Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте всички от Форум БГ.МАММА!

съвсем нова съм във форума, току що се регистрирах и бързам да се представя на кратко:
Казвам се Кристина (от София) и имам близнаци-момче и момиче на 11 месеца (заченати ин-витро след 2,5 години ходене по мъките в най-добрата клиника в Мюнхен-Германия. ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ на Др.Стаменов от репродуктивен център "Надежда" - клиника Малинов в София - той успя от раз!). За съжаление на синът ми му поставиха диагноза Хемихипертрофия, когато беше на 4 мес. - не се лекува, можем само да се надяваме и да се молим да е в по-лека форма. За сега изгледите са добри. Спестяваме пари като луди за евентуална операция като порастне. (Стискайте ни палци  )

На скоро научих за този форум и след всичко, което прочетох съм трогната от вашата ангажираност. Вие сте страхотни!    Аз самата съм преминала и преживяла много трудности и най-голямата ми радост е, когато мога да помогна на някого. За това с радост бих искала и аз да стана част от това мило "семейство".

Искам да предложа на нуждаещи се семейства и/или самотни майки материална помощ. Както можете да си представите, с близнаци винаги всичко е двойно и с времето лека-полека започваме да се затрупваме с бебешки вещи, които вече не ни трябват. Да ги изхвърля не ми минава и през ума - би било грехота. Всичко е в перфектно състояние, някои от дрехите дори не са обличани. С удоволствие бих раздала всичко на хора, които имат нужда и бих могла  да им помогна по този начин.

МОЛЯ, ако имате идея, познавате или сте чули за такива семейства/майки, ми помогнете да се свържа с тях, или на тях с мен.

Проблем евентуално би представлявало изпращането на нещата, тъй като живея в Германия и все още нямам идея как бих могла да транспортирам нужните неща до БГ. Транспортни разходи за съжаление не мога да поема. Понякога автобуса на Евролайнс от Мюнхен не е пълен и тогава шофьорите взимат багаж, но искат по 10 Евро. Това евентуално е някакъв вариант. 10 Евро мога да дам, когато изпращам повече неща на куп - по 1 кашон или повече. Иначе спедициите взимат много скъпо. На български пощи категоричо не вярвам - имала съм до сега много проблеми и "загубени" колети!

Ето и картък списък на нещата, които имаме:

= спортна количка за близнаци - Мечо Пух (става и за новородени, към нея има и две дебели ватирани чанти/вани, за новородени), компактна и лека - само 13 кг.
= две столчета за кола (група 0+, до 13 кг.)
= стерилизатор за шишета и биберони - NUK, в който може и да се задушават зеленчуци, когато дойде време за пюренцата...
= пълен набор дрехи, бодита, пижами, якета, космонавти, шапки, шалове, ръкавици, буйки и др. за всякакви сезони. Част от тях са чисто нови и не са обличани никога! Всичко е размер 50/56, 62,
=  дрехи за бременни, р-р 34-36, S-M, в много добро състояние! Почти не съм ги носила, защото изкарах голяма част от бременността си в болница
= биберони-залъгалки на NUK, AVENT, Winnie Pooh, с предпазни капачета и кутийки за съхранение, които никога не са ползвани (Децата ми до ден днешен категорично отказват биберон)
= шишета за мляко

При необходимост мога и да изпратя снимки. Е-Мail: madcat_kristy@yahoo.com

Повечето неща ги има на http://baby-secondhandshop.de.tl

Всичко е много качествено, тъй като е купувано тук в Германия (малка част от бебешките дрехи са от Jumbo в София). Уредите, столчетата за кола и количката са с тест за качество на TUV.
Всички дрехи (бебешки, бременни) + стерилизатора се побират в 6 кашона от Памперс - компактни са и не са тежки.

Ще е прекрасно, ако успея да помогна и да облекча поне от части притесненията на кякого, как да осигури на детето си, това което му е необходимо или което му се иска .

Най-сърдечни поздрави,
Кристи

# 1
  • Мнения: 2 471
Добре дошла! Изключително приятно ми е да чета такива теми.
 Hug дано всичко е прекраснов семейството Ви Hug

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 21:25 от Голям заплес

# 2
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
  bouquet Поздравления, Кристина! Искрено се надявам на момченцето и да не се наложи оперативно лечение! Praynig Добре дошла в голямото семейство на бг-мама !

# 3
  • Мнения: 27
БЛАГОДАРЯ!

вече получих повече е-мейли отколкото предполагах като за начало. Супер!!!!

искам обаче да помоля всички, които ми пишат, да вмъкват и по две думи за себе си, освен "трябват ми дрехи и биберони, помогни ми". някак си не ми харесва! освен това е адски безлично! За това съм пуснала този постинг, защото искам да помогна, но ми се ще да знам и на кого помагам и с кого си контактувам.
благодаря ви за разбирането!

# 4
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Кристина, наистина е неприятно. Тук сме попадали на какво ли не, затова задаваме въпроси, питаме , искаме подробности. Не се притеснявай да го правиш. Който е истински нуждаещ се, не се притеснява да отговаря и да дава подробности. Peace

Общи условия

Активация на акаунт