изместване на обедното кърмене

  • 702
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 312
здравейте мами моят въпрос към вас е -задължително ли се прибавя кърма към зеленчуковото пюре и безмлечната каша при изместване на обедното кърмене? newsm78 зеленчуковото пюре си го правя аз!благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 516
Прибавя се кърма само,  ако бебчо отказва да го яде иначе приготвено. Зеленчуците се пасират с част от водата , в която са врели. Нали все пак там са водноразтворимите витамини. Прибавях и минимално количество краве масло.

# 2
  • Мнения: 312
 тя си хапва пюрето и без мляко.аз мислех че трябва да са със мляко нали се измества 1 хранене Thinking .във началото и слагах малко прясно мляко но и излизаха пъпчици по гръбчето също и от млечната каша и затова питам.ще започна да и давам безмлечна следобед но още се чудя на коя фирма да е!благодаря за отговора деси Simple Smile

# 3
  • Мнения: 5 401
Правилно ли съм разбрала въпроса ти, че искаш да заместиш обедното кърмене на бебе на възраст 6 месеца? Аз направих това чак на 11 навършени месеца, тъй като и тогава, и сега, бях убедена, че бебето има нужда от майчина кърма повече отколкото от пюрета; тъй като твърдата храна до годинка е за запознаване с различни с вкусове, а не за нахранване. Търсех един линк, който да ти пусна, но не го откривам.  newsm78

Доста си избързала с въвеждане на прясно мляко!  Shocked


Намерих тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=346717.msg9189083;topicseen#msg9189083

# 4
  • Мнения: 312
бръмбазела -да така ми каза моята педиатърка да започвам постоянно да измествам обедното хранене,след това следобед да и давам каша и т. н. и картофеното пюре да го правя със прясно мляко!но вече4е съм заместила обедното хранене... ooooh!

Последна редакция: сб, 31 яну 2009, 12:38 от sskt8

# 5
  • Мнения: 5 401
Не е беда - можеш да върнеш кърменето на обяд за сметка на количеството твърда храна.  Simple Smile Спазвай правилото първо да кърмиш, а след това да предлагаш пюре.

Щом бебчето е показало реакция към прясното мляко, изчакай с въвеждането на млечни продукти до годинка, като започнеш първо с кисело мляко или сирене (не кравешко), а прясното остави за накрая (към 1,5 г.). Вместо масло, в пюрето можеш да добавяш студенопресован зехтин. Аз направих това към 8-мия месец май.

В тази тема има педиатър в Казанлък, който подкрепя кърменето и късното захранване.  Simple Smile Можеш да помислиш дали да не се насочиш към друг педиатър, който да ти дава по-адекватни съвети, но успоредно с това чети. Библиотеката на този подфорум е много богата, а и тук има майки, които дават чудесни съвети, барабар с консултантите по кърмене.   bouquet

# 6
  • Мнения: 4 343
Моето зверче упорито отказваше да се захрани .Какво ли не съм правила.Даже купих кутия адаптирано мляко да слагам в пюрето,защото с кърма не искаше-пълен провал.ЧАКАШЕ СИ САМО КЪРМАТА.
Имай търпение!Няма краен срок.Когато стане тогава.Важното е да опитваш.

# 7
  • Мнения: 636
Здравей,  sskt8,
Поздрави на Казанлък, към който изпитвам силна носталгия - това е градът на моето детство, баба и дядо живееха в Шейново, леля в Казанлък, за съжаление са покойници, сега там имам само вуйчо и братовчед.
На възраст до една годинка  във всяко хранене трябва да има и мляко. Ако не ти се слага в пюрето или кашата, може да даваш без мляко, а после да докърмиш. Млякото във всяко хранене е нужно по следните причини:
1. Защото костната система на бебето се развива интензивно и то има нужда от калций
2. Защото твърдите храни с мляко са му по-вкусни
3. Защото в млякото има мазнина, която е необходима за разтваряне на мастноразтворимите витамини, които присъстват в зеленчуковите пюрета /по-точно бета каротина/
Ако не ти се цеди кърма и бебето харесва твърдата храна без кърма, кърми после. Ако сте алергични, слагай, както са те посъветвали, малко зехтин /непременно студено пресован/ или рапично олио в пюрето - при нас случаят е точно такъв, има подозрения за алергия и слагам зехтин в безмлечната каша, а като захраня със зеленчуци, ще слагам в зеленчуците.
Не смятам, че лекарят, който те е посъветвал да изместиш кърмене, непременно е неграмотник. Тенденции и моди всякакви, библиотеката на форума не е меродавна. Може би след години децата ни ще се чудят как шантаво сме ги хранили като бебета, както ние сега се чудим на майките си.
Аз съм започнала със захранването току-що и смятам да направя така - да стигна до стотина грама каша или пюре, а после да давам кърма, колкото поеме. Това е нещо средно между старото и новото.
Успех!

