поликистозни яйчници

  • 7 145
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Зравейте,аз също съм нова във форума.Имам нередовен цикъл.И преди два дена ходих на ендокринолог-гинеколког в София при д-р Николай Генов и той откри че имам поликистоза на двата яйчника.Хормонът ми LH е повишен и инсулинът ми е висок.Той ми изписа да пия ДУФАСТОН за да предизвикаме мензиса,и от първия ден на цикъла ми изписа да пия ЯСМИН той бил стопявал кистите така ми каза,също така ми изписа да ПИЯ 6-месеца ГЛИКОФАЖ.Искам да се посъветвам със вас дали ще мога да се излекувам и  за колко време,и дали ще мога да забременея понеже тои ми каза че ми липсва овулация но това било заради кистите.Със приятелят ми правим опити за забременяване цели 7-месеца но нищо не става,дали ще мога да забременея един ден.Моля ви дайте ми съвет какво да правя,по цели нощи немога да спя,защото постоянно мисля дали един ден ще мога да забременея,МОЛЯ ВИ НУЖДАЯ СЕ ОТ ВАШ КОМЕНТАР ИЛИ СЪВЕТ.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 99
Естествено,че ще забременееш един ден,споко.Аз съм с поликистоза,но за съжаление при мен противозачатъчните не помогнаха,нито лапароскопията помогна.Но аз имах и луф-синдром,та затова нещата бяха по-сложни.Според мен трябва да се лекуваш съвместно с лекар-за забременяването може да ти изпише хапчета за стимулация на яйчниците,може да ти предложи лапаро,може да ти каже да пиеш 6 месеца противозачатъчни,има различни варианти.С доктор в областта на стерилитета ще го преодолееш.
Желая ти късмет и само позитивни мисли  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 335
Разбира се, че ще забременееш! Аз съм с тази диагноза, подоббни медикаменти и 2 спонтанни бременности. При това забременях бързо и двата пъти (на първия и на четвъртия месец опити).
Следвай съветите на лекаря си и гледай напред! Всичко ще е наред! Ще дойде и твоето бебенце! Дай Боже съвсем скоро!  Praynig

# 3
  • Мнения: 130
здравейте и от мен,разбира се че ще забременееш стига да си попаднала та точният лекар,аз също сам с тази диагноза и аз се лекувах преди 2 години оправих се и сега пак съм така,и при мен опитите за забременяване са безуспешни понеже и при мен овулацията липсва,но ти желая успех и напред Hug

# 4
  • Мнения: 3 294
Здравей , и аз съм с тази диагноза . Трябва да решиш дали да лекуваш яйчниците или целиш забременяване , защото често лечението на поликистоза е чрез противозачатъчни за дълъг период , а това теб не те устройва . Но за съжаление противозачатъчните решават временно проблема , тъй като след няколко месеца отново се появяват кистички . Най-добре посети специалист по стерилитет , той ще ти даде правилни съвети . Но в никакъв случай не се отказвай , аз имах цикъл на три-четири месеца веднъж и въпреки това съм бременна спонтанно . Успех  Peace

# 5
  • Мнения: 212
Здравей и от мен!
И аз имам същата диагноза,горе главата! Wink Аз не се лекувам с противозачатъчни,но и това съм пробвала (въпреки,че до колкото знам те са само за изкуствено подържане на цикъла а не за решаване на проблема). В момента съм на Метформин,Преднизолон и Дуфастон,за резултат немога да говоря, защото все още няма такъв.Аз вярвам,че ще се оправи всичко,а и имам доверие в настоящия си лекар(това също е важно),но съм се консултирала с доста лекари преди това и честно казано имах  сериозен проблем с избирането на човек на който да имам доверие Confused
Чувала съм,че трябва да се мисли позитивно,така че мила,поработи по-този въпрос,не се подлагай на допълнителен стрес със черни мисли(да знам,че е лесно да се напише и е доста по-трудно да се реализира.Знам го от личен опит,но се старая да не мисля за лошите неща и да вярвам в щастливата развръзка на нещата)
Успех за напред   newsm10

# 6
  • Мнения: 179
Аз също сам с тази диагноза и вече почти 3 години и половина се боря за дете,съвета ми към теб  е да не губеш време с пиене на противозачатачни,аз ги пих ясмин кам 7-8 месеца и успях да махна кистите само от единия яйчник,това беше загуба на време,просто трябва да улучиш точния лекар,на мен ми правиха и лапаро и на 3-ия месец ми закасня,бях сигурна че се е получило,но когато видях отрицателния тест  EFNизпаднах в депресия cry,отново се бяха появили кистите,така че не питай старило а питай патило,не ги лекувай защото няма смисал,просто трябва да се предизвика бременност с тях,имам позната която замина в Белгия на лечение сас сащата диагноза и се върна бременна,забременяла след стумулация на яйчниците,но тук защо ли повечето лекари се мъчат да ги лекуват newsm78,ама как колкото повече  посещения толкова повече пари!!!!!!!

