Лунна диета-03 Февруари 2009(вторник) 01:14 ч.-луна-първа четвърт

  • 6 143
  • 97
  •   1
Отговори
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Февруари

03 Февруари 2009, вторник, 01:14, първа четвърт




Цитат
Диетата трябва да се започне в момента, в който Луната навлезе в една от четирите си фази и да завърши след едно денонощие, но половин час по-късно. В този период трябва да се приемат само прясно изцедени сокове от плодове и зеленчуци, чай с или без  мед, минерална вода. Поемането на повече течности оказва многостранно и благотворно влияние върху тонуса, самочувствието и здравето ни: стимулира бъбречната дейност, изчиства организма и укрепва имунната система. Наред с това най-много до месец, може да се свалят от 1 до 3 килограма, без никакъв риск за здравето.

За кафето, ако можете поне опитайте без него през тези три дни. За разнообразие пийте различни видове билков чай, студен ментов чай и прясно изцедена цитронада, а защо не и чаша топла вода с парченце лимон и лъжичка мед.

Не забравяйте по време на диетата да пиете колкото се може повече вода - минерална или изворна и прясно изцедени сокове.

Алкохолът при диетите е забранен, ако не можете да се сдържите или има някакъв повод най-добре е чаша бяло вино.

Ако сте напълно начинаещи в спазването на лунната диета, то може да започнете първо само с някоя от фазите на луната /т. е. да сте само на течности само веднъж месечно/, а по-късно да включите и останалите.

Ако  все пак не може да издържите само  на течности, ви препоръчвам да хапнете плод или в най-краен случай, поне да погледнете тук, кое е най-подходящо и лесно смилаемо през въпросния ден.

Когато организмът ви влезе в крак със здравословния начин на живот ще забележите, че не ви се яде толкова зверски.

Най-добре е да комбинирате диетата с танци, фитнес, плуване, туризъм или дори с най-обикновен джогинг. Още от сега започвайте да мислите за нови дрехи през лятото.

Има няколко възможности/варианти за спазване на лунната диета:

1. За 24 часа и 30 минути по време на фазата;
2. В рамките на 3 дни или тридневка (деня преди фазата, самата фаза и деня след фазата), тоест започва се 24 часа преди началото на фазата и се приключва 24часа след края й. През допълнителните 2 дена може да се консумират и плодове;
3. За 4 дни по примерна диета на съфорумка, която започва 3 дни преди фазата и включва самата фаза като 4-ти ден (препоръчва се да се прави само веднъж в месеца) - примерно меню:

Първи ден
При събуждане изпийте чаша вода и сок от половин портокал,
Закуска – чаша кисело мляко и 1 ябълка,
10 часа – сок от един портокал и един лимон,
Обяд – чаша зеленчуков сок,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – чаша цитрусов сок по избор,
преди лягане – чаша билков чай с лъжичка мед.

Втори ден
При събуждане изпийте чаша вода и сок от половин портокал,
Закуска – чаша билковчай с лъжичка мед,
10 часа – сок от един портокал и един лимон,
Обяд – чаша зеленчуков сок,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – смачкана на пюре ябълка,
преди лягане – чаша диуретичен чай с лъжичка мед.

Трети ден
При събуждане изпийте чаша билков чай с лъжичка мед,
Закуска – чаша кисело мляко и разбит на пюре банан,
10 часа – чаша сок от грейпфрут,
Обяд – чаша зеленчуков сок и сок от два портокала,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – чаша билков чай,
преди лягане – чаша билков чай с лъжичка мед.

Няма да има ефект от лунната диета, както добре знаете и от всяка друга, ако веднага след като минат 24-те часа и половина се натъпчете с калории. Най-добре е да се спазват класическите съвети – не тлъсти меса, повече зеленчуци и плодове. Да се предпочитат задушени, варени и печени храни, пред пържени.

За да запазите свалените килограми, след като приложите лунната диета, добре е да направите захранването постепенно с леко меню. За препоръчване е да се готви на пара. Яжте основно плодове и зеленчуци, като наблягате на моркови, зеле, тиквички, целина, зелена салата, домати, краставици. За овкусяване на салатите използвайте зехтин и ябълков оцет, без готварска сол. Храната трябва да се приготвя така, че да запази вкусовите си качества без добавяне на много подправки.








Известно е,че Луната диктува не само океанските и морски приливи и отливи,но влияе по подобен начин и на човешкото тяло,съставено предимно от вода.

Много диетолози препоръчват на пациентите си т.нар. лунна или течна диета:



Тя се основава на цикличността на лунните фази и регулира по естествен начин състоянието на течностите в организма.Освобождава тялото от вредни вещества и токсини,натрупани вследствие на неправилно хранене.

По време на диетата,която продължава най - малко едно денонощие ,е добре да се приемат само течности-минерална вода,плодов чай без захар,прясно изцедени плодови и зеленчукови сокове, много малко рядко кафе без захар.

Вторичен ефект от диетата е,че отслабвате постепенно- за месец могат да се свалят от 1 до 3 кг.

Диетата се прави веднъж седмично според фазите на луната.Тя започва в определен час,който съвпада с началото на съответната фаза,и приключва след 24 часа.Ден преди това е добре да намалите количеството на храната,която поемате.

Не се колебайте, опитайте, за да се освободите от стреса, негативизма, омразата, нарцисизма и звездоманията!

Подвластни на Луната
Това не е метафора. Още нашите прабаби са забелязали, че организмът ни реагира на лунните промени. Ако познавате фазите на Луната и какво е подходящо за тялото ви в този период, можете да си помогнете в поддържането на добра форма.

* В периодите на намаляващата Луна е подходящо да подрежете връхчетата на косата си и тя ще расте по-бързо. В този период всичко, каквото хапнете, има опасност да “залепне” по вас.

* По време на пълнолуние останете на очистителен билков чай. Много подходящо е времето и за така нар. лунна диета: от обяд на първия ден на пълнолунието до следващия ден пак по обяд останете само на течности и плодове. Усилията ви ще се възнаградят богато. Този период е подходящ и за основно почистване на лицето. Най-добре е да отидете в козметичен салон и да направите серията поддържащи процедури.

* В периода на растящата Луна пийте очистителни чайове. През това време всяка диета ще даде резултат. Но внимание - това не са дните, подходящи за студено къдрене или за боядисване на косата.

* Новолунието е период, през който всички, които искат да понапълнеят, могат да се подложат на специална диета - повечко тестени и сладки храни, банани, пълномаслено мляко. Ще сложат килограми. И обратно - жените, които искат да запазят фигурата си, трябва да са внимателни с храната през този период. Времето е подходящо за повече движения и физическо натоварване.


Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 12:35 от Desss

# 1
  • Мнения: 206
Много ти благодаря Heart Eyes Hug  bouquet

Запис за повече от 24 часа Peace

Успех на всички Simple Smile

# 2
  • Мнения: 861
Здравейте!

Искам да ви питам нещо.
http://dichev.com/blog/interesting/lunar-phases-2009/
В този и още няколко календара за лунна фаза е посочено 02.02 23:14 часа. Така, следва да се добавят 2 часа, за да се изчисли българско време. Не следва ли тогава фазата на луната да започва на 03.02. в 0:14 часа. Не мога да разбера защо при сравнение между българския и този календар навсякъсе се добавя по 2 часа, а при часовете около полунощ нещата не стоят така  Thinking.

# 3
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Взех/сравних  информацията от тези сайтове  : http://gotvarstvo.georgievi.net/a/lunna_dieta , http://news.fashion.bg/article/1607/5/moon-diet-calendar-moon-phases-2009, http://www.lose-weight.hit.bg/moon-diet.htm  Peace


Сега погледнах сайта който си дала  Thinking хъм ...замислих се  newsm78
Надявам се в линковете които съм дала да са изчислени правилно  Rolling Eyes може би са съобразени с лунната диета т.е.  има някакъв резон на почване на диетата (примерно часове преди да влезне луната в първата четвърт)

# 4
  • Банкя
  • Мнения: 823
Запис и от мен за 24 часа!

Desss Hug Мерси за темичката!

