Обменяте ли злато?

  • 2 749
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Здравейте мами,
какво ви е мнението за златообмена?
Не е изгодно, и си губи половината стойност, но аз имам този навик.
Преди време дадох 2 синджира и половин монета за 2 пръстена.
Наскоро една камара висулки и пръстенчета от 1-2 грама, за обеци (много са готини)

Не че имам златна мина, но и малкото с което разполагам постоянно го обменям като ми омръзне  Crazy

Вие правите ли така, пазите ли си нещата и направо си купувате нещо като искате, или като мен?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Не нося злато.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 744
И аз не нося злато. Едвам събрах разни дрънкулки от мама, че да купя обици на Дияна Simple Smile В момента единственото злато у нас е една плочка с буква, гривна и ланец (които трябва да се ремонтират) - и всичко това е на дребната Simple Smile

Виж колегата на мъж ми прави точно така. Купува нещо носи, омръзва му, ходи заменя и купува друго.

# 3
  • Мнения: 2 047
   Единственото злато, което нося са сватбената халка, а за двете дадохме освен пари и един пръстен. Чак сега се замислям, че може да е било неизгодно. Laughing

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз давам злато, ако имам излишък непотребен, но при познат златарин и ми взима пари само за изработка. Така направихме сватбени халки и още нещо, ама какво беше ,не помня.
Но по принцип събирам благородния метал, ако искам нещо го купувам. Един път на 20 години. Flutter

# 5
  • Мнения: 614
i az sym taka Laughing vse razmenqm i dopla6tam....i vse sym precakana  Rolling Eyes ,no v kraina smetka za6to sa mi tezi drankulki,da stoqt v kutiika li???daje syvsem skoro smenih dve grivni i tri prystena za edna grivna(strahotna eee  Flutter ).ne obi4am "podvijnite  sergii" i zatova nosq samo edin prysten,grivna i lanec  Grinning

# 6
  • Мнения: 2 255
Аз обикновено нещо като се скъса или ми омръзне го сменям за ново и доплащам за изработката.
Може и да не е на сметка, но пък за какво са ми повредени дрънкулки в къщи щом не стават за носене.

Калоян - 29 септември 2004 г.
Кристиан - 8 ноември 1992 г.

http://www.bgphoto.net/viara_bg/

# 7
  • Мнения: 5 622
Ммм,преди правех така,но после реших,че не ми е изгодно и сега ако искам нещо,го купувам.Нося предимно бяло злато и сребро Напоследък повече сребро,че е по-евтино и мога да имам  по-голям асортимент от дрънкулки(обожавам ги)

# 8
  • Мнения: 951
Носа само злато,много го обичам и ми отива.Не заменям,по-скоро прецизно избирам новото бижу,да ми пасне с останалите неща.В интерес на истината,ако имам адна обица и нещо,което не става да носене,ща го дам на златар и ще доплатя,но само защото ми е омръзнало...Освен това си имам 3-4 пръстена,които са ми любими и само ги сменям(нося само по един пръстен на ръка,не обичам да ставам сергия за злато и да се окичвам със всичко,което имам вкъщи).Абе,моите си неща рядко ми омръзват Rolling Eyes Wink

# 9
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И аз не си падам по златото.  Пък и не се кича много - с каквото и да било.  Венчална халка и хубав часовник, това са ми бижутата. Понякога, в пристъп на лудост, си слагам някоя особено шантава измислица, но те са от керамика или дърво.  Mr. Green
Но ако обичах  злато и носех бижута, и аз щях да ги сменям честичко!  Wink

# 10
  • Мнения: 2 672
много го харесвам Sunglassesотива на всичко , особено тен и бял лак Wink
за обмяната - когато ми се налага или искам. Скоро подарих на мъжо една гривна , като развалих една монета , та като ми щукне - действам Wink

# 11
  • Мнения: 5 539
Почти не нося злато и от вас разбирам, че съществува такава практика за обмяна... Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 4 068
И аз не нося злато. Не знам защо, но си мисля, че не ми отива. Единственото златно нещо, което нося е сватбената халка, но и тя почти не е жълта, защото по-голямата и част е от бяло злато.

# 13
  • Мнения: 6 155
Не, не обменям  Naughty Ако ми хареса нещо си го купувам Wink


п.с. бял лак и жълто злато въобще не изглеждат добре  Sick

# 14
  • Мнения: 2 534
Сега реших да заменя и аз . Отидох , и като ми обявиха , че е по 11 лв на грам замяната   #Crazy това си е чисто обирджийство  newsm78
Ако реша да не плащам , а само да заменя с приспадани , за гривна от 21 грама , ще получа една от 10 грама , е пък няма .... Naughty

Общи условия

Активация на акаунт