# 7
  • Мнения: 130
дими6666  аз също съм с тази диагноза и аз като теб съм пиела тези хапчета същите ,но Peace резултатът беше само временен,дано при теб да се получи. Hugуспех на всички

# 8
  • Мнения: 212
дими6666  аз също съм с тази диагноза и аз като теб съм пиела тези хапчета същите ,но Peace резултатът беше само временен,дано при теб да се получи. Hugуспех на всички
Оф, дано да има резултат( и да не е само временен  Rolling Eyes ). Но ще се похваля ако всичко е ок thumbsup

# 9
  • Мнения: 838
не трябва да губим надежда.

# 10
  • Мнения: 212
Много ми е гадно Cry така чаканата овулация не идва и не идва.Сега ми изписаха някакви ампули (още съм прекалено шашната и не си погледнах рецептата,така че немога да кажа сега какви са). Вече си мисля, че няма да се получи, изпадам в такива страшни мисли, че няма да имам овулация Sad Не искам да се отчайвам, но ето че не се получава Tired Има ли тук други с подобен проблем, да кажат нещо хубаво, че току- виж ми дошъл оптимизма отново Praynig

# 11
  • Мнения: 25
Здравейте момичета!
Не губете надежда.Миската89,за инсулина не ти ли препоръча диета ,спорт?Да знаеш че е мн важно.Аз имах същата диагноза като теб -хиперинсуленимия и поликистозни яйчници.От мин лято бях на диета ,и не чак толкова редовно спортуване (в началото свалих 6-7 кг и като стигнах 56 само си поддържах).Януари ходих на преглед и кистите бяха намалели значително(пазех си снимките от лятото),което ме кара да мисля че диетолечението работи.Гинеколожката ми изписа сиофор за да ускорим нещата(според нея нямах овулация ,но на мен не ми понасяха и ги пих точно 3 дена.На следващия цикъл трябваше да отида при нея да сменим лечението.Е отидох ,но за да потвърди бременност.Пожелавам на всички подобен резултат.
Миската 89,не казвам да не взимаш медикаменти,но в съчетание с диета и спорт ще донесат желание резултат.Успех!1

# 12
  • Мнения: 580
 Здравейте момичета,
напълно съм съгласна с мнението на Лорена- спортът и диетата са много важни! Аз съм със същата диагноза, откриха ми ПКЯ, когато бях на 16г. Точно тогава ми казаха, че няма да имам и деца. Това естествено подейства зле на тийнейджърската ми психика, но в последствие преосмислих нещата. Сега, 5г. по-късно мисля, че открих лекар, на който мога да имам доверие и при който мога да започна да се подготвям за дете. Изчетох много по въпроса и разбрах, че не само за нашето здраве в момента, но и заради бъдещето ТРЯБВА да спортуваме много( повече аеробни упражнения) и да намалим въглехидратите и захарта. Горе главата, аз също мислех, че нямам никаква овулацията, а при последния ми гинекологичен преглед се оказа, че именно в момента съм в овулация Simple Smile
  Спортувайте, мислете позитивно, водете що годе здравословен начин на живот и бебето само ще дойде!!!!

# 13
  • Мнения: 80
Здр,Момичета!Как ще коментирате ЛХ/ФСН- 4/1?
Вижте тази статия!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8699.0

# 14
  • Мнения: 580
 Ето тази извадка от една научна статия:

Цитат
- FSH, LH и сътношението LH/FSH – в кръвна проба, взета на 3-7 ден от началото на менструалното кървене. Обикновено има покачване на нивото на LH и повишено сътношение LH/FSH. Нормално то е около 1. При СПЯ достига стойности над 1,5. Трябва да се знае, че не винаги при СПЯ съотношението LH/FSH е променено. Въпреки това, стойност над 2 се приема за важен белег в полза на диагнозата.
.

 Този резултат изглежда, че не е нормален, но все пак лекарят ти би го тълкувал най-добре.
Искам да кажа, че при мен е точно обратното. ФСФ има превес над ЛХ с около 1. Много ми е интересен този резултат Thinking

Общи условия

Активация на акаунт