ReGe От 23:14 до 00:14 е 1 час и от 00:14 до 01:14 е още 1 час, тоест точно 2 часа. Peace

Desss Всичко е правилно. Hug

# 5
  • Мнения: 861
Да, Акси, но тогава трябва датата да бъде 3.02. От 2.02 късно вечерта като добавиш 2 часа става трети. Аз не казвам, че съм права. Всички календари по българско време дават часа и датата, който сте посочили, а чуждите не. Просто ми е чудно. А, и да си призная трети повече ме устройва  Mr. Green

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 10:44 от ReGe

# 6
  • Банкя
  • Мнения: 823
Аз пак чела недочела Embarassed реших че проблемът е в часа, а не в датата.

По принцип досега датите и часовете винаги ги взимахме от http://www.astrohoroscope.info/moon.htm и затова и линкът стоеше в първия пост. Там сега пише 03.02 01:13ч. Сега погледнах на календара в офиса - и на него пише същото.
Другите линкове дадени от Desss досега не съм ги ползвала.

Мисля, че наистина трябва да се коригира датата на 03.02. Peace

# 7
  • Мнения: 1 142
И аз ще съм с вас за 24часа.
Благодарности за новата тема,Дресс!!!

# 8
  • Мнения: 2 803
Честита  темичка !  Hug Записвам се за 24 часа.
Момичета задържате ли килограмите? Защото при мене нещо не се получава.  ooooh!

# 9
  • Мнения: 861
Мисля, че наистина трябва да се коригира датата на 03.02. Peace

 newsm44 хей, супер! Така имам шанса да спазя диетата. Денят ми се очертава път от сутринта до късно вечерта и ако устоя на сандвича в самолета ме пишете успяла  Mr. Green. Обаче странно как това, което си пожелах /за датата, де/ стана  Rolling Eyes. Ще взема да повярвам в тази книга "Подсъзнанието може всичко"  Thinking.

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 19:06 от ReGe

# 10
  • Мнения: 242
запис и от мен-сигурно няма този път да я спазвам, ама пък така по-лесно ще ви следя, а за пълнолунието ще съм тридневка!!!  Peace
успех на всички лунички

# 11
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Разрових се в руски сайтове  Wink

за де разбера с точност за фазите на луната и ....


Фазы текущего лунного цикла
26.01.2009    10:55.1    новолуние
03.02.2009    02:12.9    первая четверть
09.02.2009    17:49.0    полнолуние
17.02.2009    00:37.0    последняя четверть
25.02.2009    04:34.9    новолуние


(значи разминавенето с руското време е +/-  ч.) newsm78


Редактирах заглавието/датата на темата  Peace



ReGe относно "Подсъзнанието може всичко"  Wink може де надникнеш тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362562.0 Peace

# 12
  • Мнения: 7 700

и аз се записвам за 24 часа

# 13
  • Мнения: 3 822
Здравейте. Имам въпрос към всички, тъй като аз нямам опит с тези неща, а вие, както виждам ,сте отдавна тук. Какво значи "запис" за дадена тема? И...ами трябва ли някой да те покани, за да се запишеш? И ако не са те поканили...ами не е желателно да пишеш ли или? Моля обяснете ми.  Thinking  bouquet

Обаче странно как това, което си пожелах /за датата, де/ стана  Rolling Eyes. Ще взема да повярвам в тази книга "Подсъзнанието може всичко"  Thinking.
[/quote]

ReGe, въпрос към теб. В някаква определена дата ли се прави това и пак ли е свързанос луната? Защото аз съм чела за нещо подобно пак свързано с лунните дни, но  newsm78 не помня точно какво беше. Ще споделиш ли? (не същината на пожеланието, де)

# 14
  • Банкя
  • Мнения: 823
Какво значи "запис" за дадена тема?
Обикновено означава, че се записваш да следиш темата. В конкретния случай, че смяташ да спазваш лунната диета на дадената дата. Така получаваш известие за публикувани мнения по нея (горе вляво на екрана в "ИНФО ЦЕНТЪР" има "Нови отговори на моите публикации"). Така по-лесно разбираш, кога има отговори по темите, където си писала. Peace

Общи условия

Активация на акаунт