Защо захранвате толкова рано?

  • 742
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Чета статиите и се питам защо?Бебка е в края на 5мес. и все още има колики.Започнах малко,по малко да давам плодово пюре.Педито в поликлиниката като чу,че четири месеца кърмя каза:"Браво моето момиче изчакай поне до 5мес.,да захраниш по "европейски"".Причините за късното захранване ги знам,но за ранното не.Аз съм за късното.Или повечето от бебета ви са на АМ?

# 1
  • Мнения: X
Това е форум за хранене с млека за кърмачета - не повечето, всички бебета тук са повече или по-малко на МК. Спорове за и против млеката за кърмачета са водени достатъчно, затова темата ще бъде заключена, ако се изроди в поредния такъв.
Относно ранното захранване - всяка майка, която се интересува, търси информация и съвет е взела решение и то едва ли е в негова полза. Именно информираността е причина за едно или друго захранване, а не това дали майката кърми или не.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Или повечето от бебета ви са на АМ?
         Rolling EyesОпределено  тук е подфорум за хранене с АМ.И едва ли ще очакваш да казваме и ние браво като лекарката ти, в съседния подфорум за кърмене си казват браво докато децата им завършат училище.Синът ми е почти на 8 месеца, ако му дам плодово пюре и една лъжичка получава адски колики, за това съм ги изключила от менюто му.Помисли дали трябва да даваш и на твоето.И хайде да прекратим темата защо някои захранват рано, много грозни постинги пишат някои и става бойно поле.Всяка майка си има глава на раменете и преценява защо го прави.Да не четем морал на никого, а да си гледаме децата и да си помагаме тук с каквото можем!

# 3
  • Мнения: 29
Интересно ми беше да чуя и мнения от другата страна.Ако мислите,че е тема за спорове,заключете я.

# 4
  • Мнения: 1 062
От другата страна на кое?  Thinking

# 5
  • Мнения: 577
Захраних на 3месеца по препоръка на педиатъра и  книгата на Трифонова като не съм замествала хранене до 6-я месец. Основната храна си беше АМ. Пюретата бяха м/у храненията 120гр. за 2 дни.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 742
Захраних на 4,5мес. със зеленчуково пюре.Нито е много рано нито прекалено късно.Смятам,че постъпих правилно.

# 7
  • Мнения: 718
vesela78 тук е опасна зона за всякакви хвалби относно кърменето, както вече са ти споменали, не можеш да очакваш "браво" Mr. Green. Иначе за ранното захранване смятам, че е преди всичко от липса на информираност и подвеждащи съвети от страна на педиатрите, повечето от които несъмнено си карат по старите схеми със сокчета от 40-тия ден.

# 8
  • Мнения: 27 524
Причините за късното захранване ги знам,но за ранното не.

Няма как да ги знаеш. Просто такива не съществуват  Grinning

# 9
  • Мнения: 4 433
Имаше такава тема Thinking

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
Да, имаше такава тема. Търсачката ще ти я намери. Заключвам тази.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт