наказанията, обещават от агенцията по приходите.
Тъй като обаче Пътната полиция не разполагат реално с тези средства, ще открият банкови сметки, в които НАП ще им превежда необходимите суми.
Вече били подготвени съвместни указания между двете институции, оставало само Министерството на финансите да одобри банковите сметки, по които ще се превеждат парите. Реално се очаквало всеки, платил неправомерно глоба в КАТ, да започне да си връща парите след 1-2 седмици.

# 1
  • Мнения: 154
Преди време имаше подобна тема... Нещо не се мярка напоследък,което ме кара да се запитам, дали са виновни медиите, че ни натякват само лошото или сме си виновни ние, че се интересуваме повече от негативните събития. Сякаш се получава някакъв омагьосан кръг. За съжаление не мога да се присъединя към теб, освен ако не се броят и добрите новини от личен характер. Хубав и усмихнат ден ти желая  Grinning!

# 2
  • Мнения: 101
Ако толкова няма други и личните се броят. Laughing

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
На тротоарите по някои централни улички сложиха железни колчета.  bowuu Ура!

# 4
  • Мнения: 154
Съпругът ми най-после си намери работа, след като се наложи да напусне доброзорно предишната си, без дори да му оставят месец предизвестие, за да осъзнае какво се случва и да потърси друг вариант. Вярвам, че все още има шанс за честните, всеотдайните, работливите и безкомпромисните по отношение на достойнството си! И за да не превръщам темата в дубликат на споделете, обещавам да се озъртам за общозначими добри новини!  Peace

# 5
  • Plovdiv
  • Мнения: 545
което ме кара да се запитам, дали са виновни медиите, че ни натякват само лошото
Това си мисля мнооого отдавна. Снощи какъв купон настана в новинарските емисии с отвличането на автобуса и със затрупаното от лавина момче. Sad
Търсене - предлагане.... Кой знае
Ето новината от съседната тема е добра :http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=367509.0

# 6
  • Мнения: 154
Niya, взела си ми добрата новина  Laughing. Аз току - що попаднах ан темата "Да подкрепим България" и се засилих да си изпълнявам обещанието за оповестяване на приятни неща! Ще има още по-сериозен повод, ако Белоградчишките скали продължат напред.

# 7
  • Мнения: 101
Българка се класира 6-та сред световните топмодели

31 януари 2009 /

Наше момиче зае място в челната десетка на престижния международен конкурс "Miss Model of the World 2008" в Хонконг.
Победителката в "Модел на България 2008" Христина Красимирова зае почетното 6-о място на двадесетото юбилейно издание на световната надпревара за манекенки, в пряка конкуренция с над 150 модела от цял свят. Нашето участие отново доказа, че българките са в първите редици на най-красивите жени в света, пише сайтът erogance. Българка омая журито с екзотичната си красота и свободното владеене на английски език. Тина е на 21 години, зодия Стрелец. От малка се занимава с народни танци, в момента е студентка в Софийския университет „Св. Климент Охридски", специалност „Книгоиздаване". Една от амбициите й е да научи италиански език. За да представи българските традиции пред международното жури, Христина беше подбрала автентична народна носия. Привързаността й към България се вижда веднага - в Хонконг тя взе и българското знаме.

Източник: дир.бг

# 8
  • Мнения: 101
Понеже съм упорита, и въпреки, че почти само аз си пиша в темата, ще си позволя да изкажа една моя констатация. Вероятно това за повечето хора няма да е новост, но за мен е, защото не се мяркам често в Ректората. Та на въпроса за Добрата новина - онзи ден отидох в СУ и видях новия, положителен облик на университета. Радвам се, че има такава промяна след като проф. дин Иван Димитров стана Ректор. Първо има безплатен интернет, wireless, табелки в градинката при стъкленото кафе, сменена дограма,  въобще сградата на университета и библиотеката изглеждат много добре. Сложени са плазми в коридорите, но не успях да хвърля дотам, да видя какво точно тече като информация на екрана, но да речем, че беше някакъв университетски бюлетин. И не на последно място - сайтът на СУ стана 3 пъти по-полезен от преди.

# 9
  • Мнения: 2
добрите новини трябва да заемат поне 30%от новините и то със закон. Добрата новина е, че по BTV започнаха такава рубрика в новините. Макар и кратка е все пак начало.

# 10
  • Мнения: 3 268
Аз преди седмица пуснах тема с добрата новина,че лекари са спасили млад мъж от менингит.Борбата е била много тежка и е цяло чудо,че е оцелял.Темата ми обаче беше напълно разгромена от войнствено настроени съфорумки,които твърдяха,че на лекарите това им е работата и как можело да пускам такава тема.Та затова аз повече добри новини тук няма да кажа.На почит са лошите.

# 11
# 12
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Тъй като напоследък постваме теми за изключително кофти новини - справка за убийствата, отвличанията, кучешките лайна и т.н., реших да направя и една тема, в която всеки да пише, ако иска и да поства снимки, за добрите новини и положителните неща, които се случват в България. А и не само тук. Сигурна съм, че има и такива събития. Можете да пишете за каквото ви душа иска, стига да показва, че можем да вървим и в по-добра посока.

Аз започвам с една добра новина:


Връщат незаконно взетите глоби от КАТ

29 януари 2009 / News.dir.bg

Неправомерно платените от шофьори глоби вече ще се връщат от КАТ.
Това решиха ръководители от Пътната полиция и от Националната агенция по приходите само ден след публикация за млад мъж от София, който не може да си върне парите от наказателно постановление, отменено от съда, съобщава в. "24 часа".
Оказа се, че след промените в данъчните служби в края на 2005 г. и приемането на техен процесуален кодекс те спрели да събират глобите за нарушения по пътищата. Освен това никъде не било описано и на книга кой точно трябва да върне незаконно взети пари от шофьори.
Според статистиката на КАТ всяка година около 10 хиляди души обжалват наказателни постановления. Съдът пък уважава исковете на около 1000 от тях. В същото време няма ясен механизъм кой да ти върне парите, ако междувременно си платил глобата, за да си получиш талона.
Читателят на в. "24 часа" Любомир Гусев е предоставил две писма - от НАП, както и от Пътна полиция, в които всяка от двете институции обяснява, че не връща пари от неправомерно платени глоби. НАП се оправдава, че вече не събира тези средства, а КАТ, че парите отиват директно по сметка в бюджета и те ги виждат физически единствено на банковото гише в кв. "Дървеница".
"Всичко се изясни изключително бързо в присъствието на ръководители и от двете ведомства, парите ще се възстановяват от КАТ, защото те налагат наказанията, обещават от агенцията по приходите.
Тъй като обаче Пътната полиция не разполагат реално с тези средства, ще открият банкови сметки, в които НАП ще им превежда необходимите суми.
Вече били подготвени съвместни указания между двете институции, оставало само Министерството на финансите да одобри банковите сметки, по които ще се превеждат парите. Реално с

е очаквало всеки, платил неправомерно глоба в КАТ, да започне да си връща парите след 1-2 седмици.


това е лоша новина ...

# 13
  • Мнения: 0
лошата новина винаги е по гледана от добрата затова винаги добрата новина е на края на новините аз съм за повечето добри новини благодаря за поста

# 14
  • Мнения: 25 446
На тротоарите по някои централни улички сложиха железни колчета.  bowuu Ура!

Леле, Василиса, как можа да го напишеш?  ooooh!
Колко теми се пуснаха с жалби и клетви срещу тези същите колчета...  Joy
Което ме навява на мисълта доколко добрата новина за мен е добра и за другите и обратното.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт