работа като брокери

  • 2 066
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте,
някой може ли да ме посъветва или сподели опит за работата като брокер на недвижими имоти, в смисъл.. какво точно представлява, вярно ли е, че се изкарват много пари... мога ли да го работя без да съм учила нещо подобно и изобщо - учи ли се някъде това?
благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 494
Доколкото знам,в момента е най- неподходящият момент да започнеш работа като брокер, предвид на финансовата криза!Особено без опит. А в България обучението се провежда обикновено от фирмата,в която ще работиш. Докато примерно в Германия има специално обучение,което може да продължи до три години и получаваш диплома за брокер.Успех!

P.S.А пък това за големите пари,те съветвам,просто да го пропуснеш през ушите и да слезеш малко на земята!То иначе всички щяхме да сме брокери!

# 2
  • Мнения: 8 999
Има разни курсове, има и обучение, което се провежда в самата фирма-работодател. За да си добър брокер трябва да имаш много познания. Както за строителството, така и за юридическите процедури при финализиране на сделка.
В повечето агенции брокерите сами трябва да си намират оферти и клиенти, което в някакъв момент обезсмисля работата към агенция. Там се плащат около 20-30 % от хонорара на клиента, а ако работиш сам, взимаш всичките 2-2.5 % от стойността на сделката. Затова има голямо текучество на работна ръка в агенциите за недвижими имоти и непрекъснато набират нови пчелички. Дори не държат на образователен ценз. А пък това води до супернепрофесионални услуги в тази сфера. Поне такива са моите наблюдения.

# 3
  • Мнения: 97
За да си добър брокер и да правиш сделки не е достатъчно да изкараш курс. Освен юридически,езикови познания и познания в строителството, трябва да имаш търговски нюх,  да си и психолог - да казваш това, което искат да чуят клиентите  Wink Пари имаШЕ, но както е писано по-горе в момента има стагнация на пазара.

Общи условия

Активация на акаунт