портокалово-лимонен конфитюр

  • 851
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 321
момичета ,предлагам ви бърз ,лесен и много приятен конфитюр. 4 портокала ,2 лимона, 1 кг. захар.  Много добре измитите ,не белени плодове се слагат в студена вода и се варят -до завирането и. Тази операция се повтаря 3 пъти отначало.След това ,смилам всичко в блендер или както ви е удобно, без семките, но с корите.Слагам на огъня със захарта и варя на умерен огън около 30 мин. Оставям го по -редичко ,защото след като изстине се сгъстява. Пълните бурканчета,с още горещото сладко, затварям и веднага обръщам. Това е.  Ако ще се ползва за сладкиши или козунаци ,кексове и т.н. може да се остави по-гъсто. Добър апетит.

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 20:02 от чушчица

# 1
  • Мнения: 259
Звучи много хубаво и ароматно,задължително ще се пробва.
Горе-долу колко бурканчета излизат от това количество,малко ми се вижда.

# 2
  • Мнения: 321
Няма как да ти отговоря, защото аз слагам в различни по големина,а и оставям за ядене веднага.Малко е .У нас се изяжда бързо,защото закусваме с него и слагам в сладкишите си вместо захаросани плодове.Ще правя в неделя пак и ще дам по точна информация.

# 3
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Бих го направила, ако сама си отглеждам портокалите, а не са внос. От братовчед ми, който внася цитруси от Гърция знам, че е абсолютно недопустимо да се консумират корите на цитрусите, бъкани са с всякакви химии. Баща ми също се занимава с това и абсолютно ни е забранено да ползваме корите, а мама правеше прекрасно сладко от портокалови корички.
Иначе идеята е чудесна  Hug

# 4
  • Мнения: 321
За това са трите води, които се изхвърлят!

Общи условия

Активация на акаунт