преход от детска към предучилищна-притеснения на майките!

  • 1 041
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
здравейте момичета,
майка съм на момченце, което през май месец ще навърши 6г, и от есента ще ходи на предучилищна. Той посещава детска градина, играе си с няколко деца, но не е много общитетелно дете, малко е стеснителен. Засписахме го в предучилщна група към сдружение Шилер, което е с изучаване на немски език. Това се наложи защото за училището в квартала в което живеем (Дружба 1 София) чух лоши отзиви, няма занималня след 1 клас,а при нас няма баби и сме на работа до 5 часа, и искам поне до към 4 клас да е със занималня, по тази причина го записахме в 145 СОУ в Младост.
Но сега като вече времето малко по малко наближава съм много притеснена, все ми се срува че още е мъничък и как ще се справя там.
Ходих миналата седмица до въпросното у-ще , стаите бяха хубави, но самото у-ще си е като обикновено държавно у-ще, учат и по големи деца. Та искам да Ви попитам как се адаптираха вашите деца след като излязаха от детската градина и постъпиха в у-ще.
Те там са малки класове по 13-14 деца, но все пак в детската градина всичко е в едно помещение и тоалетна и всичко, а в у-ще сами трябва да ходят навсякъде.

оохх знам че всичко това е нормално и това време рано или късно ще настъпи, но знаете какви сме ние майките.

# 1
  • на майната си
  • Мнения: 425
Нали в детската градина си имат предучилищна група, защо си причиняваш това 1 година по-рано?

# 2
  • Мнения: 294
Включвам се и аз при притеснените!
Голямото ми момче е предучилищна в детската градина-4та група!А малкия е 2ра!
Тази година ни е последната "рахатна" !
Но, догодина...единия на у-ще; другия на градина!  Crazy
Вероятно малкия ще го запишем на предучилищна в у-щето на големия! Поне за да си спестим мотането из целия град! Но веднага изниква проблема с това, че предучилищната в у-ще е до обяд!!!

Сега грижата ми е как ще тръгнем в 1ви клас!
И ще се адаптира ли в занималнята!!!
Лятото ще се учим да си бършим дупето!!!!  Crazy
Веселба ще е!

# 3
  • Мнения: 8 999
Моите деца си изкараха предучилищната в детската градина, в която си ходеха. После вкупом почти цялата група се записа в един клас в училището. Стрес нямаше никакъв по отношение на нови познанства. Но определено първата година бяха ошашавени от новите порядки, с които се сблъскаха. Училището все пак не е детска градина, то си е една джунгла, където малките трябва да се научат да оцеляват.
И по темата - не знам защо, ама две дечица от групата в детската на дъщеря ми бяха записани в училище Шилер за предучилищната, но незнайно защо, не продължиха там в първи клас, а си дойдоха в кварталното школо.

# 4
  • Мнения: 43
здравеите притеснени мами!
Ние сега ходим на предучилищна но във училището където ще е първи клас мисля ,че така ще ни е по лесно наесен свиква детето с обстановката с реда и порядките в училището.

# 5
Здравейте, пред мен стои същия проблем. Синът ми през април ще направи 6 г. и не мога да реша какво да правя. Има две възможности: да изкара и 4-та група в детската градина или на есен да постъпи в първи клас, ако втория срок го прехвърля в по горната група на детската градина. В противен случай ще трябва да постъпи в  1-ви клас на 7 г. и 5 месеца. И там е работата , че той още от 5 годишен започна да чете ,пише и  смята по-малко. Ох  незнам...

Последна редакция: нд, 01 фев 2009, 20:37 от sashe

# 6
  • Мнения: 372
Голямо притеснение и веселба е. Моята дъщеря е предучилищна в едно училище, по цял ден е, с програма почти като в първи клас. Държат се като с големи с децата, а тя няма навици. Например да се съблече, когато й е топло и обратното; почти всеки ден си забравя нещо; трябваше да изпратим подвързии за учебниците, а тя цяла седмица ги носи до там и обратно, без да се сети да ги даде на учителката. Първите дни я бяха записвали и на бюфета на сметка...Сега вече втория срок е по-добре, поне се справя с парите Simple Smile А за забравянето незнам дали ще свикне или си е такава, разсеяна Simple Smile В крайна сметка се справят децата и се чувстват добре, така че трябва да сме по-спокойни.

# 7
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Такакаааа,да кажа и аз катомама на първокласниче...
 Избрахме основно училище с целодневно обучение.
 Първокласниците са в отделна сграда,играят в отделен двор,големите нямат никакъв достъп до тях.
 Това е добре,една година ще се адаптират към новите порядки и догодина ще ги преместят в голямата сграда.Но пак е добре,че няма ученици от гимназиален курс.Тоалетните им са хубави и чисти,имат топла вода за да мият ръчичките,няма лавка.Първия срок Дарето ходеше на стол,но към края се отказа и започнах да и събирам храна ,оказа се ,че има и други дечица ,които се хранят така.
 Има много извънкласни занимания,които и уплътняват времето до 17:30. Домашни удома не носи ненаписани.Аз само проверчвам какво са правили.Екипза и гуменките за физическото носим в понеделник и прибираме за пране в петък.По желание на всеки ученик и учебниците може да стоят там от понеделник до петък.Моето обаче предпочита да си ги носи.Госпожата не ги оставя сами ,ако са на двора и тя е с тях.Входните врати на сградата им се заключват след началото на часовете.
 А за забравянето,забравя ,при това мноооого,но това е друга тема. ooooh!

# 8
  • Мнения: 294
Моля, споделете!
До колко трябва да четат, пишат и смятат!
То е ясно, че отиват на у-ще за да се учат, но повечето деца са подготвени!
Да, но до колко?

Общи условия

Активация на акаунт