кашлица?

  • 1 152
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Здравейте мами,моето момченце е на 1г и 8м,от 8дни е с така наречена ''лаеща'' кашлица.Още в началото го заведох при педи да го прегледа и се оказа че на детенце му няма нищо,изписа ни рибено масло и едни капки-ксизал и каза да ги пие 10 дни(капките)но вече е 8 ден и няма ефект.Една позната ми беше казвала,че с нейното детенце стигнали до болница след като няколко пъти имала такива ''състояния''и се оказало че тези ''състояния'' се дължът на нощното хранене(давала и кисело мляко)В първия момент ми звучеше някак... Crazy но аз не съм лекар и не мога да кажа нищо,та вече започнах да се позамислям защото и ние ядем нощем км,най-вероятно ще ходим на алерголог.Пуснах темата ако някои майки са били в подобни ситуации да пишат и как са се справили и ако е възможно препоръки за доктори и комеопати.Ще съм много благодарна.Пожелавам здраве на всички   bouquet

# 1
  • Мнения: 17
Здравей имала съм подобни състояния и при двете ми дъщери но не бяха свързани по никакъв начин с нощно хранене от година се лекуваме само с хомеопатия и моят съвет е да го заведеш на хомеопат а за нещата които са ви изписали без коментар newsm78 Shocked

# 2
  • Мнения: 2 603
Аз постоянно си кашлям, правих си разни изследвания и ми няма нищо. Почнах сутрин да ям мед на гладно и доста ми помогна, тоест кашлицата ми спира напълно когато го ям, но съм малко непостоянна и пак започва. Та, ако детенцето не е алергично, можеш да пробваш, поне няма да навреди със сигурност.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 742
Не бих свързала кашлицата с нощните хранения.Малкия ми кашля 3-та седмица,а голямата втори месец.Изпиха и двамата по 2 шишета Аугментин и нищо.Сега са на противоалергични пък да видим.Писна ми.

# 4
  • Мнения: 35
Baltazar, здравей! Щом не сте болни в момента съветвам те да дадеш на детенце ИМУНОБОР КИДС.  В него имуностимулаторът има  и  анти алергичен ефект. от друга старана ехинацеята има и противовирусен и анти бактериален и противогъбичен ефект. в твоя случай че е необходима една капсула, която да отвориш и да я дадеш с малко течност. Можеш да даваш в рамките на три месеца . Давам го на моето дете когато кашля защото той самият е склонен кум алергии, а след настинка прави спастични кашлици.
дано да съм била полезна, да се оправяте.

# 5
  • Мнения: 1 820
Не мисля че кашлицата има общо с нощното хранене.По скоро тази кашлица може да е на алергична основа,но от какво ще е алергията няма как да знаеш.Ако не мине до 10я ден както ти е казала докторката,го заведи отново.Има вирусна пневмония която не се хваща на слушалки.Ако трябва пуснете кръв,урина и направете една снимка.Не може да кашля детето,защото вечер яде кисело мляко,или каквото и да е там.Т има ли?Нещо друго или само кашлицата?
А за Имунобор и Ехинацея лошо няма,но ако детето е алергично,няма да знаеш дали няма да стане по лошо.Не си прави експерименти преди да разбереш какво му е  Peace

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За мен е пълна глупост твърдението, че като яде вечер мляко ще кашля детето. Панева е дала добър съвет ако не мине до 10 дни отивайте на лекар. Търсете причината. Моето дете преди 3 години кара вирусна пневмония без температура. Видя се на ренгеновата снимка, на слушалка не се чуваше нищо.

Последна редакция: сб, 31 яну 2009, 15:27 от ivben

# 7
  • Мнения: 144
Благодаря ви момичета,няма никакви други признаци,а за яденето нощем реагирах по същия начин, като вас,но знае ли човек.Когато беше по-малък имаше период като този и много често боледуваше от ангини,но отшумя до сега,аз си мисля че може да е някаква сезонна алергия.В първия период(докато беше по-малък) пробвахме всичко и антиалергични сиропи,капки но нямаше ефект и стигнахме до заключение че е възможно да е от домашния прах.Вече незнам какво да си мисля,четох някъде че изследвания за алергия се правело чак на 4 год възраст.В понеделник ще ходим пак и ще видим как стоят нещата

# 8
  • Мнения: 1 820
Не е вярно че тест за алергия се прави след 4 год  NaughtyРазрови се в търсачката и ще видиш,че не ми се рови на мен

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Детето е още много малко за да му се прави тест за алергии.

Общи условия

Активация на акаунт