полипи и бременност

  • 1 335
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 354
Здравейте на всички мами,преди няколко седмици получих зацапване помислих,че нещо с бебето не е наред и веднага отидох на лекар,но за щастие с беба всичко е ок,оказа се обаче че имам полипи,лекарката каза че нямало страшно,но аз се притеснявам все пак Sad бих искала да ви попитам някоя имала ли е такъв проблем и това опасно ли е за бебето Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 651
Полипи по матката,шийката на матката,влагалището...къде?Не е няма нищо.Трябва да потърсиш др.лекар за консултация!

# 2
  • Мнения: 1 354
Ами на шийката на матката са,консултирах се и с друг но и той каза,че след като се роди бебето тогава чак ще се отстранят,но все пак ми е притеснено ooooh!

# 3
  • Мнения: 651
Ми от това,което знам би следвало да те лекуват,защото когато раждаш не трябва да имаш инфекции или подобни неща.Моят гинеколог ако се наложи ми изписва глобули и ме лекува.Не искам да те плаша,но е опасно за плода.Ти от къде си?

# 4
Не се плаши,не е страшно нито за теб нито за плода.Зная от опит.Доктори са ми го казвали че ако е малък полипа не е нужно да се третира,само ако много нараства тогава може да се махне.Когато родиш тогава ще ти махнат полипа.Да знаеш че сами по себе си полипите са доброкачествени.

# 5
  • Мнения: 1 354
От София съм,но за съжаление това с глобули не се лекува

# 6
  • Мнения: 651
Да знам.Лекувала съм.Питах те,защото можеше да посетиш моя гинеколог.Взимай мерки!

# 7
Да знам.Лекувала съм.Питах те,защото можеше да посетиш моя гинеколог.Взимай мерки!

Стига глупости,полипите не се лекуват с глобули.Само оперативно,прави се хистероскопия,с лека обща упойка.Не плаши момичето,не е страшно за плода и за нея.Нека я види лекар че да й го каже.На него ще повярва.

# 8
  • Мнения: 651
Никой не плаша.Споделям това,което знам.И ти не си много веща.Това са глупости за упойка и т.н.   #2gunfire
Аз казах каквото знам.Всеки да се спасява!

# 9
  • Мнения: 179
Предполагам, че полипите не са някакъв особен проблем, казвам "предполагам", защото не съм специалист. Имала съм преди време, наистина се премахват амбулаторно, при мен беше с пълна упойка /отдавна беше, сега може и да не е така/. И трябваше да изчакам известно време, за да се получи резултат дали наистина е бил доброкачествен. Никой от лекарите не смяташе, че се е случило нещо кой знае какво, поне с такова впечатление останах.

# 10
Никой не плаша.Споделям това,което знам.И ти не си много веща.Това са глупости за упойка и т.н.   #2gunfire
Аз казах каквото знам.Всеки да се спасява!

Първо,въпроса не е да се караме с теб и да мерим мускули тук.За полипите явно съм доста по-веща отколкото си мислиш защото преди няколко месеца ми махнаха точно полип на шийката на матката и беше с упойка за твое сведение.Дори лекаря ми показа как изглежда полипа който той ми извади.Дори в стаята в която лежах имаше още една жена на която махнаха полип пак с упойка.В случая се мъчим да помогнем на бременното момиче.Нека бъдем полезни на нея,а не да се дърлим.

# 11
Предполагам, че полипите не са някакъв особен проблем, казвам "предполагам", защото не съм специалист. Имала съм преди време, наистина се премахват амбулаторно, при мен беше с пълна упойка /отдавна беше, сега може и да не е така/. И трябваше да изчакам известно време, за да се получи резултат дали наистина е бил доброкачествен. Никой от лекарите не смяташе, че се е случило нещо кой знае какво, поне с такова впечатление останах.

Точно така,и с мен така процедираха,и все още полипите се махат с упойка.От нея се излиза за 15 мин.

# 12
  • Мнения: 651
Аз мислч,че не ние сме хората,който ще и помагаме.Аз съм лекувала полип без упойка...

# 13
  • Мнения: 1 354
Благодаря ви на всички!
Моята докторката също ми каза,че трябва да се махат само оперативно и след това да се пратят за хистология,но това ще стане живот и здраве след раждането.

Общи условия

Активация на акаунт