Заради често боледуване искат да отпишат дете от ясла!

  • 863
  • 8
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Повода да пусна тази тема е, че майка ми има колежка, която днес й казала, че в яслата в която ходи внучето и им казали, че не могат да пазят повече мястото на детето, защото постоянно боледувало, трябвало да донесат протокол от личния лекар на детето, а той пък казал, че не може да издаде такъв. ДГ е в София.
Кажете ми, знаете ли дали имат право да го направят или ако знаете поне към кой да се обърнат, за да разберат какво да правят?

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Да заведат детето на ЛКК и да занесат протокола в яслата.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Благодаря nana77, а личния лекар ли трябва да прати детето на ЛКК или не?

# 3
  • Мнения: 800
Личният лекар праща на комисия. Знам защото ми искаха такъв протокол за дъщеря ми - по друг повод. Ако си плащате таксата и говорите с директорката на заведението - нямат право да ви изгонят. Успех

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Благодаря и на D.Stoyanova, като знам, че и моя син постоянно боледува, направо се шашнах, но поне в нашата градина никой не ни е правил проблем досега. Надали има родител, който да иска детето му да е болно, но понякога се случва, а да ти създават проблеми заради това си мисля, че не е нормално.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
На мен ми се наложи да не пускам малкия месец и нещо,но минах само с бележка от личната.На нея пишеше нещо от сорта,че детето има нужда от дълъг възстановителен период от операцията(вадихме трета сливица).

# 6
  • София
  • Мнения: 280
И ние доста често боледуваме, ама досега никой не ние е правил проблем за това.
Надявам се всичко да се нареди.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 437
Благодаря и на D.Stoyanova, като знам, че и моя син постоянно боледува, направо се шашнах, но поне в нашата градина никой не ни е правил проблем досега. Надали има родител, който да иска детето му да е болно, но понякога се случва, а да ти създават проблеми заради това си мисля, че не е нормално.

Не е нормално, което ме навежда на мисълта, че има нещо ненормално в боледуването  Rolling Eyes Явно изобщо не стъпват там...и при този дефицит на места задържат място. Ако наистина има проблеми- ЛКК

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ами наистина има деца. които заемат места в ясли и градини а не ги посещават. Носят се само бележки а детето не се вясва месеци, В София има недостиг на места всички го знаят. Може би трябва да се обърне внимание на тези дъли отсъствия на някой деца. Ако детето е със здравословен проблем отивате на ЛКК и не могат да ви кажат нищо ако им занесете такъв документ.

Общи условия

Активация на акаунт