# 8
  • Мнения: 5 401
seni, няма начин да се съглася, че дългото кърмене и късно захранване са "ново, мода, тенденция".  Peace Тази тема сме я дъвкали в премного теми и срещи. Ако някой може да докаже, че захранването със сок от 40-тия ден; предлагането на вода със захар; храненето на кърмаче с прясно мляко на 5-6 месеца и т.н., е по-старо от естественото кърмене, то ще го почерпя лично! "Нови" са именно схемите на ранно захранване, въведени в началото на миналия век, които са позволявали на майките-трудовачки да се върнат на работа и да се трудят за благото на народа. Изследвания върху здравния статус в зряла възраст при същите онези бебета, са нерадостни.  Peace

Библиотеката на форума се обновява непрестанно от хора с доста голям опит и познания. Източниците на преводните статии и сами можете да видите. Някой ще поспори ли със СЗО и УНИЦЕФ?  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 312
благодаря на всички за съветите!ще продължавам да и давам зеленчуково пюре,а относно кашата се   чудя кога да и давам-дали да е следобед newsm78!кога се въвежда тогава киселото мляко,жълтъка,попарата...а ако се окаже алергична какво да бъде сиренето за попарата,кис.мляко  newsm78

# 10
  • Мнения: 636
seni, няма начин да се съглася, че дългото кърмене и късно захранване са "ново, мода, тенденция".  Peace Тази тема сме я дъвкали в премного теми и срещи. Ако някой може да докаже, че захранването със сок от 40-тия ден; предлагането на вода със захар; храненето на кърмаче с прясно мляко на 5-6 месеца и т.н., е по-старо от естественото кърмене, то ще го почерпя лично!
Бръмбазела, аз също захранвам детето си късно, по сходен начин постъпих и с първото, кърмих и кърмя дълго, защото вярвам, че когато има спорове по определени въпроси, естественото или по-лесното е по-близко до истината. Това, обаче, никак не пречи в късното захранване да има моменти на мода, увлечение и екстремизъм. В нета в момента се въртят много теми и се цитират изследвания в подкрепа на късното захранване, а в другата позиция сигурно също има доста логика, доста изследвания в нейна полза. За това, обаче, в момента просто не се говори, защото махалото е на другата страна. Това се случва много често - яжте захар, не, не яжте захар, маслото повишава холестерола, не, маслото понижава холестерола, по-добре масло, отколкото маргарин. Не пийте вино, не, пийте, виното е полезно и т.н. Психолозите казват, че...Последни изследвания доказват, че...

# 11
  • Мнения: 516
seni, искам да ти разкажа за моя опит . Най-голямото си дете захраних на 3 месеца и половина, естествено по препоъка на педиатъра. Тогава не беше на мода изключителното кърмене , поне не бях запозната с това. Дъщеря ми се роди с малформации и претърпя операция. За нея беше от жизнено значение да е изцяло на кърма поне до 6 месеца. Не съм се противила, все пак картофи и моркови може да яде цял живот Simple Smile
 Сега ,когато бях на първата си консултация изрично заявих,че няма да захранвам преди 6 месеца. Единственото , с което успя да възрази лекарката беше, че "трудно свиквали с лъжицата". Но и с това не съм съгласна Naughty Калоян плюеше и му отне доста време ,докато заместя хранене. А с Йоана нямах никакъв проблем, за седмица се научи да се храни с лъжичка.
Мисля,  че в този форум има мами , от които да научим доста ценни неща. Ще се възползвам от това  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт