Концепция - правила?

  • 2 973
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 631
Здравейте, въпроса ми е има ли някакви строго определени правила за писане и съставяне на конципция за....еди какво си. И ако някой има писана, готава такава моля, пратете или покажете за да видя каква е рамката.
Трябва да съставя концепция за развитие на една анти - стрес зала - имам идеите, знам какво да пиша, но не съм наясно с правилата за писане.

Благодаря ви мнооооого предварително...

# 1
  • Мнения: 5 228
Основна идея - какво ще представлява, кой и за какво ще я ползва, конкурентни предимства, материална база, какво оборудване ще трябва да се закупи, бюджет за първата година поне(заплати, консумативи и т.н.).

# 2
  • Мнения: 631
Благодаря Фукла .. Нека уточня имаме налична материална база и закупено оборудване, има наличен персонал. Поне от това, което ти си написала трябна да се разработи кой и за какво ще я използва и какви са предимствата при използването и. А трябва ли всичко, което е налично да се вмъкне в концепцията, като даденост в уводната част?

# 3
  • Мнения: 5 228
Няма правила, които се спазват по принцип. Зависи за какво ти е тази концепция - за да искаш финансиране или по друга причина. Хубаво е да опишеш базата и наличното оборудване.

# 4
  • Мнения: 3 634
Не ми е много ясно предназначението на залата и как ще се финансира. Писала съм нещо подобно за детски център в читалище, за който набирахме средства за ремонт от дарители. Нашата "концепция" е писана за пред спонсорите. Ако мислиш, че може нещо да ти е полезно ще помагам.  Wink

# 5
  • Мнения: 631
Благодаря ти пак...
Не не изисквам финансиране, по - скоро за дългосрочно ползване от и за персонала. Като ще защитя тезата "защо е нужна" при налична база и персонал...

И последно - знаеш ли колко трябва да е обемно? страници?

# 6
  • Мнения: 5 228
Няма значение колко ще е дълго. Можеш да го структурираш по точки примерно:
1. Цел
2. За кого е предназначено
3. Ползи за персонала
4. Примерен бюджет за първата година по месеци

След като ще пишеш за анти-стрес зала, можеш да включиш и някакъв вид научна информация, изследвания, свързани със стреса в работата, такива неща.

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
напиши си бизнес план. ще ти свърши работа  Peace
общо взето в концепцията влизат същите точки, като може да е по-обстойна от един бизнес план...
ама на теб бизнес планът ще ти стигне Peace

ако концепцията е за вътрешно фирмено ползване и не ти трябва финансиране разглеждаш:

1. осн. фунции на антистрес залата - научни изследвания
2. анти стрес залата и ползващите я
- изследвания , които показват промяна в работната среда, следствие ползването на анти стрес залата
- изследвания, показваше покачване на работоспособността и бла бла
- сплотяване на колектива - абе всичко положително каквото намериш...
- ако намериш нещо отрицателно, най-долу го споменаваш и измисляш мерки, за да неутрализираш негативите.

3. необходими документи за отварянето й, законова база, бла бла

4. план за реализация (слагаш времеви рамки и отговорници)
- кой ще я прави
- кой ще я поддържа
- план за ползване

5. рисков мениджмънт - какво може да се оплете и да не стане и съответно мерките, които ще предприемеш, при случване на нещо непредвидено. т.е. трябва да предвидиш всяка неуредица и да предложиш как ще се справиш
пример: как да се избегне възможността служителите да ползват антистрес залата, за да се скатават от работа.

може да измислиш и някакви стимули - който ползва редовно залата и си е подобрил производителността получава ваучер да заведе жена си на ресторант или нещо подобно Peace

6. сценарии за ползване
ако този, който трябва да одобри този проект няма развинтена фантазия и каже - каква е тази глупост, си правиш една точка , в която чрез картинки или нещо друго представяш един работен ден на служителя Х, който ползва антистрес залата...
и разбира се подчертаваш всички положителни страни на тази зала и как Х се прибира щастлив в къщи и на другия ден супер мотивиран отива на работа hahaha

може и нещо друго да се измисли Peace

дължината - зависи кой ще го чете Wink

# 8
  • Мнения: 89
Точно, бизнес план е нужен.
Тук има описание подробно на такъв: http://www.award-bg.net/form.php под формата на формуляр. Можеш директно да си го копнеш и да пишеш нещата, които се отнасят за твоята идея, естествено има и прекалено подробни части, които можеш да махнеш, ако не знаеш отговорите.
Правилно те съветват и момичетата.
Успех   bouquet

# 9
  • Мнения: 631
 Hug Hug Hug Благодаря Благодаря много за съветите започнах вече и като гледам ще излезе 10 - тина страници. За всички един хубав и приятен ден и отново едно голямо Благодаря   bouquet  bouquet  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 070
Никога не съм имала собствен бизнес, нито съм учила нещо във връзка с това, което питаш, но се поставям на мястото на хората, за които ще е предназначено това, което ще пишеш
Ако ще го четат служители не е лошо езика, на който е написана да не е крайно официален и да има тук там нещо шеговито и предразполагащо хората Нали става дума за сплотяване на екип все пак и за минимизиране на стрес
Успех!

# 11
  • Мнения: 2 070
А, май не съм разбрала правилно

Общи условия

Активация на акаунт